DNS propagation проблем - след 72-та часа.

Stanchev

New Member
Здравейте.
Преди седмица регистрирах .com домейн.
На следващия ден, смених нейм сървърите.
От тогава до сега (доста повече от 72 часа), неймсървърите на
български интернет доставчици ту го познават, ту не (връщат NXDOMAIN).

Доколкото чета и по други форуми, не съм единствен.

Някой да има повече опит с този проблем и да знае евентуално какво друго може да се направи по въпроса освен да се чака неопределено време "да решат проблема" ?

Поздрaви.
 
И аз имам такъв проблем, преди два дни регистрирах един dot.com, насочих го към нейм сървърите и на момента сработи. Днес установявам че от същата мрежа не го виждам. През проксито на animes-bg се вижда но не ми е сигурно да настройвам cms през прокси. Та за сега и аз чакам, дано да се оправи скоро.
@netsurfer Благодарско за opendns така си е по сигурна работата.
 
Последно редактирано:
opendns

а в webmaster форума пише за този проблем с новите домейни и DNS

Въпросът не е в това аз да мога да си посещавам сайта, а в това други хора от България да могат да посещават сайта нормално, както е практиката, ползвайки нейм сървърите на интернет доставчика си.

Въпросът е и защо се е получило това което е описано в цитирания форум,кой и за колко време решава проблема в такива случаи.
 
Някой да има повече опит с този проблем и да знае евентуално какво друго може да се направи по въпроса освен да се чака неопределено време "да решат проблема" ?

Локалните нет доставчици (най-често ланки). След кандал с тях всичко тръгва.
Кешират си всичко за по-лесно.
 
Според пост във Уебмастърбг форума проблема би трябвало вече да е решен.
При мене също изглежда така - домейна вече го намират нейм сървърите на Нетера,Кейбълтел,Спектърнет и няколко други по-малки доставчици.
Все пак ще видим как ще се развие всичко през следващите ден-два, преди да се пускат реклами за сайта.

Някой ако е имал този проблем, може да пише решен ли е при него.
 
И аз имах същия проблем със стар домейн, който насочвах от един към друг хостинг. Виждаше се ту стария, ту новия хост, но от 16ч, 15 април си захапа новите днс-и. Дано да е това.
 

Горе