COMODO SSL проблем

s1yf0x

Well-Known Member
А запознат ли си как се доказва компротиран сертификат и как се предявяват претенции за зазтрахователно обезщетение. Редактирай си поста защото половината от написаните неща не са ти ясни.
 
Напротив. По добре са от тези на Geotrust. Какви проблеми си срещнал с тях?
 
Платен сертификат на Комодо от време на време спираше зареждането на целия сайт. Рефреш и се оправя. Не винаги - понякога.
Сложих безплатен - никакви проблеми.
 
Проблем при инсталацията на ca-bundle предполагам че е било под точно определени браузъри и версии на OS. Не е от сертификата а от инсталацията на сървъра. Дори не е свързано с интеграцията в сайта. Просто грешно подредена удостоверителна верига
 
А запознат ли си как се доказва компротиран сертификат и как се предявяват претенции за зазтрахователно обезщетение. Редактирай си поста защото половината от написаните неща не са ти ясни.
Да, запознат съм. Но услугата включва инсталация и покупка, евентуално ако клиентът иска нещо допълнително, се заплаща.

Относно Комодото - това са си много добри сертификати. На всичките ми магазини ги имам и не съм срещал проблеми. Никой клиент не се е оплакал съм така.
 
Проблем при инсталацията на ca-bundle предполагам че е било под точно определени браузъри и версии на OS. Не е от сертификата а от инсталацията на сървъра. Дори не е свързано с интеграцията в сайта. Просто грешно подредена удостоверителна верига
На моя браузър , на който си зарежда нормално сайта в един момент не иска - дава някаква грешка и не зарежда . Даваш рефреш и сайта пак тръгва. Прави го отвреме на време не постоянно. Слагам безплатния сертификат - проблема повече никога не го виждам. Та след като безплатното работи без проблеми , се чудя кой ще си купи....
 
....Та след като безплатното работи без проблеми , се чудя кой ще си купи....

тои който знае разликата, как да си го инсталира правилно и как да го интегрира правилно :) Ако помниш каква е грешката и дадеш повече информация можем да развием отделна тема и да ти кажа къде е бил проблема и как се отстранява. Подал съм репорт на темата , за да могат админите да отделят моите и твоите мнения в отделна тема, за да не спами "услугата"
 
Отделно комодото иска много повече стъпки да го нагласиш и да заработи.
тои който знае разликата, как да си го инсталира правилно и как да го интегрира правилно :) Ако помниш каква е грешката и дадеш повече информация можем да развием отделна тема и да ти кажа къде е бил проблема и как се отстранява. Подал съм репорт на темата , за да могат админите да отделят моите и твоите мнения в отделна тема, за да не спами "услугата"
За да работи в 99 процента от времето съм го инсталирал добре. Просто комодото сдаваше багажа понякога.
 

Горе