CPAlead

HaRRo

Active Member
Бях обещал тук http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=9865&page=2 да пиша статя за CPAlead.

CPAlead.com е CPA мрежа, които позволяват incentive трафик(aka= позволяват всякакъв трафик) за всичките си оферти,това е основното им предимство пред другите Cpa networks.
Също така посетителя на сайта трябва да попълни поне 1 survey за да отключи дадена част от сайта(игра,филм,статия) чрез инструмента им, наречен Gateway, AKA Premium Content Tool (PCT).
Когато survey-a e готов се отключва скритата част от сайта ви и ви се превежда около 1$(0.4-5$)
Трябва да имате сайт/блог с поне 5-6 статии/поста за да ви приемат от cpalead.com

Ето ви 2 примерни сайта, пробвайте да пускате филмите вътре.
http://www.watchterminatorsalvation.net/ (instantdollarz -подобно на cpalead)
http://www.watchprisonbreakonline1.com/ (cpalead)
Първия сайт е от 1-2 месец и през това време е бил винаги на google 1st page за кл.дума "watch terminator salvation" и други.

Сега проверих iceage3online.com e свободен.Може да го купите да качите 1-2 трейлъра на wordpress блог и помоща на малко социалки ще се класирате на google 1st page за "iceage 3 online" и за др. кл. думи.И с cpalead лесно може да направите 50+$ на ден само с тоя сайт.
http://www.google.com/trends?q=ice+age+3+online&ctab=0&geo=all&date=all&sort=0

За БГ имат малко оферти (2-3 само) , но то не ви трябва много английски за да направиш сайта/блога за US/UK....
Аз лично го ползвах за покер сайт ,като за да се отключи advanced poker стратегии трябва да попълниш survey.

Имам и няколко книги с методи, ако някой иска.......:clap:


:twisted: HaRRo :twisted:
 
Последно редактирано:
От: CPAlead

само не забравяйте че с това заключване на контента рискувате да загубите поне 50% от трафика си. Не при всеки се случва това..според зависи от доста фактори.
cpalead работи същщо така много добре и при прокситата (ако проксито е доста добре промотирано и ранкнато) ако получава добър траффик ,3-4к уникални на ден.
 
Не съм се занимавал с CPA мрежи досега, но може и да пробвам, когато имам повече време. Доколкото разбирам, целта е да се обещае нещо на потребителя, което той много да иска и да е склонен да попълни анкета или нещо друго, само и само да го види. Имам няколко въпроса:
1. Изискват ли се кредитни карти за попълване на survey?
2. Инсталира ли се spyware на компютъра на потребителя?
3. Какво става, ако обещая нещо невероятно, а след попълване на survey - пратя за зелен хайвер посетителя?
 
От: CPAlead

Това ми грабна вниманието ... скоро може да се пробвам и аз ... звучи обещаващо, ако наистина могат да се правят добри приходи.
Да разбирам ли, че примерно може да има качени само трейлъри на сайта, а посетителите да си мислят, че ще гледат целия филм... и да се излъжат да попълнят въпросното survey ...
и това няма ли да навреди на репутацията на сайта в социалните мрежи?
 
От: Re: CPAlead

1. Изискват ли се кредитни карти за попълване на survey?
2. Инсталира ли се spyware на компютъра на потребителя?
3. Какво става, ако обещая нещо невероятно, а след попълване на survey - пратя за зелен хайвер посетителя?

1.CC не искат , и ако искат комисионната ще е над 5$
2.те не теглят нещо за да се инсталира,не е като pay per install(zango)програмите(и да се изтегли ще е adware не spyware, едното се инсталира при желание на потребителя, другото без да те пита)
3.по-вечето пъти става така, те не плащат нещо ,само си губят времето че са попълнили разни формуляри/surveys.
:)
Да разбирам ли, че примерно може да има качени само трейлъри на сайта, а посетителите да си мислят, че ще гледат целия филм... и да се излъжат да попълнят въпросното survey ...
Това го правят повечето хора, пишат че е full movie пък е само trailer.
Цели филми не може понеже е fraud , в youtube и на др. места на всякъде е забранено, авторски права.Но може и да рискуваш с full movie понеже тия сайтове са за 3-4 месеца(когато най-много се търси филма).:mrgreen:
Нещо странно ми звучи $50+ за ден :(
И на мен много странно ми звучи като само "watch prison break"
има над 300.000+ и "watch terminator" има 49.000 google searches за месец.И това са само по една кл.дума за които са класирани сайтовете на goo 1st page.Може да свериш тук https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal
По реално ми звучи 200-300+$ на ден ,но не исках да преувелича.:clap:

HaRRo
 
От: CPAlead

Да разбирам ли, че си получил пари от въпросния сайт?
Колко си вложил в сайтовете (домейн, хостинг... време за реализация и потдръжка, популяризиране) ?
 
От: От: CPAlead

Да разбирам ли, че си получил пари от въпросния сайт?
Колко си вложил в сайтовете (домейн, хостинг... време за реализация и потдръжка, популяризиране) ?
Тези сайтове ги дадох за пример не са мои(единия е на 1 приятел).
Хоста ми е общ за мноoго сайтове 60$ за 2 год.unlimited и 7$ домейн.
Иначе за трафик само от соц. мрежи и googl3/yah answers....


Ето и 1 книга- метод с youtube+cpalead :eek:
http://www.mediafire.com/?gx2o22id20l
 
От: От: От: CPAlead

Тези сайтове ги дадох за пример не са мои(единия е на 1 приятел).
Хоста ми е общ за мноoго сайтове 60$ за 2 год.unlimited и 7$ домейн.
Иначе за трафик само от соц. мрежи и googl3/yah answers....


Ето и 1 книга- метод с youtube+cpalead :eek:
http://www.mediafire.com/?gx2o22id20l

Благодаря!
А какви са изискванията на CPAlead за да одобрят даден сайт, освен броя на статиите/постовете в него?
Примерно - има ли изискване за език на сайта, насоченост, съдържание... домейн (топ левъл ли трябва да е задължително, или може да се регистрира всякакъв блог) и т.н. ?
Твоя приятел какви приходи си е докарал от въпросната мрежа?
 
От: От: От: От: CPAlead

Благодаря!
А какви са изискванията на CPAlead за да одобрят даден сайт, освен броя на статиите/постовете в него?
Примерно - има ли изискване за език на сайта, насоченост, съдържание... домейн (топ левъл ли трябва да е задължително, или може да се регистрира всякакъв блог) и т.н. ?
Приемат сайтове на всякъкъв език, и нямат големи изисквания, в книгата е обяснено малко.Ако не те приемат пробваш пак.
Твоя приятел какви приходи си е докарал от въпросната мрежа?
не мога да ти кажа точно колко с cpalead(с тях по малко се занимава) , но като цяло с CPA- 5,6-цифрени суми на месец.Той е луд, беше регистриран тук... мисля че като $$$$$$.$$
:shock:
 
От: От: От: От: От: CPAlead

Приемат сайтове на всякъкъв език, и нямат големи изисквания, в книгата е обяснено малко.Ако не те приемат пробваш пак.

не мога да ти кажа точно колко с cpalead(с тях по малко се занимава) , но като цяло с CPA- 5,6-цифрени суми на месец.Той е луд, беше регистриран тук... мисля че като $$$$$$.$$
:shock:
Благодаря за разясненията!
Книжката е доста интересна, а и доста разбираемо, кратко и ясно е обясено основното...
мисля да се пробвам скоро :)
 
От: CPAlead

Сега мисля да се включа, но гледам, че май предлагат само плащания с чек :(

При instantdollarz има и плащания с пейпал...
коя от двете е по-добра програма?
Също ми хвана окото и Adscend Media ...

Също така, до колкото виждам трябва да се регистрирам явно като Publisher... но ми иска име на фирма и други такива... какво да пиша там, след като нямам фирма?
 
Последно редактирано:
От: CPAlead

Предлагат и чрез paypal и други.Трябва да помолиш support-a, check е по default.
adscendmedia.com са нови още от фев. 2009 и са като обикновените cpa networks.

за фирма пишеш GP Marketing, geo inc или двете си имена.
Успех
 
От: CPAlead

Програмата има голям потенциал. Радвам се, че си я споделил тук
 
Последно редактирано:
От: CPAlead

Я някой да сподели CPAlead звънкат ли после по телефона да говорят с теб, че 100% ще се оплета, колко уж ми е трафика и от къде идва, и колко влагам за реклама, и как ще им промотирам продуктите. Некво ме не кефи да си говоря с тях по телефона. Споделете дали звънкат.
 
От: CPAlead

Я някой да сподели CPAlead звънкат ли после по телефона да говорят с теб, че 100% ще се оплета, колко уж ми е трафика и от къде идва, и колко влагам за реклама, и как ще им промотирам продуктите. Некво ме не кефи да си говоря с тях по телефона. Споделете дали звънкат.

доколкото си спомням не
 
От: От: CPAlead

доколкото си спомням не

Щото чета по други форуми, че звънкали и "доколкото си спомням" не ме устройва, трябва ми сигурна информация от някой скоро включил се към тях.
 
От: От: От: CPAlead

Щото чета по други форуми, че звънкали и "доколкото си спомням" не ме устройва, трябва ми сигурна информация от някой скоро включил се към тях.

шшшшш кротко е баровец, като не те устройва има само един начин да провериш, пробвай, на мен не са ми звъняли, на теб като не ти се вярва ами твоя работа :)
 

Горе