ClickBank - Няколко въпроса за моя първи бизнес.

iroslav

New Member
Здравейте, преди няколко месеца преминах през кратко маркетинг обучение в чужбина и сега забелязах сайта ClickBank.
Регистрирах се, харесах си продукт, имам си свой линк с който да го промотирам, направих си фейсбук страница и започнах...
Има неща обаче, които не са ми много ясни...

Всеки продукт си има статистика - какво да гледам, за да знам, че продукта се продава, взима се добра комисионна и т.н.

Коя от всичките сфери върви най-много на пазара? едни казват козметика за жени, други друго...аз съм избрал фитнес продукти засега...

Трябва ли ми блог?

Как точно се промотира? има ли някои добри тактики за трафик и т.н., понеже трябва да промотирам на чужденци?
 
Здравей и добре дошъл при нас. :)

Аз лично гледам при такива продукти 3 основни неща - конверсия, комисионна и стабилност на провайдъра, защото е важно да не те дъни пред клиентите ти. Коя сфера върви не е правилен въпрос. Всички вървят....въпросът е какво, как и с какво ще влезеш в тази сфера. Конкуренция винаги ще имаш. Гледай също продуктите да имат нещо уникално в себе си. Така де, да си предпочитан.

Промотирам със сайтове. Соц. канали са просто инструмент. А и на сайта може да направиш къде къде по-добро селс копи от на продуктовия. Не искам да звуча като принцеса или хвалопръцко, но с напредването в афилиейт маркетинга не съм си позволявал да разчитам на дефолтните текстове на продуктовите сайтове. Две заменки на едно изречение могат да дадат в пъти по-добър резултат.

Как се промотира....по много начини....виж секциите ни във форума. Всяка една е начин за промотиране. ;)
 
Прави блогове, търси low competitive ниши и ранквай в гугъл.

Важното е да продължаваш да добавяш нови блогове и да се научиш да ги караш на челни позиции в гугъл за keyword.

Най-добрия безплатен таргетиран трафик е несъмнено гугъл, от 5 блога да имаш по 20 човека трафик на ден, това са ти 100 човека, но всички са в сайта именно заради това което предлагаш.

С платен трафик, може да scale-ваш повече, но там, за да го докараш до зелено, трябват много други умения, пари за месечен софтуер, както и бюджет за тестване на кампании. Доста по-трудно става и си трябва сериозна инвестиция.

Според мен, търси low competitive ниши, прави им сайтове и се научи на SEO.

От моя опит мога да кажа, че също от голямо значение е да имаш добра връзка с афилиейт мениджъра си, за да си в час, какво е trending в момента и какво ново ще излиза. Съветвам те още сега да го попиташ, какво ще ти препоръча в момента.

Дано съм бил полезен. Успех!
 

Горе