CTR и Bounce rate влияят на резултатите - Експеримент

N.JELQZKOV

New Member
Вчера попаднах на един експеримент проведен от Rand Fishkin в Twitter. Експеримента представляваше следното: Влизате в Google и търсите за дадената от него фраза. Влизате в първия резултат (Reddit), след което веднага се връщате назад към страницата с резултатите и кликате на посочения от него резултат (Got Rhythm | Concert Hotels) . Не се връщате повече на страницата с резултатите.

Само за няколко часа страницата на Concert Hotels се премести от 5-та позиция на 2-ра. :)

Screenshot на туита на Rand Fishkin:

experiment.png
 
От: CTR и Bounce rate влияят на резултатите - Експеримент

Той Ранд отдавна прави такива експерименти участвах във почти всички и имаше резултат до 30 минути. Този обаче НЕ СЕ получи. Навярно във големия брат го видяха и му спряха устрема.

Даже на SMX Advanced единия от там - Gary Illyes обвини Ранд че плаща на хората да кликат.

Всъщност Ранд говори за това тук:
http://www.slideshare.net/randfish/...-elegant-weapon-for-a-more-civilized-marketer
което беше последната сесия на изминалия MozCon. Вече живеем във свят със два алгоритъма - като го видиш и ще разбереш.
 
От: CTR и Bounce rate влияят на резултатите - Експеримент

Нормално е след като Х брой хора са "посочили" точния резултат Г да го придижи нагоре.
 
От: CTR и Bounce rate влияят на резултатите - Експеримент

До седмица мисля и аз да го тествам и ще ви кажа какви са резултатите :)
 
От: CTR и Bounce rate влияят на резултатите - Експеримент

Да, и аз съм правил подобен експеримент и резултатът е подобен. След това се заиграх и го задълбочих с още една допълнителна стъпка и резултатът бе впечатляващ. Експериментирах с блог с 8 статии, в който влезнаха няколко човека прегледаха по няколко страници и оставиха по 1 коментар под някоя от статиите. Резултатът беше изключително добър.
 
Смятам, че ще сработи само ако се направи да изглежда максимално натурално, което означава да е от мрежи, които да нямат много общо, защото имам чувството, че тези манипулации вече може да си ги отиграли от там, както и да всеки да има различни "действия" или казано по друг начин, единя ще цъкне на линк №3, другия на линк №4 и така, след като върне тогава да натисне "верния" резултат. :) И да, CTR-a, а след това и Bounce rate-а са много важни при "преместването" на сайта по на горе. Това са между другото едни от най-чувствителните метрики, което се предполага да се действа с тях по-леко.
 

Горе