CSS Задача (за напреднали)

motbg

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Попривършихме с дизайна на новия ни сайт. Проблемът е че при IE6,7,8 е нещо страшно... всичко е разместено - нищо не работи почти и проблема е в CSS.

Това което ни трябва:
- премахване на ненужните CSS класове чрез проверка 1 по 1 (не чрез софтуер или plug-in като Dust-me Selectors или Page Audit на Chrome (около 2000 класа в няколко файла)
- ie6.css файл който да оправи всички проблеми на сайта (за целта ще ви трябва Windows XP на VMWare/VirtualBox или стар компютър)

Забележки:
- ще получите директория където да работите само с css файловете - не се пуска достъп до сайта.
- достъп до работната версия ще получи само избрания freelancer
- Хора с "Sunday skills" по CSS да не пишат - само наистина PRO тъй като и времето е малко, а не можем да си позволим някой да си прави опити.

Заплащането може да се извърши (и е за предпочитане) чрез Milesone във freelancer.com или след завършване на проекта директно чрез ePay/PayPal.
 
От: CSS Задача (за напреднали)

Проблемът е, че IE6,7 и 8 са в пенсия и не подлежат на коментар. HTML5 не се поддържа от тези браузъри вече.
 
От: CSS Задача (за напреднали)

2 "уникална" тема, браво ще задминеш другите много бързо.
 
От: CSS Задача (за напреднали)

Две теми пълни основно с претенции ...
- Хора с "Sunday skills" по CSS да не пишат - само наистина PRO тъй като и времето е малко, а не можем да си позволим някой да си прави опити.
и пак претенции
Ще изберем freelancer-а, който е правил качествени неща и който не мисли да направи състояние от 2-3 задачки.

Обаче пък професионалистите, които са правили дизайна не устройват като цена.
За професионален дизайн използваме Вокс студио - но просто финансово не ни устройват нещата там а и винаги има по нещо малко което трябва да се довърши а комуникацията е бавна и процедурата тромава.

А това избива рибата
- премахване на ненужните CSS класове чрез проверка 1 по 1 (не чрез софтуер или plug-in като Dust-me Selectors или Page Audit на Chrome (около 2000 класа в няколко файла)
Аз лично не бих се хванал да преглеждам ръчно за по-малко от 4 цифрена сума.

Успех от мен, но с този подход ме съмнява.
 
От: От: CSS Задача (за напреднали)

Две теми пълни основно с претенции ...

и пак претенции


Обаче пък професионалистите, които са правили дизайна не устройват като цена.


А това избива рибата

Аз лично не бих се хванал да преглеждам ръчно за по-малко от 4 цифрена сума.

Успех от мен, но с този подход ме съмнява.
+1 И мен много ме съмнява.
 
От: CSS Задача (за напреднали)

Аз не разбирам, какво лошо има в това някой да има претенции. Тролски, като ти се работи за ХХХХ, прати им цената си и толкова. Щом им трябва ПРО, значи са готови да отвържат кесията :)
 
От: CSS Задача (за напреднали)

Аз не разбирам, какво лошо има в това някой да има претенции. Тролски, като ти се работи за ХХХХ, прати им цената си и толкова. Щом им трябва ПРО, значи са готови да отвържат кесията :)
Там е проблема, че не са готови :)
 
От: CSS Задача (за напреднали)

Аз не разбирам, какво лошо има в това някой да има претенции. Тролски, като ти се работи за ХХХХ, прати им цената си и толкова. Щом им трябва ПРО, значи са готови да отвържат кесията :)
В претенциите няма нищо лошо, но ако искаш да караш BMW си готов и да си цакаш за глезотията.

А ето това изречение веднага ми навява мисълта, че не ми се работи :D
За професионален дизайн използваме Вокс студио - но просто финансово не ни устройват нещата там а и винаги има по нещо малко което трябва да се довърши а комуникацията е бавна и процедурата тромава.
 
От: CSS Задача (за напреднали)

Поредните мишки дето искат за без пари да им направиш всичко професионално, нагоре на всичко и идеята да е от теб :)
Аз не знам кой ще им се хване на простотията, на всичко отгоре са празници , пък искат да им се свърши бързо работата.
 
От: CSS Задача (за напреднали)

2 000 класа по 2 лева на клас. :|

Колко процента са ви посещенията от изброените браузъри?
 

Горе