Cms хостинг

кой е предпочитаният от вас CMS?

  • Joomla

    Votes: 23 21.1%
  • MODx

    Votes: 5 4.6%
  • Drupal

    Votes: 9 8.3%
  • TextPattern

    Votes: 1 0.9%
  • PHP Fusion

    Votes: 0 0.0%
  • WordPress

    Votes: 53 48.6%
  • b2Evolution

    Votes: 0 0.0%
  • Собствен CMS

    Votes: 18 16.5%

  • Общо гласове
    109

fcolor.bg

New Member
Здрасти,

Имам молба към вас. Може ли мнението ви за това кои са най-добрите Open source CMS за вас. По "най-добри" разбирам 4 неща - Web 2.0 поколение, лесни за работа, богати на функции, добре оптимиризани за търсачките.

Можете да гласувате ако прецените!
 
От: Cms хостинг

Аз съм прост, гласувах за wordpress, а трябваше да е за Drupal, не знам как е от гледна точка на СЕО, но мисля, че е добре :) fcolor.bg имам място за реклама във сайт за системи за управление на съдържание на български, ако си заинтересован пиши ЛС :)
 
От: Cms хостинг

Joomla sux един демо акаунт не можах да направя както трябва... а пък и трудно се редактира, друпал-а е малко по нестандартен CMS със неограничени възможности :)
За блог - wordpress няма спор, но не и за CMS
 
От: Cms хостинг

Drupal , доста ми харесва като система. Малко повече ровичкане трябва , но си заслужава. Има доста модули и голяма общност зад гърба си. Индексира се много добре.
 
От: Cms хостинг

radev, дай малко повече информация за този CMS :) по възможност линк за изтегляне и демо версия :)
 
От: Cms хостинг

Ако някой не знае каква е разликата между <? и <?php обаче да не се хваща с MODx. Има си джумли и прочие за "лесно, бързо и юзър френдли уеб 3 сомшитз"
 
От: Cms хостинг

Така, и аз да се включа в анкетата. Използвам Coppermine Photo Gallery за един мой сайт. Удобство при работа - да, удобничка е. От сео не мога да се оплача, Гугъл си индексира без проблеми самичък галериите и ги класира много нагоре в резултатите, по основните ключови фрази само на една не излизам първи, а трети в резултатите (но това е и резултат от малко елементарно сео, от което всеки сайт има нужда). Ще се въздържа да гласувам, защото с нито една цмс-ите, включени за гласуване в анкетата, не съм работил обстойно. Но все пак да си кажа мнението за този цмс. :)
 
От: Cms хостинг

Аз пък също не видях опцията дето я ползвам CMS Made Simple (CMSMS) Веднъж инсталиран послед девелопмента става през браузера :). За това маркирах WP
 
От: Cms хостинг

... и всички гласували за WordPress, който дори не е CMS...

Отделен е въпросът какво прави WP в анкета за CMS-и, публикувана от представител на хостинг-компания, в която дори и политолозите разбират доста от интернет :) Може би е някакъв предварително изчислен политически компромис - ако не го бяха включили щеще да се надигне егати воя вероятно.., ей, къф хостинг си ти бе, че не си включил WP!
 
От: От: Cms хостинг

... и всички гласували за WordPress, който дори не е CMS...

Отделен е въпросът какво прави WP в анкета за CMS-и, публикувана от представител на хостинг-компания, в която дори и политолозите разбират доста от интернет :) Може би е някакъв предварително изчислен политически компромис - ако не го бяха включили щеще да се надигне егати воя вероятно.., ей, къф хостинг си ти бе, че не си включил WP!
умирам от кеф да ти чета мненията. WP е content management system (CMS)
Иначе по темата - най-добре е къстъм ...
 
От: Cms хостинг

Умирай, ама по-тихо и желателно е да не се обръщаш пряко към мен, неприятен си ми. Коментирай си темите, а не се влачи след мен като намуан с мокър парцал. Повтарям го вече за кой ли път поради следните причини: Тъп, досаден, нагъл и неук подмазвач и доносник.

По темата. Изписано е доста, има книги и статии и всеки специалист знае, че WP е блог-платформа. Съответно никога не го включват в класации за CMS-и. С няколко допълнителни плъгина може да се натъкми някакво бледо подобие на CMS, но това е отделна тема. Ядрото си е блог-платформа. А какво мислиш ти и тем подобни досадни офъфляци няма никакво значение - има си точни определения и класификации, които не се влияят от опитите ти за мислене и крещящогаменския начин на досаждане и врене в теми, по които си неук.
 

Горе