DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Еми кво пречи ти да си я определяш крайната цена? Дропшипърът си продава продукта за 25 лв., на теб ти прави отстъпка и ти го дава за 18 лв. да речем. Пък ти си го продавай ако искаш и за 40 лв., после си вземаш разликата. Просто тук се работи с наложен платеж и плащането не е предварително.
 
Здравейте,

И аз имам един въпрос. От известно време чета и се информирам за дропшипинга, струва ми се интересно и мисля да опитам. Имам обаче един въпрос, който не намерих да е обсъждан в темата. Разполагам с акаунт в ebay.co.uk, който е мой личен, с верифицирани данни и добра репутация като buyer. Направих си регистрация и като seller към същия акаунт. Въпросът ми е, тъй като профилът ми е регистриран в ebay.co.uk, ще мога ли да продавам с него на американския пазар, като схемата е купувам от Амазон и продавам в ebay.com по стандартната процедура с безплатна доставка и т.н. или ще трябва да продавам само в страните от United Kingdom (купувам от amazon.co.uk и продавам в ebay.co.uk)?

Благодаря предварително за всяка информация!
Следя темата и ако мога да помогна с нещо, се включвам!

Поздрави!
 
Ако клиент поръча 10 продукта от пет различни производителя, той ще трябва да получи 5 пратки, може би по различно време, което не е ок. Плюс това сумата от пет пратки надвишава цената на една обща пратка... Също ме притеснява това, че се предоставя търговска информация на друга фирма.
 
www.xgifts.eu
https://www.facebook.com/xgifts.eu/
Предлагаме дропшипинг към цяла Европа. Сайт на 5 езика (английски, немски, испански, френски, български) и позволяващ продажби на над 20000 артикула в сайтове като EBay, Amazon, или на Ваш собствен електронен магазин. Вие предлагате и продавате продукта, ние го изпращаме директно на клиента. За Вас остава разликата в цената като чиста печалба.
 
www.xgifts.eu
https://www.facebook.com/xgifts.eu/
Предлагаме дропшипинг към цяла Европа. Сайт на 5 езика (английски, немски, испански, френски, български) и позволяващ продажби на над 20000 артикула в сайтове като EBay, Amazon, или на Ваш собствен електронен магазин. Вие предлагате и продавате продукта, ние го изпращаме директно на клиента. За Вас остава разликата в цената като чиста печалба.

Може ли малко повече инфо ?
 
Ако има в групата силистренци или хора от североизточна България : на 5 Август в Силистра ще има курс еднодневен.

Печели в САЩ, работи от Силистра -Дропшипинг в eBay за начинаещи

за повече информация https://www.facebook.com/events/1999244023632936/
 
Здравейте всички! Искам първо да ви благодаря за полезното инфо, което сте събрали тук и за труда, който полагате, за да можем ние не толкова опитните да се учим от вас. Моят случай е следният.... Занимавам се с Дропшип от малко повече от месец. Предлагат ми да продавам течни био торове, които се произвеждат тук, но продавачът иска да ги изнася в чужбина. Идеята е да се продават в Alibaba.com. Питах няколко човека и ми казаха, че в Alibaba.com нещата с продажбите са доста трудни поради ред причини. Почти всички ме посъветваха да пробвам с Ebay. Тъй като акаунтът ми е brand new дали ще мога да ги кача тези продукти за продаване в Ebay.co.uk. Ще ви бъда много благодарна ако някой ми окаже help и е запознат по-обстойно с подробности и около 2-та сайта. Желая на всички много продажби и мноооого лятно настроение! :)
 
Има около 13000 теми за дропшипинга, но реших да пиша тука, въпреки че това си е за нова тема така като си помисля, ако е така моля да я приместите.Да поговорим малко за това, какво да е да си добър дропшипър а не само продавач.Мисля да изброя няколко по важни под точки, понеже доста дропшипъри не приемат продавача(дистрибутор, емагазин идр.) на сериозно, не го разбират и го вържат в графа клиент на дребно.
1. Да не е алчен
2. Да уважава човека който му продава стоката
3. Да е честен и коректен с него <= пример, моята цена е 20лв за даден прокукт към продавача(дистрибутор, емагазин идр.) и в един момент виждам че успешно той го продава за 45 лв.Аз се радвам защото продукта се продава и има потенциал,някой би вдигнал цената на 25-30 лв щото ще изкара повече пари, , да ама НЕ! ако няма промяна в доставната цена остави човека да си го продава и на 100 лв ако иска.
4. Имена, снимки и описание на продукта.
Това е много желателно но продавачите да не очакват нещо много професионално но все пак се стараем.
5. Някакъв продукт ъпдейт за да се избегна тва с "Оооо пич ние го нямаме в наличност бе" пъ клиента вече го е платил и чака...
Има софтуер за следене на количества и друг софтуер за автоматичен ъпдейт на сайта на продавача но ние сме олд скул и работим така:"братчед това се продаде,свали го например.Или ако е за дрехи "XL номерата свършиха, изпратих последното имам само М и L в наличност". Знам че това е играчка за продавача да поправя сайта но това е положението. За това съм на мнението че колкото по малко дилъри на стоката имаш толкова по лесно можеш да ги държиш в течение на количествата ако са серии на продукт или бройки, които като свършат се зареждат други серии.Ако е продукт който е в сериино производство и никога не се променя, тогава е пей сърце и направо с камиони идва всеки път.
6. да е гъвкав от гледна точка на "клиента си смени мнението" да вземе продукта обратно или да го замени.Като се спазва клаузата да е запазен външен вид с етикети, опаковка.Че да може да се пусне на промоция после.Само да кажа за европата, например дрехи върнати от клиент не се пускат обратно в магазина,не говоря за бельо.

РАЗПЛАЩАНЕ, ДОСТАВКАТА И НАЛОЖЕНИЯ ПЛАТЕЖ
страшното нещо с тоя наложен платеж бе.Някой викат ама дропшипъра да плаща за изпращането и после да преспада от профита на емагазина,чааакай малко.
В повечето случаи емагазините имат отстъпки в куриерските фирми и по добър % отстъпка от мен.
Имам 2 решения на проблема:
1. Което аз предпочитам. Имаш си цени за доставка на сайта, на чекаута ти взимаш пари на клиента за доставка.Ти ми превеждаш паричките и влизаш онлайн и правиш е-товарителница като пишеш моя адрес за изпращане.Готовата товарителница и бележка за клиента(всеки емагазин автоматично издава за клиента бележка с това, какво е купил, артикули и цена)) ми ги изпращаш аз ги изпринтвам щото не съм алчен за мастило на принтера.Взимам товарителницата, бележката и продукта за изпращане, отивам и го изпращам или събирам всички поръчки подготвям ги и на сутринта ги пускам.Може да се сложи опция за клиента "при поръчка ако се обадиде в рамките на същия работен ден да я откажете си спестявате цената на доставката обратно към нас", но кой съм аз съвети да давам :) По тоя начин наложения платеж ти отива в твоята банкова сметка.Ти хепи и аз хепи.Ако стане проблем с клиента си се разбирате за разходите по връщането или да речем клиента не го кефи и я връща, то той я връща на моя адрес аз проверявам дали всичко е ок . След като е ок ти звъна за потвърждение или имейл без значение и ти пускам парите обратно (а ти не връщаш на клиента нищо преди да потвърдя състоянието на стоката ако е платил онлайн).
2.Аз изпращам пратката плашам за нея, приспадам парите за пратката и ти давам разликата.Например моята цена е 20 лв ти си го продал за 35лв но доставката ми е струвала 5лв (ако си таксувал клиента 3,99 не е мой проблем )и остават 10 лв чисти за теб.При уговорка мога да ти пускам парите всеки петък(край на седмицата) или веднъж месечно, както предпочиташ.
Чувал съм че продавача(дистрибутор, емагазин идр.) слага 5% от горе над своята надценка в случай на проблемни доставки като компенсация за вбъдеще.

Може да разжирим и с идеи за дропшипъри това е част от бизнеса трябва да се гледа и от двете страни защото са много свързани не трябва да се делим на продавачи и дропшипъри, което тук не се обсъжда.
Това е, благодаря на всички включили се по темата. Наистина е добра, лека вечер на всички :)
 
Прехвърлих някои от по обемните мнения, но не успях ясно да разбера, каква е точно технологията на тоя дроп шопинг 1 по 1. Все пак темата е 60 страници и...
И не за обвинение, а за пояснение и съответно въпрос, ми иде да напиша, че почти за всичко за което съм се интересувал и съм търсил информация на български никога не е добре подредено, обяснено и систематизирано стъпка по стъпка. И е насочено повече към хора, които вече са по-навътре в нещата, като е неудобно за новака по темата да добие ясна представа. И на човек му се налага да ходи да търси по подробно инфо на английски. Но най-гадното е, че написаното е разхвърляно насам-натам, като в българските закони - за да разбереш алинея 5, точка 2, трябва да отидеш да прочетеш точка 16 в алинея 276.

Ето на мен ми е интересно, защо трябва да се вложат много средства - от една страна е написано, че ти продаваш виртуално материална стока на даден производител, която бива изпращана до купувача от производителя, но от твое име.

И тъй? Какво трябва да направиш на практика??? Ти се свързваш с Х производител, избираш си от каталога и качваш 5 стоки на сайта си. И за да е по разбираемо - производителя ти предлага обувка на цена 50 лева. На сайта СИ - ТИ я продаваш за 80 лв.

Въпрос I - кога плащаш на производителя?
- още когато си избереш стока от каталога му?
- когато някой направи поръчка в сайта ти?
- когато производителя я прати на купувач?
- когато купувача я е вече платил?

I.1. Продаваш в България от чужд производител. Как стои въпроса с цената на доставка?
От БГ на вън ... ?
Сайта ти е тук, но продаваш примерно от производител в САЩ към купувач в САЩ?

Принципа като, че ли е ясен - производителя има сметка да си продава стоката на дребно на по висока или ниска от неговата на дребно, като печели даден процент от цената си на едро+, а ти си вземаш определен дял като си вид посредник, който реализира допълнителни продажби за производителя.

Един от най-важните въпроси е защо е написано, че трябват много средства? Този дроп шопинг не се ли предлага под формата на един вид виртуална консигнация, и когато ти успееш да продаваш, печелиш разликата в цената между предлаганата на едро и твоята на дребно, като се сметнат и разходите за доставка, за каквито ще има различни варианти и ситуция.

Ако не е така, и трябва да си купиш предварително х бройки от производителя, това не ми изглежда като никакъв дроп шопинг а обикновена покупко-продажба?

п.с. т.е. дроп шипинг а не шопинг, така илиначе смислово ми се струват еднакви.
 
Последно редактирано:
Страдаш от липса на внимание и се надяваш да го постигнеш с по-голям шрифт, дори и от докторския?

И да не кажеш, че пак се заяждам: Мога да ти кажа как се процедира Amazon -> eBay, защото там имам малък опит в това. List-ваш артикулите, които си набелязал, че в eBay са на значително по-висока цена, отколкото тази в Amazon, когато получиш покупка в eBay, правиш поръчка в Amazon (в eBay плащаш през Пейпал/карта; в Amazon с карта). Респективно, ако стоката е на по-висока цена, получаваш и tracking number, който прикачаш към поръчката в eBay, за да може да си следи пратката.

Навсякъде принципът е идентичен - когато постъпи поръчка към теб, поръчваш от където си набелязал, играеш го посредник, без да се докосваш физически до стоката, свързваш продавача с купувача, като взимаш разликата между цените (даваната от купувача - цената, която търси продавача + такси).
 
Страдаш от липса на внимание и се надяваш да го постигнеш с по-голям шрифт, дори и от докторския?

И да не кажеш, че пак се заяждам: Мога да ти кажа как се процедира Amazon -> eBay, защото там имам малък опит в това. List-ваш артикулите, които си набелязал, че в eBay са на значително по-висока цена, отколкото тази в Amazon, когато получиш покупка в eBay, правиш поръчка в Amazon (в eBay плащаш през Пейпал/карта; в Amazon с карта). Респективно, ако стоката е на по-висока цена, получаваш и tracking number, който прикачаш към поръчката в eBay, за да може да си следи пратката.

Навсякъде принципът е идентичен - когато постъпи поръчка към теб, поръчваш от където си набелязал, играеш го посредник, без да се докосваш физически до стоката, свързваш продавача с купувача, като взимаш разликата между цените (даваната от купувача - цената, която търси продавача + такси).
Да, исках да натъртя на важните неща.

Не че и аз не обяснявам разхвърляно, но много по добре, ще е вместо всичко да е разхвърляно, да има едно обяснение стъпка по стъпка. Ето и ти сега обясняваш като за някой който вече има някакъв опит и познания, а не като за бегло запознат човек. Какво излиза ? Какво, значи че ти за да продадеш нещо първо трябва да го купиш така ли?

Е вчера търсих как се прави бира в къщи, правело се така и така и еди как си, туби клапани. Ама тия туби и клапани как да ги направиш? Някакви конкретни примерни обяснения? Вземаш бутилка от 500 ммл минерална вода и я прикрепяш на голяма туба, почвало да шушти чакал си два дни. Да, ама как точно я прикерепяш и прочее, вместо тва няква снимка на ръкоделното издели. Вари разбери как да го направиш това.
 
+ тва ясно че който ще прави нещо ще си търси негови пътища и схеми, но не виждам най-основополагащото, важното да е натъртено и акцентирано?

Така то може всеки производител да има различни методи и условия.

Айде да кажем, че може ли да препродаваш без да си закупиш стоката виртуално. Ето това не успях да разбера. Щото ако това не може си е абсолютно покупко-продажба и в такъв случай не му виждам предимствата на това. А пък ако може това би било много добре, производителя има само сметка и няма вреда да си увеличава продажбите с по-ниска печалба. Ако пък не може е голяма глупост и пропуск. Т.е. няма нещо общо с афилейта и трябва да препродаваш...
 
Бъди първият, който синтезира информацията по тази тема. :)
Не трябва първо да го купиш, а трябва да си "затвориш" парите, когато се извърши офертата и да разполагаш с още, за да изпълниш и последващите поръчки, докато парите ти от миналите са в "изчакване".
В примера който ти дадох: Купуваш нещо от мен от eBay, аз получавам парите, които са с Paypal Jail (т.е. не мога да ги ползвам; най-често 21 дни беше мисля че (това за jail-a май на по-късен етап като се докажеш отпадаше, някой друг трябва да каже), поръчвам същата стока от Amazon на твоя адрес и ти прикачам номера за проследяване, тва е.
Предлагам ти да потърсиш и в гугъл, има доста инфо: ЦЪК
 
Бъди първият, който синтезира информацията по тази тема. :)
Не трябва първо да го купиш, а трябва да си "затвориш" парите, когато се извърши офертата и да разполагаш с още, за да изпълниш и последващите поръчки, докато парите ти от миналите са в "изчакване".
В примера който ти дадох: Купуваш нещо от мен от eBay, аз получавам парите, които са с Paypal Jail (т.е. не мога да ги ползвам; най-често 21 дни беше мисля че (това за jail-a май на по-късен етап като се докажеш отпадаше, някой друг трябва да каже), поръчвам същата стока от Amazon на твоя адрес и ти прикачам номера за проследяване, тва е.
Демек на практика парите се дават предварително.
 
А, да - точно аз да систематизирам нещо което не разбирам, трябва да го направи някой с опит. Ето ти каза че имаш опит с амазон - ибей. Да, това изглежда подходящо за стартиране на дребно. Но има ли наивници, които ще си купят от теб в ибей на по-висока цена. Освен това ипей ще вземе процент, ами доставката, оня от амазон трябва да го достави.
Досега само мога да предположа, че ти качваш стока на някой друг в ибей, обаче си му пратил парите, които са на паркинг, когато някой ти плати стоката, оня си го взема парите от пейпал. А пък реално той трябва да прати стоката. Неясно?!
 

Горе