DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

А схемата в България как функционира?
Предполагам на американския пазар клиентът плаща с карта -> плащането идва при мен -> аз закупувам продукта от моя доставчик -> той го изпраща на клиента-> за мен остава разликата в цените
Как обаче би работила в БГ тази схема имайки предвид, че голяма част от клиентите пазаруват с наложен платеж?
Схемата е ясна. Правиш си магазина, като решаваш какво ще продаваш. Намираш си съответните производители, дропшипъри, като ги вкарваш в един лист и започват да ги тестваш с времето кой може да ти бъде добър и надежден партньор. След това просто популяризираш магазина, развиваш трафика си, пълниш магазина си и продаваш. Вече на какъв принцип ще се уговорите, зависи на преговори със всеки един от тях. Най-яко е да не дръжиш наличност, в която да си блокирал някакви пари и в същото време да можеш да реагираш да доставиш в рамките на 2-3 дни, но и това трудно се прави, но е повече от възможно.
 
Здравейте,
Темата е страхотна, а информацията в нея още повече.
Искам да ви попитам, като хора, които явно знаят 2 и 200 в тази сфера на онлайн търговията.
Този модел дали би работил за българският пазар? Какви биха били проблемите, които могат да се появят тук? Изключвам по-малкия пазар и съответно по-малките печалби.
Здравей,
Аз също съм тръгнала по този път.
Преди около 6-7 години правих дропшипинг по познатата схема амазон-ибей.
Заключиха ми профила, тъй като продавах един шампоан, който има противогъбична съставка, забранена в САЩ.
Сега имам договор с IT компания, която предлага интеграция и създаване на сайт с престашоп.
Имам един сайт, който предстои да бъде пуснат в следващите 2-3 месеца и купен домейн за втори с различни продукти.
Единият сайт е интегриран с 1 доставчик, втория сайт е свързан с втори доставчик, за да не бъркам транспорта и продуктите.
Обмислям още един сайт, който да е свързан към трети доставчик.
Намират се в Европа и шипинга е до 5дни.
Лично мен това ме притеснява, но помисли че всички разходи като: склад, офис, работна ръка, ток и т.н. отпадат.
Така, че мога да си позволя разхода за доставка, като в по-голям процент от случаите тя ще е безплатна.
Отделно работя във фирма, която има 5 сайта и съм там от самото начало и имам 15 годишен опит в сферата.
Проблемите са с намирането на подходящ склад, който да бъде коректен.
Отделно интеграцията и намирането на IT фирма, която да си разбира от работата.
Хубаво е да избереш област, в която имаш опит.
Дано да съм ти помогнала.
 
Здравей,
Аз също съм тръгнала по този път.
Преди около 6-7 години правих дропшипинг по познатата схема амазон-ибей.
Заключиха ми профила, тъй като продавах един шампоан, който има противогъбична съставка, забранена в САЩ.
Сега имам договор с IT компания, която предлага интеграция и създаване на сайт с престашоп.
Имам един сайт, който предстои да бъде пуснат в следващите 2-3 месеца и купен домейн за втори с различни продукти.
Единият сайт е интегриран с 1 доставчик, втория сайт е свързан с втори доставчик, за да не бъркам транспорта и продуктите.
Обмислям още един сайт, който да е свързан към трети доставчик.
Намират се в Европа и шипинга е до 5дни.
Лично мен това ме притеснява, но помисли че всички разходи като: склад, офис, работна ръка, ток и т.н. отпадат.
Така, че мога да си позволя разхода за доставка, като в по-голям процент от случаите тя ще е безплатна.
Отделно работя във фирма, която има 5 сайта и съм там от самото начало и имам 15 годишен опит в сферата.
Проблемите са с намирането на подходящ склад, който да бъде коректен.
Отделно интеграцията и намирането на IT фирма, която да си разбира от работата.
Хубаво е да избереш област, в която имаш опит.
Дано да съм ти помогнала.
Здравей,

Доставката от 5 дни е за Европа ли?
 
Здравейте имам въпрос какъв процент е печалбата от тези неща
В зависимост от това с какъв марж е продукта. От 10% до над 50-60% при някои дигитални продукти, като ebooks или билкови продукти. Много зависи какво продаваш. Техниката като цяло върви с най-нисък %. Поне по мои наблюдения. ;)
 
Thanks for the detailed explanation of DropShipping! It's great to know the ins and outs of this business model. The profit potential seems promising, but the responsibility for customer service and the need for substantial upfront investment are definitely points to consider. I appreciate the insights into both the advantages and disadvantages – helps to weigh the pros and cons for anyone considering this route.
 
Последно редактирано:
Здравейте
Как стои въпроса със ДДС при дропшипинг. Доставчик от ЕС, краен клиент от друга страна в ЕС и мойта фирма от трета страна в ЕС.
Към мен нетно ли е фактурирането? И аз начислявам и плащам ДДС в съответната държава където продавам ли?
 

Горе