DMOZ затваря на 14 март.

Пускам сълза :(

Една легенда си отива...
 
Отдавна си беше замрял този сайт, явно похабените ресурси са повече от приходите и нормално да затворят в такъв случай
 
Да мрът! Спамерски сайтове бяха линкнати в категорията, в която кандидатствах, а мен така и не ме одобриха.
Истински се радвам за тяхната "смърт"! :D
 
Да мрът! Спамерски сайтове бяха линкнати в категорията, в която кандидатствах, а мен така и не ме одобриха.
Истински се радвам за тяхната "смърт"! :D
По-рано бях, чел че не ставало просто така влизането в тая директория, ако нямаш връзки и не си платил на сео фирма да те вкара може да си чакаш.
 
Точно така! Не само да мрът, ами в ада горят гадините:) Толкова години един линк не можах да прекарам там и аз ....

Да мрът! Спамерски сайтове бяха линкнати в категорията, в която кандидатствах, а мен така и не ме одобриха.
Истински се радвам за тяхната "смърт"! :D
 
Два линка имам там, не че много помогнаха...
 
Точно така! Не само да мрът, ами в ада горят гадините:) Толкова години един линк не можах да прекарам там и аз ....
Както се казва на умряло куче лесно се вади нож.... но и аз радвам на тяхната "кончина". Само ми пищят разни неща за анализ, че нямам линк при тях... 4 години чаках за 2 сайта и така и не добавиха, линк.
 
Аз пет години бутам един сайт там, тъкмо го приеха най-накрая и сега решиха да затвaрят :D
 
  • Like
Реакции: ops5
Голям праз! Един безполезен сайт по-малко. Колко от вас са го ползвали за да търсят нещо в него? Или само драпахме за линкове там...
 
Преди много, много години, още преди сътворението на гугъл, тези директории се използваха за търсене на сайтове. Останали са от тогава. Нещо такова са наще dir.bg и gbg.bg. То и на гугъл първоначалния алгоритъм беше настроен да отчита броя линкове в директориите и по тях класираше. Вече им мина времето....


Голям праз! Един безполезен сайт по-малко. Колко от вас са го ползвали за да търсят нещо в него? Или само драпахме за линкове там...
 
Преди много, много години, още преди сътворението на гугъл, тези директории се използваха за търсене на сайтове. Останали са от тогава. Нещо такова са наще dir.bg и gbg.bg. То и на гугъл първоначалния алгоритъм беше настроен да отчита броя линкове в директориите и по тях класираше. Вече им мина времето....
Да ползвал съм доста сайтове да търся преди появата на гугъл, ама този особено беше супер разбъркан и не особено подреден. Както и странен с одобрението на шепа сайтове. Имам линкове на мои сайтове там, но като цяло вече си е безсмислен като директория.
 
Голям праз! Един безполезен сайт по-малко. Колко от вас са го ползвали за да търсят нещо в него? Или само драпахме за линкове там...
Абе беше постижение да те одобрят със сайт там. Дори някои от доброволците за БГ категориите са и тукашни звезди. И да остане за архива:

predpriemach-dmoz.png

И от по-ранната визия:

predpriemach-dmoz-old.png
 
По-рано бях, чел че не ставало просто така влизането в тая директория, ако нямаш връзки и не си платил на сео фирма да те вкара може да си чакаш.
Мой сайт си го добавиха без такава услуга след 2-3 седмици..
 
Кандидатствал съм с мой сайтове много пъти но като видиш да речем, че категорията в която искаш да добавиш сайта си не е редактирана повече от година и е ясно, че няма как да го вкарат сайта ти след като няма поддръжка.
 
Чакам затварянето на google.com!
 

Горе