Donate през PayPal

Djaniko0o

New Member
Здравейте! Занимавам се с заснемане на видео клипове и желая да си направя Donate бутон, ако случайно някой реши, че ще ме donate-не. Направих си акаунт в PayPal, въведох си данните на кредитната/дебитната карта, но ми иска US bank account, а аз имам банкова сметка, но не е US, как мога да си изкарам такава или има възможност да стане с българска?
 
От: Donate през PayPal

Ако някой „случайно“ реши, не си уточнил този „случайник“ българин ли ще е или от извън BG? Ако е в BG, повечето „случайници“ използват Econt ППП преводи, „Пишман пощи“, EasyPay и ePay. В този ред на мисли е по-добре да се направи ePay бутон и да се впишат под нея форма и за останалите методи вариантите.

На BG Personal acc не може да се добави BG Bank acc. Има цяла тема за това. Но може да се пробваш, вписана е една връзка в пост #10 накрая, която „странно“ защо никой не използва досега и няма отзиви. Може да се пробваш.

Другото, което мога да напиша е, че може да създадеш и „случаен“ Skrill бутон също. И така да имаш цели 3 бутона (eP/PP/Skrill) за 3 вида „случайници“ из нета.
 
От: Donate през PayPal

Аз се занимавам с Streaming в Twitch и за това ми трябва такъв бутон. Значи разполагам с банкова сметка, но явно няма да мога да я използвам в PayPal.... А това с Epay Как става някой може ли да обясни?
 
От: Donate през PayPal

Не разбрах с това дали е станало:


При мен не изисква все още задължително добавяне на US bank acc, нито на BG bank acc на този етап. Нищо, че я има опцията:

paypal.com/businessexp/money/add/bank.

Или не е. Директна връзка за добавяне на BG IBAN.

В Twitch-а е малко по-друго, не и невъзможно. При ePay-я обаче наистина не съм виждал такава интеграция в Twitch-а при описанието. Може би единствено картинка + direct URL, водещ към плащане, но не съм тествал, не stream-вам нищо.
 
От: Donate през PayPal

paypal.com/businessexp/money/add/bank. с това нещо дали ще мога да си въведа IBAN-а ?

П.П Въвел съм си IBAN-а, стана. Само ми писаха, че щели да ми пратят до 2-3 дена 0,01 евро и някакъв код съм щял да получа знаете ли как става това получаване и по-точно какъв код и от къде трябва да го видя, че не успях да разбера?
 
Последно редактирано:
От: Donate през PayPal

Навярно през е-банкирането. Ако нямаш такова, звънкаш на оператор на банката сряда/четвъртък, след като е осчетоводена гарантирано, и казваш, че ти трябва за транзакция от €0.01 от съботата. Да ти дадат тоя „код“. Третия вариант е на касата на банката разпечатка на транзакциите за последната седмица, и там трябва да го има. Обикновено в графата „причина“ или „основание“.
 

Горе