DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Мерси много за отговорите надявам се някои ден и аз да започна такув онлине бизнес но след като навляза по сриозно в материята и имам опит с афилиеит програмите :wink:
 
PLEASE BE ADVISED THAT KIMMEL GNOMES IS NOW CLOSED DOWN FOR THE HOLIDAYS DECEMBER 15, 2007 THRU JANUARY 1, 2008. THIS MEANS NO NEW ORDERS WILL BE PROCESSED DURING THIS PERIOD. ANY NEW ORDERS RECEIVED DURING THIS PERIOD WILL NOT BE PROCESSED UNTIL JANUARY 2, 2008 – AND FROM THAT DATE OUR STANDARD 2 WEEKS TO MAKE THE GNOME(S) AND 3 TO 7 BUSINESS DAYS TO SHIP WILL APPLY. CREDIT CARDS HAVE NOT BEEN CHARGED AND WILL NOT BE UNTIL WORK IS ACTUALLY BEGUN ON THESE ON JANUARY 2, 2008.


и така изпускат няколко хиляди ордера на градински джуджета :D
 
Ама това те ли ти го писахе аз до колкото разбрах за да почнеш такъв бизнес ти трябва фирма в америка :roll:
 
Дроп шипинг-а го използват доста в ибей. Там голяма част от обявите са именно по тази схема. Определено риска който се поема е доста голям, но пък и както спомена колега печалбите са в пъти по-голями.
 
maple каза:
PLEASE BE ADVISED THAT KIMMEL GNOMES IS NOW CLOSED DOWN FOR THE HOLIDAYS DECEMBER 15, 2007 THRU JANUARY 1, 2008. THIS MEANS NO NEW ORDERS WILL BE PROCESSED DURING THIS PERIOD. ANY NEW ORDERS RECEIVED DURING THIS PERIOD WILL NOT BE PROCESSED UNTIL JANUARY 2, 2008 – AND FROM THAT DATE OUR STANDARD 2 WEEKS TO MAKE THE GNOME(S) AND 3 TO 7 BUSINESS DAYS TO SHIP WILL APPLY. CREDIT CARDS HAVE NOT BEEN CHARGED AND WILL NOT BE UNTIL WORK IS ACTUALLY BEGUN ON THESE ON JANUARY 2, 2008.


и така изпускат няколко хиляди ордера на градински джуджета :D

Не приятелю - не изпускат нито 1 долар. Просто не си запознат с процедурата DropShipping. Прочети по внимателно това което си копирал. Те ще си почиват 2 седмици и няма да изгубят нито 1 долар. Те не приемат поръчки от клиенти а от DropShip партниорите си. Тоест аз в този период си приемам поръчките и на 2 Февруари им ги пращам и те ги изпълняват накуп. Просто в случая клиентите ще почакат малко - но нормално - празници са. Всички не работят пшо празниците. :)
 
nik0la каза:
Дроп шипинг-а го използват доста в ибей. Там голяма част от обявите са именно по тази схема. Определено риска който се поема е доста голям, но пък и както спомена колега печалбите са в пъти по-голями.

Никола, реално риска не е толкова голям. Верно че ти си пред клиента - но зад теб е DropShip-ъра. Клентът е важен за всички - както за DropShip-ъра така и за теб като продавач. така че по принцип 90% от риска поема дропшипъра.
 
А възможно ли е DropShip-ъра да не ти плати или да не изпрати поръчката на клиента? и така да те прецака?
 
Sobieski каза:
А възможно ли е DropShip-ъра да не ти плати или да не изпрати поръчката на клиента? и така да те прецака?

Здравей,

Значи дропшипъра нищо не ти плаща разбира се. Ти плащаш на него - нали купуваш от него дефакто и продаваш на клиента. Не може да не изпрати поръчката до клиента и да те прецака. Там такава дума няма. Ако те прецака - ти няма да работиш повече с него - съответно той губи хиляди долари. Даже обратното - дропшипърите много ми помагат и ме къткат. Няма как - ако не са тези като мене той ще има 100-200$ на месец. А така реално парви около 100 000$ на месец. Говоря ти в моя случай не по принцип. Значи този мой дропшипър за който ти говоря - прави около 2000 продажби на месец чрез сайтове като моя и средно 10-12 продажби от собствения си сайт. Е с какъв акъл ще прецаква някой като мен? Да не ти говоря пък какво ще стане ако ме прецака. Подавам оплакване - веднага ми се връщат парите - а оня е аут от бизнеса и сбогом милиони :))) Хората там си играят на бизнес - не на прецакване
 
Здравеите.Кажете колко струва откриването на фирма в USA?Че гледах
една булгарска фирма и дето ги регистрирва и илиза някаде към 1000 евро и нагоре.
 
Здрасти бате и добре дошъл тук.:) А по въпроса. Мисля че добре си гледал. Толкова са фирмите - офшорките. Вече зависи от функциите, които искаш да има фирмата. Но има и по-тънки оферти. Най добре е да отидеш при някой представител и да си проучиш въпроса. Доколкото знам този вид консултаций са безплатни. Все пак имат полза от това да си я купиш/регистрираш през тях. :wink:

Късмет. :wink:
 
ами регсрацията на фирма през бг посредник е горе долу толкова но това е лесната част трудното е да получиш данъчен номер ЕЕИН (или нещо подобно беше) и да си отвориш сметка E-Business може да сподели повече ако иска

Иначе не е задължително да си американска фирма за да се занимаваш с дропшипинг. E-Business мисля е еизбрал американска заради пеипал и някои други предимства в данъчното облагане ( от няколко месеца и бг фирми ползват бизнес пеипал ) допреди това с бг фирмите бяха само за тук и за никъде...
 
Е да де ама по-нагоре четох че с други очи се гледана на US фирма че за това попитах :D
 
А задължително ли трябва да се ползва такъв MerchanAccount .няма ли вариянти за сметки от които по бързо си взимаш парите?Тези 2CO такива ли MerchanAccount предлагат?Или пък дори PayPal те не са ли пак някакъв начин за плащане
 
coolice каза:
ами регсрацията на фирма през бг посредник е горе долу толкова но това е лесната част трудното е да получиш данъчен номер ЕЕИН (или нещо подобно беше) и да си отвориш сметка E-Business може да сподели повече ако иска

Иначе не е задължително да си американска фирма за да се занимаваш с дропшипинг. E-Business мисля е еизбрал американска заради пеипал и някои други предимства в данъчното облагане ( от няколко месеца и бг фирми ползват бизнес пеипал ) допреди това с бг фирмите бяха само за тук и за никъде...

Откриването на фирма в USA струва някаде около 2000$ с включена банкова сметка в американска банка. EIN и ITIN не е чак толкова трудно да се вземе като имаш фирмата. ITIN ти го дават автоматично при попълване на първата даначна декларация. USA фирма избрах наистина заради данъците и заради PayPal а и заради това че е USA. Само това е достатъчно.
Ако се занимаваш с дроп шипинг в америка е много желателно фирмата да е американска. Всички ти искат бизнес лиценза преди да започнат да работят с тебе.
Прав си че ако там се оплачеш му скъсват задника на който се е опиал да те прецака.
Да 2CO такив MerchanAccount предлагат. Но май при тях таксата е доста сериозна. PayPal също предлагат MerchantAccount.

Извиянвам се че така на куп отговорих на въпросите и на трима ви.
 
доста интересна ми звучи работата но имам 2 въпроса:

1.Може ли без да плащаме за реклама примерно чрез SEO да правим пак продажби и т.н. ?

2.Може ли без да имаме фирма да продаваме продукти и след като ни одобри дропшипъра?
 
Sobieski каза:
доста интересна ми звучи работата но имам 2 въпроса:

1.Може ли без да плащаме за реклама примерно чрез SEO да правим пак продажби и т.н. ?

2.Може ли без да имаме фирма да продаваме продукти и след като ни одобри дропшипъра?

здравей,

първия въпрос го прочетох няколко пъти но не разбрах какво ме питаш. На втория въпрос. Ако да речем все пак те одобри дроп шипъра без да си фирма в което се съмнявам, пак не може да продаваш защото нямаш бизнес лиценз. Дори и да продаваш без бизнес лиценз - как ще ти плащат клиентите? на кого? Трябва ти Merchant Account. ама него без фирма едва ли ще ти го дадат
 

Горе