DNS Template Kloxo-MR не работи

AMOUN

Well-Known Member
Здравейти..ю
някой може ли да ми каже защо
ми изписва това и какда го оправя и да добавя днс, или поне ип за да мога да насочвам с а запис?:
Alert: no_ip_address

Става въпрос за нов сървър с ubito i kloxo-mr панел

А като натисна да добавя сайт ми изписва:
Alert: There are no Dns Templates in the System. You have to have at least one Dns Template to add a domain/client. Click here to add a dnstemplate.
 
Re: Кой разбира от DNS и Хостинг настойки?

трябва да създадеш днс темплейт да си има ситемата :) това са от настроиките който правят 30 -40 минутна инсталция да в дву три часова с конфигурацията за някой който не го е правил преди :)

правиш днс темплейт дори и да не хостваш днси - панела си ги иска за да функционира

слагаш например
ns1.example.com
ns1.example.com

и за ип основното шеърд ипт на сървъра

може и с екзампъл ком да си ги ползваш можеш и с твой домейн но за да ги ползваш като истински като днс трябва да ги декларираш в регистратора
 
От: Кой разбира от DNS и Хостинг настойки?

uiip.jpg

от тук ли се добавя?
Давам рескан - чеп
слагам ип-то и ми изписва това на прикачения файл.
а на девайс нейм изобщо нищо не показва.
 
Re: Кой разбира от DNS и Хостинг настойки?

От днс темплит - слагаш му име долу пишеш днсите (твой или някакви кухи) и избираш ип за мейл и за основно ип ако имаш повече ипта... и си готов може да правиш акаунти добавяш сайтове :) само 5-6 часа инсталация ако се плащаше на час щеше да е много и добре че са форумите :)...

dns-template.jpg
 
От: Re: Кой разбира от DNS и Хостинг настойки?

От днс темплит - слагаш му име долу пишеш днсите (твой или някакви кухи) и избираш ип за мейл и за основно ип ако имаш повече ипта... и си готов може да правиш акаунти добавяш сайтове :) само 5-6 часа инсталация ако се плащаше на час щеше да е много и добре че са форумите :)...

Виж файлът 9375

Ами да но там е проблема, като му дам да направя днс- ми казва че няма ип и да направя ип
като дам да направя ип ми казва че нямам днс темплейт..и се въртя в кръг :0)
 
От: Re: Кой разбира от DNS и Хостинг настойки?

в падащите менюта трабва да ди е захапало ипто на което си


Къде?
Празни са няма ип- няма днс-и


за а сложа днс-си ми иска Ип
за да сложа ИП ми иска ДНС-си
Иначе сървъра е онлайн и на ипадреса:7778 ми отваря контролния панел
 
Re: Кой разбира от DNS и Хостинг настойки?

нещо се е бъгнало при инсталацията човек би трябва видиш дали са добавени в линукса (ама ако не бяха нямаше нямаше да се вържеш) и да ги добавиш kloxoto щеше да си ги захапе другата опция

ето една статия с картинки
http://www.wikihow.com/Assign-an-IP-Address-on-a-Linux-Computer

или виж в директорията /script/ какви с фикс сриптове разполагаш ( ти ребутна ли след инсталацията)

пусни
sh /script/cleanup

и направи ребуут

изчезвам за известно време на вън по късно ще пиша (така малко гадая къде е пробелма)
 

Горе