CooliceHost.com - 500Gbps ДДОС защита, Geo Ip в 6 EU държави...

coolice

Owner
Местенето е приключено всички сайтове се отварят от новия сървър а сега е време за изненадите при Nginx SSD хостинга :)

Първата и най-важната е увеличената DDOS защитa, датацентъра разполага с над 500 Gbps ~ 500 million PPS (Packets Per Second) филтриращ капацитет Arbor + 2 Tilera ... (работи ;) - след последните случай който имахме с френския сървър и изледванията че ддос се увеличил 240% тази година много държа да разполагаме с таква навсякъде.... Един ntp amplification само забави за 30 секунди докато включи и след това не се усещаше...


Увеличено пространство на: Webmaster e вече 5 GB SDD Space, и Big Dog 8GB и Big Dog 2 - 15 GB


SSD Raид Масива e MEGARAID + BBU с Intel Enterprise SSD е с около 50% по бърз от стария (824МБ IO на тест)


Увеличен трафик за всички планове с 200 -400% съответно, 200 GB трафик за Webmaster Mini , 500 GB за Webmaster , и 1000 ГБ/ 2000 ГБ за биг дог плановете

Има промени по cpu лимитите но са по скоро защитни за нас а не толкова като средсво за ъпдейт Nginx + Varnish + SSD доста свалят натоварването и в момента най тежкия клиент прави 2% cpu което е половинат от най-малкия план с прилично количество трафик

Може да разгледате тук http://coolicehost.com

Спираме Канадската локация поради невъзможност за момента да я защитим като европейските локации и слаб интерес единственият клиент който я ползваше е преместен....

И последно но не и по-важност вече разполагаме с Гелокирани IP адреси от 6 основни европейски държави Холандия, Великобритания, Франция, Германия, Италия и Испания...


Пуснете тикет на съпорта ако искате да бъдете преместени безплатно от холандското на някое от геолкоираните шаред ИП...

ПП и цените са по високи с 1 цент за нови клиенти за да завършват на кръгло число - по изразено мение във форума тестваме дали това ще подобри конверсията


Код:
Download speed from CacheFly: 80,0MB/s 
Download speed from Coloat, Atlanta GA: 19,5MB/s 
Download speed from Softlayer, Dallas, TX: 15,8MB/s 
Download speed from Linode, Tokyo, JP: 7,62MB/s 
Download speed from i3d.net, Rotterdam, NL: 54,0MB/s
Download speed from Leaseweb, Haarlem, NL: 80,5MB/s 
Download speed from Softlayer, Singapore: 5,71MB/s 
Download speed from Softlayer, Seattle, WA: 13,4MB/s 
Download speed from Softlayer, San Jose, CA: 12,3MB/s 
Download speed from Softlayer, Washington, DC: 23,8MB/s 
I/O speed :  824 MB/s
 
Последно редактирано от модератор:
От: CooliceHost.com - 500Gbps ДДОС защита, Geo Ip в 6 EU държави...

Имаше някакъв pic преди време, дето показваше свързаността между Канада някой си град (Онтарио?), Чикаго и NY. Май с ping, latency и скорост на отваряне. Сега как стои това с EU локациите спрямо тях?

Разликите спрямо „LiteSpeed“, освен цената, ще има ли вписано някъде?

Преди време имаше и някакви discount купони за въвеждане, има ли активни такива, съществуват ли, не съществуват ли, какво стана с тях?

И най-радостната новина е това за 0,5 Tb/s защитата. Поздравления.
 
Ами горе е свързаността на срвъра до различни точки тествана с едно скриптче което го ползват за тествове в един от впс форум

Иптата са Геолокирани... принадлежат на мрежа от съответната държава и хуиса е на собственика е геолокиран в съответната държава но рутирани през вътрешната мрежата на доставчика и водят към един сървър....

Разликите с впс хибридните планове (тези с лайтспиид) че тук имаме cPanel хостинг разположен върху SSD райд масив, ускорен с Nginx и Варниш отпред (прозрачно за потребителя) Просто си качва сайта и работи (в ограниченията на хостинга).

Не търсим да направим фунцкиалността близка до тази на впс като същевременно олекотим зареждането колкото може повече.. а само олекотяваме ускораваме зареждането

Детайлни характеристики може да се видят тук
http://coolicehost.com/web-hosting.html

и cpu го мерим по различен начин тук като.... целта не е някой да ползва голяма част от сървъра за съотвентана сума пари а е направено за по-малки клиенти (който пак може да сместят прилично количество трафик заради олекотяването и ускораването идващо от да не се повторя за nginx varnish и ссд)

resource-monitor.png
 
От: CooliceHost.com - 500Gbps ДДОС защита, Geo Ip в 6 EU държави...

Аз ще съм един от следващите ти клиенти. Изчаквам да останат по-малко от 2-3 месеца от настоящият ми хостинг и се местя.
Успех !
 
Ами заповядай добре си дошъл :) Гледам това което предлага хостинга да отговаря на нуждите на уебмастърите :) макар че не сме съместими със всички видове проекти, като се решил драсни едно лс да го обсъдим :)
 
От: CooliceHost.com - 500Gbps ДДОС защита, Geo Ip в 6 EU държави...

Аз ще съм един от следващите ти клиенти. Изчаквам да останат по-малко от 2-3 месеца от настоящият ми хостинг и се местя.
Успех !

Днес видях графиката на изтегляне на страницата в GWT откакто съм тук. Мисля ,че няма смисъл да показвам от кога -- то се вижда :)
 
Последно редактирано:
както сме написали хостинга гледам да е на FUBU (For Us By Us) принципа (For webmasters by webmasters), така че обръщаме внимание колкото ни е по силите на такива нещица като време за обхождане и това да е ниско :)
 
От: CooliceHost.com - 500Gbps ДДОС защита, Geo Ip в 6 EU държави...

Гледам плановете и ми се струват много добри.
Издавате ли българска фактура?
 
Да, Адекс може да издаде българска фактура...

Процеса е: регисрация в билинг системата ни все едно се поръчва хостинг, докато се стигне на страницата за плащане без да се плаща, след което ни се пускат данните за фактурата като тикет... в рамките на 1 работен ден фактурата ще е издадена, а като получим плащането по банка ще активираме хостинг акаунта...
 
От: CooliceHost.com - 500Gbps ДДОС защита, Geo Ip в 6 EU държави...

coolice я да питам аз, предвиждате ли някакви празнични промо кодове? :)
Подпитвам от далече, че и на мен скоро ми предстой плащане или смяна на хост.. пък гледам доста от колегите са доволни от CooliceHost и няма причина и аз да не съм. Иначе сега съм на план "СуперПро" - 129лв. ама ми се иска да спестя някой лев. :D
Така както ги гледам аз нещата, отивам към план "Webmaster" при теб /имам 4 домейна/ и май желанието ми да мина по-тънко, няма да стане.
Та да се върнем да въпроса, ще има ли промо кодове за празниците? :)
 
Без да се сърдиш при нас се реализира спестяването като купуваш :)

Бързо примерче за това странно твърдение:
Защо липсва тука - coolicehost.com - 58 лв на месец за 3 сайта, които Хост.бг и Супер-хостинг и всички останали лакомии в България оцениха над 200 лв месечно
и сайтовете на zoomaniak си харчат нормално ресурси като за плановете му

Няма да има цени за черен петък защото цените са достатъчно ниски за това което се предлага и биха ми генерирали директна загуба...

освен ако не взема още един сървър на него да предложа планове с 4-8 пъти по малко ресурси (cpu предимно) на същите цени и да направя -70, -80 намаление с цел да сместя на него 7-8 пъти повече клиентите ще го кръстя даже на Black Friday bf.coolicehost.com (който може да смята ще ме разбере) - другите ще си напазаруват след два дни на намаление
 
Здравейте,
Писах на CooliceHost, лично съобщение - все още нямам отговор. Дали може да ми дадете негови лични контакти e-mail, телефон (на ЛС).
Желанието ми е да премина към тях, но имам няколко доуточняващи въпроса и желая неговото компетентно мнение при избор на услугата. В момента е належащо колкото може по-бързо да се осъществи миграцията на сайта.

Поздрави,
Светлозар
 
Здравей и мерси много. Покрай празниците може да не си е погледнал личните. Иначе ще се радвам да ми пишеш на мен или на тикет направо на сайта на бг. :) С каквото можем ще помогнем. Ще се радваме да станеш клиент на услугите на хоста. Ако е спешно, направи пиши ни тикет. ;)
 
Здравей и мерси много. Покрай празниците може да не си е погледнал личните. Иначе ще се радвам да ми пишеш на мен или на тикет направо на сайта на бг. :) С каквото можем ще помогнем. Ще се радваме да станеш клиент на услугите на хоста. Ако е спешно, направи пиши ни тикет. ;)
Здравей и много благодаря за бързия отговор - писах ти на лично за да не разводнявам проблемът тук :)

Оставам на разположение.

Поздрави,
Светлозар
 

Горе