CRM платформа, фирма SHCR?!

topdawg

New Member
Здравейте колеги. Ровейки се из OLX попаднах на обява за работа от вкъщи.
Обикновено не обръщам внимание на подобни обяви, защото в 99% процента от случаите става дума за PPC сайт или нещо от този род и хората си търсят реферали.
Този път обаче цъкнах и останах приятно изненадан от офертата, а именно онлайн платформа, която дава възможност да избираш задачи - набиране на документи, текстова обработка, реклама и т.н.
За всяка изпълнена задача се заплаща като има задачи на български, но и такива на английски и немски, за които се заплаща повече.
До тук, добре. Попадал съм на много подобни сайтове, виждал съм такива и тук. Съотвено писах съобщение за повече информация и като отговор получих следното:

След като влезете в платформата има подробни указания как се работи с нея. Всяка задача също има подробно описание какво, как и къде трябва да се направи. Също така на разположение са денонощно администратори, към които можете да се обръщате за съдействие при необходимост.
Основно задачите са текстообработващи, независимо дали за документи или реклама.
Примерно за реклама ви се подава рекламен текст и редица линкове с места на които трябва да бъде публикувана. Примерно за документи Ви се предоставя един документ от 5000 страници от който вие трябва да го преформатирате, или да направите определени извадки от него, или да се преведе даден документ. Друг пример е изпраща ви се примерно договор който е на снимка вие трябва да го наберете да бъде в Word примерно.
В платформата на ден се генерират над 2000 задачи. Те са подредени по отрасли и задължения. Всяка задача можете да я отворите и да видите какво се изисква да бъде направено и колко ще ви бъде платено за нея. Ако прецените, че можете да се справите с нея можете да я приемете и да работите по нея. В момента в който я приемете тя влиза във вашия панел и изчезва от основния, така вече никой друг не може да работи по нея. В своя панел можете да вкарате до 3 задачи. Не може да си изберете 50 задачи първо и след това да започнете да ги работите. След като завършите дадена задача можете отново да избирате нова.
Най ниско платена заявка е нула. За жалост имаме и такива които нищо не правят.
Средно от реклами се постигат между 600 и 1000 лева при отделени 3-4 часа на ден 5 дни в седмицата.
От документи средно се изкарва между 1200 -1800 лева при отделени 3-4 часа на ден 5 дни в седмицата.
Вече при документи с английски или немски се изкарват доста по сериозни суми. Имаме служители които изкарват над 4500 лева за 5-6 часа на ден 5-6 дни в седмицата. Те просто си работят активно и предимно по чуждо езикови задачи. Не им е допълнителна работа, а основна и могат да се съсредоточат върху нея и да са по продуктивни.

Платформта се намира на ndp.shcr.eu
Имаме партньори както в България така и извън страната.
Обработваме техни документи, рекламни кампании, новинарски платформи и редица други. Предимно работата е в текстообработка и работа с интернет.
Нашите оператори ви подават задачи в нашата платформа с пълно описание какво, как, къде и до кога трябва да се изпълни. Вие приемате задача от основния панел ако сметнете, че можете да се справите със нея. След като приемете дадена задача те е видима вече единствено и само за вас и получавате "оферта" за изпълнението и. Пример:
рекламни кампании в facebook - между 15 и 70 лева на задача, като времето за изпълнение което ще трябва да отделите е от 10 до 40 мин.
обработка на документи - 6лв. на документ. За час се обработват между 10 и 20 документа.
За задачи свързани с чужд език офертите са с 30-45% по високи.
В профила си можете да следите вашите постигнати резултати и какви доходи сте натрупали.
Можете да поискате изплащане на сумата на всеки пети ден в месеца (прм. 5,10,15,20,25,30, за февруари предпоследния ден от месеца) ако деня се пада в почивен ден, първия работен ден след него.
Изплащанията на сумите се извършва по банков път, чрез EasyPay, Western Union, ePay или пощенски запис.
За започване на работа заплащате такса за издаване на сертификат. Таксата е в зависимост от това дали искате да се занимавате само с реклама или и с обработка на документи.
За обработка на документи ще подпишете съгласие за проверка на вашата личност дали е осъждана. (Все пак работите с документи на фирми). Ние сме фирма регистрирана като администратор на лични данни и всички наши служители партньори трябва да бъдат изрядни.
Имаме служители работещи и от извън България.
Моля да изпратите CV ако имате интерес.

Не намирам никаква информация за въпросната платформа/фирма освен една тема в bg-mamma, в която хората коментират как чакат да бъдат приети и един коментар от човек, който уж работи там и казва, че всичко е изрядно.

Интересува ме има ли някой тук, който също да работи в тази платформа или да е чувал за нея и да може да ми даде малко повече информация, тъй като не ми се дават пари за сертификат без да съм наясно за какво точно става дума.

Благодаря предварително.
 
Същите. Фирмата с която евентуално се подписва договор е "Ес Ейч Си Ар" ЕООД
Имат обяви в джобса, макар че за тази позиция обявена в olx не пише нищо.
https://www.jobs.bg/company/248020

Като цяло съм склонен да вярвам, че обявата е реална. Друг е въпроса има ли работа на тази платформа и заслужава ли си инвестицията, защото трябва или да се плати за сертификат на тях или да си платя за електронен подпис. Изпратих CV и очаквам отговор. Ще пиша ако има развитие, но съм твърдо решен да намеря реален човек, който има достъп до платформата, за да разбера за какво точно иде реч.
 
Не ми се рови из bg-mamma, бяха писали там 140 или 170лв. беше, ще те излъжа ...
Няма обяснение точно за какво е, предполагам защото се работи с документи на фирми. Щом електронния подпис е алтернатива, вероятно за нещо такова им трябва.
Не ме бърка да ги дам ако знам, че има смисъл ама като няма един човек да се покаже и да каже работя там всичко е точно ...
Така или иначе след като си изпратих CV-то отговор никакъв...
 
Прочетох мнението в bg-mamma и си направих еднозначен извод. Всички положителни мнения са от потребители за които имаме "Мнения: 1" и всичките са "много доволни". Измама си е и то очевидна.

За да не се ловиш повече на подобна въдица ще ти дам един съвсем конкретен съвет. Ако ти искат пари за започване на работата - това е измама 100%. Какъв сертификат ти трябва? Конфиденциалността не се удостоверява с плащане. Има съвсем различни механизми. Освен това погледни какви умения искат - никакви. За дейностите с никакви умения (като обработка на документи) фирмите си намират индийци, които работят в пъти по-евтино от европейците, дори и тези в България.
 
Не е задължително да си купувате сертификат от тях. Аз работя с мой електронен подпис в платформата. Има си доста работа, само очи да имаш да клечиш пред компа. Бързате да оплювате без да сте на ясно. Кой ви кара да плащате като са ви дали избор. Ей така преди две години съсипахте платформата Workhome, а се изкарваха добри парици в нея. Хайде прегледайте малко по обстойно колко мнения имат тримата които оплюват платформата. Ето аз тук съм с едно защото търсейки друго предложение попаднах на това. Колко от вас пускате нещо положително за фирмите в които работите и търсите да пуснете нещо положително когато сте доволни? Отговора е 1%, докато що е за оплюване от 3 недовлни 5 ще пишат.
 
Последно редактирано:
Здравейте. Аз си платих въпросната такса от 170 лева. Получих си редовен трудов договор както си е по закон. Обаче има един проблем въпросните сертификати, за които се плаща тази такса доста се бавят и не знам по каква причина вече 2 месеца чакам да ми издадат сертификати и все няма. Не мисля че е глупост. Мисля че е доста реално или поне се надявам да в така. Много бих искал да започна и това забавяне от 2 месеца почва леко да ме изнервя. Видях коментар на човек който работи с въпросната фирма и ми хареса. Надявам се да не е някаква измама от сорта на въвеждане на 4 цифрени кодове и гледане на реклами или споделяне на новини и статий и тем подобни глупости.
 
Статий го няма тука.

Стига глупости. По-голяма простотия няма. Как може да се връзвате и да им пълните гушите на такива измамници.

Даже сигурно самите измамници пишат тия коментари.
 
Не са измамници, а и от доооооооста време не набират вече хора. Платформата е запълнена.
Основно в момента работата става въпрос за обработки, преводи и трансформиране на електронни книги за този сайт http://cheti.online
 

Горе