Citi банк - бързи преводи

xainov

Well-Known Member
Здравейте колеги.
Интересува ме в коя банка преводите от CITI bank пристигат най-бързо?
Клиент съм на Социете, но нещо се изложиха последните 2 месеца и планирам да им тегля една и да се преместя. Искам банка, която бързо да обработва преводите от CITI, да има готино онлайн банкиране и таксите да не са кошмарни.
 
Наеми си банков личен съветник. Почни да плащаш…
 
Наеми си банков личен съветник. Почни да плащаш…

Странно. Помислих си, че това е форум за взаимопомощ. Сигурно съм се объркал ...
Сигурен съм също, че ти си плащаш за всеки съвет ...
 
Сити банка са под една шапка с ОББ, преводите им минават като в една и съща банка! Онлайн банкирането и таксите са прилични.
 
Сити банка са под една шапка с ОББ, преводите им минават като в една и съща банка! Онлайн банкирането и таксите са прилични.
Колега, да не би да се бъркаш със СИБАНК?
 
Здравейте колеги.
Интересува ме в коя банка преводите от CITI bank пристигат най-бързо?
Клиент съм на Социете, но нещо се изложиха последните 2 месеца и планирам да им тегля една и да се преместя. Искам банка, която бързо да обработва преводите от CITI, да има готино онлайн банкиране и таксите да не са кошмарни.
В случай, че и пропуснал:

https://www.capital.bg/biznes/finansi/2018/03/30/3154927_sg_sbogom_bulgariia/

City Bank и Си Банк са две съвсем различни банки. :) Но отговора на въпроса е най-бързо пристигат в същата банка. Ако си в друга, няма значение, ъпдейтите са преди обяд и след обяд. Демек, превод от Сити Банк направен сутрин, ще се отрази в която и да е друга БГ банка на обяд или след обяд. Поне така мисля, че е системата. Това знам от практиката си....вече ако платежното ти се е обработило и по-късно - може на следващия ден сутринта.
 

Няма пропуск, че ако знаеш как са се наплашили част от бившите колеги ... :D
Иначе и си прав, и не си прав. Някои банки по-бързо обработват сумите, наредени от CITIbank. Дали защото обработват нейни файлчета и са в някакви партньорски взаимоотношения, дали заради различния час на сетълментите, дали заради това, че не използват само Борика, но е факт.
Мисля да мина към ЦКБ, ама не знам банкирането им на какво ниво е.
 
Защо са се наплашили. Не, че нещо...много са скептични, но на мен пък малко ми губи смисъл да имаме толкова много банки на население от 7 мил. като да речем 30% от тях са много скарани с продуктите, които предлагат, да не говорим, че нямат никакви такива в живота си. Колко пенсионера имат кредити, колко роми имат допълнително застраховане? Както и да е, това е друга тема.

ЦКБ са добра банка, доволен съм. Още съм с тях. Онлайн банкирането им се извършва с ел. подпис, малко спъната технология, но пък какво да се прави, всеки си използва техните секюръти технологии. ;)
 
Изплашили са се, защото Социете Женерал и Интерншънал Асет Банк са единствените, на които централите им са във Варна. Ако ги купят ОТП Факторинг или КВС груп, всички ИТ специалисти, а и не само ще бъдат освободени. А във Варна фирмите, които плащат добри заплати на ИТ специалистите не са много. :)
 

Аз съм техен клиент и съм много доволен. Не знам вие какви проблеми имате с тях, но от над 2 години не съм имал проблеми. Обслужването към мен е също на ниво. Ще видим какво ще стане след продажбата, надявам се да не си променят политиката спрямо клиенти.

Само се надявам, да няма сливане с ДСК защото тогава ще трябва да ги сменям.
 
ДСК не е лош вариант. ;) Поне аз съм ок с тях за сега. ;)

Аз имам много проблеми с тях. Първо, не обичам опашките, а при тях има много хора покрай пенсиите. Също така когато ми потрябват пари, банкоматите са празни(около пенсиите). Също така служителите им са малко бавни и не знаят кое за каквое, поне клона които е до нас. Въпреки че е доста голям клон.
Имах една стара сметка, която уж беше закрита. Но ми се обаждат, че не била закрита и трябва да си платя таксите за цялия този период. Оправиха нещата след като трябва да се разправям с тях.
 
Гледай около пенсиите да нямаш работа. :) Иначе аз това го знаех и което е другото, ходя по някакви мъртви часове, защото са ми ясни там опашките. Класиката е в мола на Стамболийски, там ДСК е брутал. Дори се чудя дали там хората не са ли на по високи заплати, заради динамиката.

Аз съм доволен за момента. Онлайнът им е ок, като си отида в не натоварено време, всичко се случва бързо. Единственото тъпо е, че ме карат да попълвам платежни, което е Пиреос и ЦКБ не го правя...може би го няма и на много други места....един път на хартия и после пак в компа, малка безсмислица, ама политики, кво да правиш. :)
 
ДСК не. Никога вече. Ебахти измекярите. Като бях студент имах кредитна карта с 500 лимит. Бях ползвал 50 лв и закъснях с плащането на минималната вноска с няколко дни, която беше примерно 3-4 лв. Тези ми се обадиха да ме питат защо закъснявам и кога ще ги внеса. Пълни измекяри.
 
ДСК не. Никога вече. Ебахти измекярите. Като бях студент имах кредитна карта с 500 лимит. Бях ползвал 50 лв и закъснях с плащането на минималната вноска с няколко дни, която беше примерно 3-4 лв. Тези ми се обадиха да ме питат защо закъснявам и кога ще ги внеса. Пълни измекяри.
Бате, те от топлофикация пращат писма, за да уведомят, че дължиш 2 стотинки, частниците няма да си гонят хората. :) Мен пък ме е яд, че от всичките си добре направени услуги, още са на лисчета хартия. Това ми е направило кофти впечатление само, да и чакането на многото ключови клонове, но то е ясно.
 
Бате, те от топлофикация пращат писма, за да уведомят, че дължиш 2 стотинки, частниците няма да си гонят хората. :) Мен пък ме е яд, че от всичките си добре направени услуги, още са на лисчета хартия. Това ми е направило кофти впечатление само, да и чакането на многото ключови клонове, но то е ясно.

ДСК още ли ти искат токен устройство за да може да изпращаш онлайн преводи? Което според мен лично е най-голямата глупост...
 
Странно. Помислих си, че това е форум за взаимопомощ. Сигурно съм се объркал ...
Сигурен съм също, че ти си плащаш за всеки съвет ...

Плащам. Щото форумскимсъвети ми струват 99% само загуба на пари и време.

Много риск поемаш като се доверяваш на сулю и пулю помфорумите.

1-вата фирма я фалирах щото се доверих на кумо - наел бабичка на над 65 г майка на неква от ДСК клечка за счетоводителка

2-рата фирма я фалирах пак заради кумо - тъпака ми урежда договор с Еконт с 50% отстъпка - без да каже, че при неплащане на падеж всеки може да си вземе % отстъпка инда платиш 100% фактура инда фалираш заради това...

3-тата фирма я фалирахме заради предоверяване към сивата икономика………

Данпродължавам ли на ниво "евтиното е скъпо".
 
ДСК не. Никога вече. Ебахти измекярите. Като бях студент имах кредитна карта с 500 лимит. Бях ползвал 50 лв и закъснях с плащането на минималната вноска с няколко дни, която беше примерно 3-4 лв. Тези ми се обадиха да ме питат защо закъснявам и кога ще ги внеса. Пълни измекяри.

ебаси глупавата банка, вместо да те чакат 2 години да натрупаш 1000 лева лихви и да те дадат на ЧСИ..
 

Горе