CooliceHost.com е технологична компания, а coolice-а е технолог - Private Cloud

coolice

Owner
Радваме се да съобщим, че вкарахме инфраструктурата на нашата хостинг компания в 2020-те . Новият ни сетъп е Частен Клауд (Private Cloud) (Облак)

16 Сървъра, 224 vCPU, 1TB+ RAM...

Private-Cloud.gif

Новият ни сетъп има три основни цели:
  1. Бързо прехвърляне на нашите сървъри за споделен хостинг в случай на авария (Failover) на резервни сървъри, разположени в отдалечен център за данни.
  2. Бързо възстановяване от snapshot на виртуалните машини на сървърите, които не са обхванати от опцията за Failover.
  3. Бързо и лесно надграждане до следващо поколение хардуер (с престой, равен на времето за рестартиране (около 5 минути), когато това стане достъпно на нашата цена.
Опцията Failover покрива около 80% от нашите споделени и хибридни хостинг сървъри с cPanel и 100% от нашите споделени и хибридни хостинг сървъри DirectAdmin в Западна Европа и Северна Америка.

Понастоящем нашите виртуални машини за reseller hosting са покрити само с опция за бързо възстановяване от snapshot (H + 2-3 часа срещу 10+ часа възстановяване от резервни копия на ниво OS), но те също са в списъка, за да бъдат преместени в облака.

В момента Изграждаме отделен частен облак в - България и се надяваме да предоставим тази услуга онлайн през Oктомври.

Надявам се да се да оцените на работа която полагаме за подобряване на нашата услуга - без никакво увеличение на цената за крайните клиенти!
 
Евалата шефче. Така се прави. Разгледах риселърските планчета и наистина изглеждат доста добре и като параметри и като цени. ;)

Много мрънкачи по принцип съм ги наблюдавал по другите хостинги да реват, че губят пари, защото имали трафик, вървели им кампании, а в същото време не взимат великото решение да минат на решение, което при сериозен срив, да могат да са онлайн, именно с такъв тип хостинг. Това е като застраховката на апартамента, мислиш си, че даваш пари напразно, но дано не ти се случи. Абе спи се по-спокойно според моите наблюдения.

Също така, скалирането е много добро попадения. Повечето го имат, което не го прави нещо нов, сигурно тук е премислено доста интелигентно. Защото се сещам за едни дето от няколко десетки левове на месец, следващия ъпдейт ти е на виртуална машина и отиваш на стотиците за месец. Но само гадая тук.
 
Привет, и аз се оглеждам за риселърски хостинг. Започнах да продавам само графичен дизайн, но покрай него имам и някакви поръчки и запитвания за малки сайтове на wordpress. Не че съм гуру, но от 2011 г. ръчкам и се научих на туй онуй, а което не мога да направя зная вече как да го поръчам и от кой. Искам да продавам цял пакет - сайт +хостин+домейн+подръжка. Та... въпросът ми е към coolice, какви са подводните камъни, какво да гледам като параметри и ще помагаш ли ако се спра на твоята риселър услуга. Нищо не разбирам от сървъри, така че и да ми дадеш нещо да чета пак ще съм доволен.
 
Графика ми е запълнен за днес със задачи утре през деня но мога да опитам ти обясня основните неща или понеделник

Въпроса е искаш ли автоматизация или не ?
 
Графика ми е запълнен за днес със задачи утре през деня но мога да опитам ти обясня основните неща или понеделник

Въпроса е искаш ли автоматизация или не ?

Относно въпроса най - вероятно ще искам, защото ми се ще услугата, която предлагам да е максимално удобна и лесна за използване от крайните потребители. С една дума за лаици, които да не пипат много, а само да хостват там сайтовете си.

Моя план е да стартирам през 2021 г. като сега все още се опитвам да си направя груба сметка за това в какъв бюджет трябва да се сместя първоначално, като инвестиция. В това искам да включва всички разходи по заплати, осигуровки и т.н. + реклама + маркетинг + тези в които тотално съм невеж, като риселски хостинг например. Така, че въобще не е спешно и благодаря, че се ангажираш.
 
Здравей,

И аз бих желал да дам коментар тук. За мен най-добре работещ вариант е както вече съм го правил и продължавам за някои е: Взимане на риселърски план, като реално там се правят съответно акаунти на всеки един клиент, който идва (както ще е в твоя случай) за изграждане на сайт. В цената му автоматично калкулирам сайта и съответно хостинга. Домейнът го оставям той да си го закупи, защото това си е бранд (в повечето случаи) и държа да остане изцяло притежание на самия клиент.

Удобството е в това, че държиш всеки един хостинг акаунт при тях, можеш лесно и бързо да направиш каквито и да е доработки и, при предаване става лесно. В пакета, описан по-горе свободно може да се включи и една поддръжка от някаква сума на месец, която има определени човекочаса, които по никакъв начин не се прехвърлят за следващия месец, освен ако ти не решиш това.

Така, взимаш на всеки клиент по да речем 60 лева на година (за не сложен фирмен сайт), а ти реално с 2-3ма плащаш целия риселърски план за една година. Също такова това дава възможност да представяш хостинг услугата като твоя услуга към общото си порфолио. След определен брой клиенти дори започваш печалба, освен, че плащат хостинга за твоите проекти също.

Повечето дигитални агенции работят на този принцип. За това го споделям от опит, не говоря наизуст. :) Инвестициите са никакви, и с разширяването на клиентите, расте плана, съответно и печалбите ти, препорадавайки хостинг покрай изработката на сайтовете. Ако имаш някакви такива въпроси, съм на линия да отговоря и аз. А от своя страна и кулайс ще се включи да даде и своето мнение. :)

Успехи. ;)
 
Здравей,


...
Така, взимаш на всеки клиент по да речем 60 лева на година (за не сложен фирмен сайт), а ти реално с 2-3ма плащаш целия риселърски план за една година. Също такова това дава възможност да представяш хостинг услугата като твоя услуга към общото си порфолио. След определен брой клиенти дори започваш печалба, освен, че плащат хостинга за твоите проекти също.

Повечето дигитални агенции работят на този принцип. За това го споделям от опит, не говоря наизуст. :) Инвестициите са никакви, и с разширяването на клиентите, расте плана, съответно и печалбите ти, препорадавайки хостинг покрай изработката на сайтовете. Ако имаш някакви такива въпроси, съм на линия да отговоря и аз. А от своя страна и кулайс ще се включи да даде и своето мнение. :)

Успехи. ;)

Благодаря, за коментара. Да точно такава е идеята, да продавам комплексна услуга, каквато повечето клиенти искат. На тях не им е необходим просто сайт, който да не работи. Не им е нужен графиче дизайн на парче, а цялстно стратегия за брандиране, като час от маркетиговата стратегия. Не просто SEO, SEM. Нужен им е сайт, който се поддържа и работи като продължение на бизнеса им (или разширяването му.) Естествено всичко това си има и съответната цена.
 
Аз лично при Coolicehost имам един риселърски, който е именно за таи цел. :) Сори, че така се включих, но като написа първия си пост, направо се припознах. Повечето, които идват и си гледат изцяло бизнеса, са чели туй онуй, но агенцията са тези, които е нужно да им сглобят какво точно искат. В момента от едно време нямам много клиенти, а новите, които търсят някакви неща от мен, направо ги мятам на отделни акаунти, защото въобще съм я заебал тази дейност със сайтовете, SEO, дигитална реклама и т.н. Дори лично Кула ми импортна акаунтите, така че, ако нещо имаш поразхвърляно, би могъл да съдейства. И вече ще даде компетентно мнение. Ако нещо аз мога да дам като съвети или идеи, ще се радвам много. :)
 
Ако имам нужда от помощ ще пиша. А иначе имам разни сайтове на различни места. Бе ще го мисля как да стане. Въобще ми е тотален мармалад в главата, но като цяло хората са готови да плащат за цялостни решения, а не за частични услуги.
 
Ако имам нужда от помощ ще пиша. А иначе имам разни сайтове на различни места. Бе ще го мисля как да стане. Въобще ми е тотален мармалад в главата, но като цяло хората са готови да плащат за цялостни решения, а не за частични услуги.
Много си прав. Никой не идва за само едно нещо. Доста сериозни бизнеси, които нямат в момента онлайн представяне, или не такова каквото искат, ще се обърнат към агенции, а те от своя страна ще предложат решение, което да обедини техните желания, и хоста е дори малък елемент от това. Пиши, ще помогна и аз с каквото мога. :)
 
Започнал съм вече. Ще опитам да структурирам нещата през следващите месец - месец и нещо и ще видя какво ще се получи. Даже вече имам малък екип... а и контакти с хора, които могат да оказват помощ когато е необходимо. Винаги обаче ще имам предвид и подадената от туб и тук в "Предприемач" ръка. Смятам, че като предложа модела на хората, с които работя в момента ще разбера дали съм прав, или не. Ако са готови да плащат годишен абонамент, значи нещата ще са получат :)
 
Започнал съм вече. Ще опитам да структурирам нещата през следващите месец - месец и нещо и ще видя какво ще се получи. Даже вече имам малък екип... а и контакти с хора, които могат да оказват помощ когато е необходимо. Винаги обаче ще имам предвид и подадената от туб и тук в "Предприемач" ръка. Смятам, че като предложа модела на хората, с които работя в момента ще разбера дали съм прав, или не. Ако са готови да плащат годишен абонамент, значи нещата ще са получат :)
Абе и да не е годишен. Пак ще стане. То има и един месечен, ако се договорите с клиентите за поддръжка.

Ще ти е лесно, ако започнеш с някаква база, на която да стъпиш. А именно клиенти, вече които си правил, да ги придърпаш и ето ти кой ще ти плати началната инвестиция. И вече само добавяш. ;)

Но е прав @Sky , няма какво да му мислиш, не е нещо велико. По скоро се насочи към това как да събереш клиенти, за да разрастнеш стабилно. Това е целта най вече. ;)
 
кво има да му мислиш и струваш на реселър хостинг?!?
Това ще бъде част от услугата. За да е доволен крайният потребител трябва да помисля за всички детайли - от хостинга, през създаването на сайта и подръжката му, дизайна и фирмената идентичност на бранда, рекламата и маркетинга, оптимизацията, подръжката и т.н. Съотвено искам да печеля някакъв % от всички стъпки по веригата, която описах по- горе. Зададох въпроса, за да съм по - наясно с това, което искам да продавам, за да зная как да го предложа.
 
Ще ти е лесно, ако започнеш с някаква база, на която да стъпиш. А именно клиенти, вече които си правил, да ги придърпаш и ето ти кой ще ти плати началната инвестиция. И вече само добавяш. ;)

Но е прав @Sky , няма какво да му мислиш, не е нещо велико. По скоро се насочи към това как да събереш клиенти, за да разрастнеш стабилно. Това е целта най вече. ;)
Съгласен съм!
 
Това ще бъде част от услугата. За да е доволен крайният потребител трябва да помисля за всички детайли - от хостинга, през създаването на сайта и подръжката му, дизайна и фирмената идентичност на бранда, рекламата и маркетинга, оптимизацията, подръжката и т.н. Съотвено искам да печеля някакъв % от всички стъпки по веригата, която описах по- горе. Зададох въпроса, за да съм по - наясно с това, което искам да продавам, за да зная как да го предложа.
Голяма грешка си на път да направиш, не предлагай услуги които не можеш да контролираш.
Прави си сайтовете и не се занимавай с глупости.
 
Ако ти се влиза в ролята на кол център - давай.
Ще предаваш съобщения м/у клиента и хостинг съпорта - напред и назад, докато посинееш.

Може и да има бизнес смисъл - ако чарджваш достатъчно клиентелата.
 
Ако ти се влиза в ролята на кол център - давай.
Ще предаваш съобщения м/у клиента и хостинг съпорта - напред и назад, докато посинееш.

Може и да има бизнес смисъл - ако чарджваш достатъчно клиентелата.
Не само. Работата става доста по-тромава. Такова нещо като "услуги на парче" си е доста повече занимавка, ако решиш да направиш нещо за клиента, което зависи от друго, над което нямаш контрол. ;) Наблюдавам го постоянно това явление.
 
Ако ти се влиза в ролята на кол център - давай.
Ще предаваш съобщения м/у клиента и хостинг съпорта - напред и назад, докато посинееш.

Може и да има бизнес смисъл - ако чарджваш достатъчно клиентелата.
Идеята ми е клиента да не се разсейва с подръжката по сайта - хостинга, търсенето на копирайтъри, дизайнери, реклами и подръжка на страница във Фейсбук, Адсенс, следене на Аналитикс, новости в SEO и т.н. хиляди са идеите. Тоест да ще съм нещо като посредник (и кол център) между офлайн и онлайн бизнеса. :) :) :) Защото виждам неразбиране и от двете страни. Със сигурност има доста неща, които не виждам и не съм обмислил, но не ми е за първи път. :) Ще видим.
 
Не е ли по добре да ги пращаш през афилиейт линк към хоста с добра отстъпка и те да се занимавт с него докато ти обслужваш следващите...

Не ги знам кула колко % ще дават ама гледам сайт граунда плаща добре и затова са #1.
 

Горе