Critical css

Wellco

Active Member
Здравейте, при анализ с Google PageSpeed Insights видях,че сайта се товари с около1,37сек. повече заради critical css(извинявам се,не се изразих правилно).Как мога с W3 Total Cache плъгина да оптимизира зареждането на сайта. Тоест точно какво трябва да настроя.
Прилагам екранна снимка - >https://prnt.sc/vdwyvw
Благодаря предварително!
 
Това винаги е било тагавичко за оптимизация, може би след изображенията. :)

Има няколко начина. С минифициране, чрез CDN, и най-добрия начин, който знам е просто изваждане на тези css-и и js-тове, които не правят абсолютно нищо в сайта. Повечето бухат доста кодове, които след крайния, завършен фронт енд, въобще не се използват. Има голяма вероятност да счупиш нещо, но все пак те първа ще се запознаваш с кода, и е повече от нормално. За това правиш бекъп и действай. ;)

Разбира се, има и още един, но вече отиваме към преправяне на кода. Това със сигурност ще повиши доста производителността. ;) Настройките могат оберат само частично нещата. И съм сигурен, че вече минифицирането е в тях, което няма лошо, но то решава само част от фронт енд оптимизацията. ;)
 
Това винаги е било тагавичко за оптимизация, може би след изображенията. :)

Има няколко начина. С минифициране, чрез CDN, и най-добрия начин, който знам е просто изваждане на тези css-и и js-тове, които не правят абсолютно нищо в сайта. Повечето бухат доста кодове, които след крайния, завършен фронт енд, въобще не се използват. Има голяма вероятност да счупиш нещо, но все пак те първа ще се запознаваш с кода, и е повече от нормално. За това правиш бекъп и действай. ;)

Разбира се, има и още един, но вече отиваме към преправяне на кода. Това със сигурност ще повиши доста производителността. ;) Настройките могат оберат само частично нещата. И съм сигурен, че вече минифицирането е в тях, което няма лошо, но то решава само част от фронт енд оптимизацията. ;)
билинга нещо сте го затрили
 
Здравей, според Google PageSpeed, проблем е че първо зареждат JS в head часта преди рендинга на важни части на сайта, по-стандарт трябва да зарежда така. HTML->CSS->JS. Сега явно зарежда така HTML->JS(50%)->CSS(20%)>JS(50%)->CSS(80%).

Решението е да се изнесе всичко в Footer ако имаш вариант, но това зависи много от тема, методи на работа и въобще как е изграден сайта на Wordpress. Ето тук има ясно написано: https://technumero.com/remove-render-blocking-javascript/

Поздрави,
Станимир И
 
Ей тук има някакви обяснения в средата на страницата където са Minify: JS : https://premium.wpmudev.org/blog/w3-total-cache-settings/#minify

Относно CSS, винаги ще имаш грешка че има render-blocking. Нали когато браузъра иска да отвори един сайт, сървъра му изпраща HTML кода на страницата. Може да е съвсем минимален HTML код ако останалата част ще се генерира в последствие, но дори и на този минимален HTML му трябват поне малко стилове. В идеалния случай един сайт ще изпрати с първоначалния си HTML и шепа най-важни CSS стилове, и то вградени в този HTML, а не като външен файл. Но пак PageSpeed ще маркира това като render-blocking проблем.
 
Няма как да се даде рецепта за такова нещо без да се разгледа подробно сайта, а и тоя тип оптимизация спада леко към "екстремните" мерки - когато си изчерпал основните стъпки и искаш да изцедиш още някоя милисекунда скорост.

1/2 от това дето Станимир го е гугълнал е релевантно, но е около %5-%10 от цялостната картинка.
Останалото - там за реда на зареждане е поредният признак колко разбира от уеб.
 
Няма как да се даде рецепта за такова нещо без да се разгледа подробно сайта, а и тоя тип оптимизация спада леко към "екстремните" мерки - когато си изчерпал основните стъпки и искаш да изцедиш още някоя милисекунда скорост.

1/2 от това дето Станимир го е гугълнал е релевантно, но е около %5-%10 от цялостната картинка.
Останалото - там за реда на зареждане е поредният признак колко разбира от уеб.

Привет, явно си леко болен по-това да критикуваш всеки мой пост, явно съм взел някой твой проект на който си се оплякал както правиш редовно, ясно съм написал че всеки случая е различен и няма как да се прецени само със картинка, но както казах след като ти взех 3 проекта където тотално си се на*рал е нормално да критикуваш всеки мой пост :) разбирам болката ти, явно съм те докоснал. До колкото разбрах имаш сериозна омраза, сигурно всяка сутрин ставаш и си казваш в огледалото как ще следиш всеки мой коментар да вкараш малко омраза, но фактите са факти.

Поздрави,
Станимир И
 
Е дай пример де :)

Това ти е шансът да ме забиеш в земята пред всички.
 
Здравейте, при анализ с Google PageSpeed Insights видях,че сайта се товари с около1,37сек. повече заради critical css(извинявам се,не се изразих правилно).Как мога с W3 Total Cache плъгина да оптимизира зареждането на сайта. Тоест точно какво трябва да настроя.
Прилагам екранна снимка - >https://prnt.sc/vdwyvw
Благодаря предварително!
Я дай един линк да видим цялостния анализ от PageSpeed
 
Тез картинки не вършат работа.
Направо дай линк към сайта или се оправяй сам.

ПП: Станимир пак се покри и никакъв линк не пусна. Рекох че ще видя как работи един грандмастър на уеб технологиите и ще цъкам с език завистливо, а то пак няма.
 
С WordPress е така. Не си губи времето.
Проблемите са в калпавите теми, не в WP.... Тествай сайта в подписа ми ако искаш.
 
Последно редактирано:
С WordPress е така. Не си губи времето.
За жалост е така. И в голяма степен това се дължи на темите. Повечето автори се мъчат да вкарат какви ли не функционалности и гъзарийки, което се отразява пряко на скоростта на зареждане, разбирай криво и тромаво рендиране на дизайна. Можеш да направиш това, което те съветваме тук, но пак ще има какво да се желае, но това ще е така, докато някой не хване да прегледа темата и да я преправи с цел по-добра производителност. :)
 
Проблемите са в калпавите теми, не в WP.... Тествай сайта в подписа ми ако искаш.
Всеки който поства такива провокации, рискува да му стана несимпатичен...
Пейджспийд не мери РЕАЛНИЯ перформънс.
Примерно твоят сайт е добре откъм фронтенд, но има сериозен сървърен проблем - виждаш ли това лилавичкото:

mamaitATI.png


... видимо няма причини да е толкова дълго. Близо 1 секунда чакане сървърът да сглоби един стандартен архив с базов уордпрес цикъл. Или нещо сериозно тормози бекенда, или хостът издиша. Това 2.3 секунди е неприемливо бавно в случая.

А фронтендът може да се намали още - тоя буутстрап да се ореже с уебпак или нещо от рода.

ПП: Кеширащ плъгин трябва да оправи проблема до голяма степен.
 
Последно редактирано:

Горе