Clixgalore - CJ (Commission Junction) повече инфо за тях?!

naskobg

Well-Known Member
този месец ми е само в търсене на промоутване на някакъв сайт за недвижими имоти ..Регистрирах се в CJ (Commission Junction) и в Clixgalore.
има някои добри trusted програмс (според тях)..
Въпроса ми е кое е наи добре..pay per lead ,pey per sale,pay per %?
или всичко си зависи от афилиейт (merchant ) сайта?
и така..регистрирам се в накакъв сайт през CJ ,clixgalore ...взимам си банерите им и така..а инфо (articles?) за промоутване? откъде се взима?
 
Аз скоро ги пробвах тези, и чакам на имейла да ме апрувнар за някой Affiliate Programs, но ще видиме колко са добри. Иначе по по въпросите ти:
naskobg каза:
има някои добри trusted програмс (според тях).
Съгласен, има много добри птограми за рекламиране. Мисля си че всички са коректни, иначе нямаше да имат рейтинг - а вътре в панела ако си забелязал всяка има рейтинг. Такива без май нещо не са проверени или не стават, Може и да греша ама има нещо щом нямат.

naskobg каза:
Въпроса ми е кое е наи добре..pay per lead ,pey per sale,pay per %?
Еми бате то си зависи от Affiliate Program-ата която си си избрал. Аз съм към модела pey per sale - комисионите са по големи, докато при pay per lead е плащания за посещения - не казвам че се печели по-малко но не взимаш същите проценти ако направи продажда през сайта ти.
Или дай ще го сметнеме: Ако за pay per lead дават $0.05, а за pey per sale 20% комисионна (продукта да е $50). конверсията на продукта е да кажеме 1:50 - това е възможно. значи за 50 lead-а ще правиш $2,5 а ако спазиш конверсията за sale (20%) - $10.

Но дуржа да отбележа че конверсията може да е по-ниска (1:100) или трафика да е по-неориентитан и тя да намалява конверсията. Но това не е проблем ако ги накараш да купят (да ги клолзнеш още от сайта ти - да имаш по-добро Sales Copy от програмата). Това се е случвало, как мислиш че топ афилиейтите правят - разчитат на собствените си умения за продаване. :)

Каквото и да избереш и по двата начина може да се изкарват пари, само трябва да си добре подготвен за препращането на посетители. Вече според метода на печелене ще си избереш колко навити да къпят ще ги пратиш на Affiliate Program Page-а.

Успехи, бате :wink:
 
Аз да ви напоня че трябва да си поплните w-8 form (изглежда супер гадно :( ) и да им я пратите по факса преди да ви пратят пари

иначе мнението ми за www.cj.com е че нямат да ви излъжат каквото си изкарате това и ще получите :) Само не се опитваите да чиитвате ситемата, защото до преди няколко месеца им бяхме в блек листите и не работеха с България.
 
haha admine stiga si govoril gluposti i ti. Tva che sme nazad s neshtata v online biznewsa v BG ne zna4e che sme i bili v chernite listi! :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil: :evil:
 
Точно тук грешиш определено не сме назад в бизнеса :)

Просто достъпът ни до определени ресурси беше отрязан а до някои все още е.

Незнам ти от кога се занимаваш но:
Когато за първи път исках да си купя webceo от братята руснаци (украинци), тяхната билинг система ми изписа че сме в блеклиста им. Добре че вече не е така :)

www.cj.com не приемаше регистрации от България миналта година в това съм повече от убеден ( befree добре че работеше с нас и след като cj ги купиха....)

www.ClickBank.com все още неработят с нас както и PayPal...

adult webmaster ите също се оплакаха че има доста програми които все още отказват да работят с България..........

На много места се водим прецакани но правим кинти защото сме добри :twisted:

П.С. Пиши на кирилица ако имаш
 
е за някои може и да е така но за други си беше просто блеклист
някога webceo ми го изписа Your country is in our blacklist :) годината беше 2005 сега доста неща са се променили ....
 
Бате, аз работя с CJ.com и сам що годе доволен. Може да си избираш програми като им гледаш EPC - to. Тоест колко правят на 100 човека. Това е много важно, $30-40 е добре. Винаги Pay per lead e по добре, но гледай да е удобно направено. Повечето правят така че да привлечат само най, най посетителите а другите ги отбълскват. Но EPC ще говори най добре за програмите. Така че действай и банерите са най-тъпото нещо. Добрите имат 1% CTR. Това за мен е простотия.
 
днес си влизам в акаунта и виждам:
Review 1 offer(s) pending your approval.
и искам да попитам това апроуувал до колко време седи така и кога взима комисионната? или зависи от това:

Network Earnings
3 month EPC
7 day EPC

Като кликна на Review 1 offer(s) pending your approval ми дава това по долу:
Foreclosure.com » View Links 10.16 € 14.01 €

Sale: $31.00 USD
Lead: $7.00 USD
Performance Incentive 20-Jun-2007 Real Estate



Ето и повече инфо за advertiserа :

1. Action: Paid Subscription
ActionCriteria The visitor must sign up for a paid subscription.
Action Referral Period 45 day(s)
Action Referral Occurrences Unlimited
Commission $25.00 USD
Locking Period - Standard Actions lock on the 10th of the month, unless extended.

2. Action: Free Trial
ActionCriteria Sign up for 7 day free trial
Action Referral Period 45 day(s)
Action Referral Occurrences Unlimited
Commission $7.00 USD
Locking Period - Standard Actions lock on the 10th of the month, unless extended.

по какво да разбера коя комисионна е ?

на статус седи :

Status Pending Offer
 

Горе