Dell Inspiron 7737 - коментари?

bobbydigital

Active Member
Колеги хвърлил съм око на тази машина: http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_7737-dell_inspiron_7737_5397063477418
По принцип съм фен на vaio, но последното което си взех vaio fit е с много голяма резолюция 1920x1080 на 15.6 екран и не виждам, за това искам нещо с голям екран :)
Ще се радвам някой ако има такъв dell да сподели мнение.
 
Нямам такъв дел но по параметри

нали си обърнал внимание на 3.29 кг не че е повече от 2.20 2,50 може да не изглежда много но като го поносиш известнов време ще се усети....

видеото ми харесва въпреки че съм в другата секта .... екрана е само 1600 х 900 така че ще по едричко от 15ката освен че хадуерно е по голям

за още 8 гб рам за лаптоп много ми се вижда 293 лв ми се вижда макар че може толкова да си струва но за толкова се взима 16ка ECC за сървър

$175.00 без ддс в перси...

дали ако пуснеш вайото на 1600 х 900 няма да е по добре :) вместо да сменяш :) или някой по едър дефултен шрифт и икони
 
Сега някой заклет сектант ще ме обивни, като кажа, че марката не играе кой знае каква роля.

За тази цена, лаптопа е прекалено надут. Аз съм се насочил към друго нещо, което ще ми излезе по-евтино с няколко стотака дори. Предполагам вече си го видял, но все пак: цък тук за леново

Вярно, че видеото е малко скопено, спрямо GT-то, но пък процесора не е скопен, както е 4500u.

Отделно на това леновото е с 6 клетъчна батерия, макар, че процесорите компенсират, предполагам ще имат почти идентичен батери тайм. И както куулайс намекна, да не пропускаме разликата от 400 грама. Ако го разнасяш цял ден, ще усетиш разликата, повярвай.

Но моето мнение може да го пропуснеш, аз лично съм адски скептичен към U серията. За мен това са скопени процесори, чиято цел е да предложат сравнително задоволителна производителност и дълъг живот на батерията. Аз лично бих си взел втора батерия в чантата, за да имам и двете - читав процесор и живот на батерията.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

всички други резолюции освен тази 1920x1080 се виждат много зле (тази му е натив) иначе вайото е по - добро от всякъде.
Резолюцията 1600х900 не ме притеснява защото старото ми вайо е със същата и с 16.3 екран така че е просто перфектно.
Теглото също не ме притеснява защото го взимам за desktop replacement, рядко ще го нося някъде.

Препоръчвам ти този - http://laptop.bg/laptops-dell-Inspir...75872_120GBSSD аз бих си взел него става за всичко освен това има и SSD.
Благодаря но искам нещо с голям екран. 15.6 имам и сега с доста добри параметри.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

За мен по-добри лаптопи от DELL е нямало и няма и да има. Така че вземай без да му мислиш много. Само един недостатък има за мене: няма SSD. Повярвай ми ще се родиш с едно SSD, където да си сложиш операционната система.
 
От: Re: Dell Inspiron 7737 - коментари?

За мен по-добри лаптопи от DELL е нямало и няма и да има. Така че вземай без да му мислиш много. Само един недостатък има за мене: няма SSD. Повярвай ми ще се родиш с едно SSD, където да си сложиш операционната система.
да ти кажа, сегашния ми е с хибриден с ssd и не виждам особенна разлика, така че това не е важно за мен.
 
Аз бих си взел Latitude. (По ми харесват от вътре [emoji2]
Вече за големина на екран, трябва да кажеш за какво ще се ползва, ако е за чертане ще трябва да е 17", за друго и 15 върши работа
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Не се разбира какви са целите на такъв вид устройство. Ще се възползваш ли от основното му качество: мобилността/преносимостта? Да/Не? Ако да, колко често в годината? 1-2-3? 50-100?

Че всичко над 1,5k за Notebook отиваме в сферата на…

За „нещо с голям екран“ – полу-професионален Dell U2713HM (899,6 лв.).

За „чертане“ откога се използва Laptop? Риторичен въпрос, все едно за гейминг същото, … Както и да е, всякакви хора има, важното е да се „кьорат“ пред малкото мониторче с непрофесионалната бозава матрица.

Иначе пак от оня сайт на laptop избираш Dell, чукваш отдясно „Full HD“, гледаш където пише „SSD“ и гепиш. Излишно е да пиша, че Alienware-ските са равностойни на PC за 1-1,5k, т.е. както винаги – над половината от сумата отива за основното качество: мобилността/преносимостта. За това и ми беше първият въпрос.

Edit: Hybrid SSD е някаква „изгъзица“ тип оная течност във водните охлаждания, дето вътре течността не е нито вода, нито течен азот или нещо по-специално, а някакъв „liquid“ материал. Няма много файда от него така или иначе. Цялостно SSD e цаката.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Че какво ти пречи вместо с liquid да напъшниш охлаждането с течен азот [emoji2]
 
@ ¦•••SHERIFA•••¦ лаптопа като домашен компютър е че можеш да работиш освен на бюрото на дивана, пред телевизира, на балкона, верандата, (на райграса) в леглото ... пак има подвижност (макар че да се чертае легнал ще е най-малкото интересно)

@glndrk доколкото съм гледал за своиствата на течния азот тръбичките ще се втвърдят и ще се разпаднат


За хибридните хардове тест сървърен 15К хибриден хард макар че вади 900 иопса (до 4 пъти повече дискови операции от обикновен и по стар 15к оборотен хард) пак е много много далеч от това което може ссд (60-80к)
http://www.storagereview.com/seagate_enterprise_turbo_sshd_review
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

За мен е малко безсмислено да се дават подобни пари за лаптоп без ССД. Просто се губи смисъла от бързият процесор...нещата се случват доста по-светкавично със ССД няма какво да си говорим :).
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Аз съм с Dell 7720 и съм изключително доволен, купих си допълнително SSD хард. Този 7737 обаче не е fullHD, така че доста ще изгубиш, ако се лишиш от резолюцията. Иначе тази цялата серия на Dell е много стабилна.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

„бюрото, на дивана, пред телевизира, на балкона, верандата, (на райграса) в леглото ... пак има подвижност“.

На дивана, ако ти е вляво или отдясно и си се „изгърбил“, за да го гледаш - води до неправилна поза на тялото, че и на главата. А ако е на коленете ти, то това води до безплодие, ако ще и за 10k да струва Laptop-а.

През телевизора, то именно ТВ ще те „разсейва“ с нови и нови динамични екрани, реклами и пр., каква „работа“ ще се върши?

На балкона, ех какви големи балкони имали хората :). Само комари, дъжд, сняг, пек да няма, т.е. остава малък диапазон от часови пояс или сезон. Вече зависи и от остъкление, доста неща.

Верандата!? Райграса (ако е малкия генерал, вече казах да безплодието)!?

Под „мобилността/преносимостта“ със сигурност не съм имал предвид шматкане с него у дома, въпреки че е възможно, да. Но ЕДВА ли си струва да се даде 55-60-70% от сумата за Laptop за именно „мобилността/преносимостта“. А офис, кафе, бизнес срещи, на почивка, на планина, в др. държава, в приятел/познат/колега/съучастник, в склада, на тавана, в мазата, нейде някъде пъхнат и изоставен, и прочие. Хората къде ли не си ги „врът“ преносимите машинарии.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Аз съм с Dell 7720 и съм изключително доволен, купих си допълнително SSD хард. Този 7737 обаче не е fullHD, така че доста ще изгубиш, ако се лишиш от резолюцията. Иначе тази цялата серия на Dell е много стабилна.
според теб какво ще изгуба ако не съм с голямата резолюция?

„бюрото, на дивана, пред телевизира, на балкона, верандата, (на райграса) в леглото ... пак има подвижност“.

На дивана, ако ти е вляво или отдясно и си се „изгърбил“, за да го гледаш - води до неправилна поза на тялото, че и на главата. А ако е на коленете ти, то това води до безплодие, ако ще и за 10k да струва Laptop-а.

През телевизора, то именно ТВ ще те „разсейва“ с нови и нови динамични екрани, реклами и пр., каква „работа“ ще се върши?

На балкона, ех какви големи балкони имали хората . Само комари, дъжд, сняг, пек да няма, т.е. остава малък диапазон от часови пояс или сезон. Вече зависи и от остъкление, доста неща.

Верандата!? Райграса (ако е малкия генерал, вече казах да безплодието)!?

Под „мобилността/преносимостта“ със сигурност не съм имал предвид шматкане с него у дома, въпреки че е възможно, да. Но ЕДВА ли си струва да се даде 55-60-70% от сумата за Laptop за именно „мобилността/преносимостта“. А офис, кафе, бизнес срещи, на почивка, на планина, в др. държава, в приятел/познат/колега/съучастник, в склада, на тавана, в мазата, нейде някъде пъхнат и изоставен, и прочие. Хората къде ли не си ги „врът“ преносимите машинарии.

Лаптопа го взимам за заместител на десктоп машина, защото нямам място за такава, а и вече много години работя на лаптоп и съм свикнал. Теглото не ме притеснява зашото рядко ще го нося накъде, ако се наложи винаги мога да взема другия.
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

според теб какво ще изгуба ако не съм с голямата резолюция?



Лаптопа го взимам за заместител на десктоп машина, защото нямам място за такава, а и вече много години работя на лаптоп и съм свикнал. Теглото не ме притеснява зашото рядко ще го нося накъде, ако се наложи винаги мога да взема другия.

Ако е задължително да е 17" бих взел това:

Лаптоп Dell Inspiron 5737

Безплатна Linux
Дисплей: 17.3 инча / 43.94 см HD+ 1600×900 лъскав LED
Процесор: Двуядрен Intel Core i5-4200U 1.60GHz/2.60GHz
Видео карта: AMD MOBILITY™ Radeon® HD 8870M 2GB собствена памет
Хард диск: 1TB (1000GB) 5400rpm SATA
RAM памет: 8GB DDR3L 1600 MHz

15" може да се намери по добър...


Примерно
Лаптоп Dell Latitude E6430

ОС: Безплатна Linux
Дисплей: 14 инча / 35.56 см HD+ 1600x900 матов LED
Процесор: Четириядрен Intel Core i7-3630QM 2.40GHz/3.40GHz
Видео карта: NVIDIA NVS 5200M с 1GB DDR5 собствена памет
Хард диск: 750GB 7200rpm SATA
RAM памет: 8GB DDR3L 1600 MHz

желязна машина за CAD и изобщо 3D визуализиране
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

Лаптоп Dell Inspiron 5737

Безплатна Linux
Дисплей: 17.3 инча / 43.94 см HD+ 1600×900 лъскав LED
Процесор: Двуядрен Intel Core i5-4200U 1.60GHz/2.60GHz
Видео карта: AMD MOBILITY™ Radeon® HD 8870M 2GB собствена памет
Хард диск: 1TB (1000GB) 5400rpm SATA
RAM памет: 8GB DDR3L 1600 MHz

това не бих го взел, заради процесора, видео картата и линукса. като му купа вин и идва на цената на този дето аз съм харесал.


Сега като гледам мненията почвам да се чудя за този: http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_7737-dell_inspiron_7737_5397063477425 и почвам да се чудя тази резолюция дали е добре на 17 монитор, защото на 15.6 определено не става. Лошото е че не се сещам къде може да има такъв изложен някъде да го видя преди да го купя.

Какво ще кажете за горната машина?
 
От: Dell Inspiron 7737 - коментари?

това не бих го взел, заради процесора, видео картата и линукса. като му купа вин и идва на цената на този дето аз съм харесал.


Сега като гледам мненията почвам да се чудя за този: http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_7737-dell_inspiron_7737_5397063477425 и почвам да се чудя тази резолюция дали е добре на 17 монитор, защото на 15.6 определено не става. Лошото е че не се сещам къде може да има такъв изложен някъде да го видя преди да го купя.

Какво ще кажете за горната машина?

Само 8 ГБ ССД и 2200 лв изобщо не си заслужава.
 

Горе