DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Има много инвестиции в началото. Но говорим за сериозне бизнес, изнесен на голям меджународен пазар и то най-големия - USA. Важното е всичко, което се прави да оправдае инвестициите, както и усилията хвърлени по изграждането му.

За ebay - авторът е хубаво да даде разяснение, но дай му някакви конкретни въпросчета, че да получиш точни отговори. А си мисля, че и други го използват, за да продават там. Ще се радвам да помогна, но нямам голяма практика, най-вече като потребител и това, което съм попивал от хората практици. :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Хм, доста ме демотивира това, че колегата ivo5289 , който е пуснал темата за Регистрация на фирма в САЩ и ред други неща, накрая, въпреки мотивацията, продава сайта ((като се казваше в обявата, че прави 300 (ама каква валута - не се знае) без реклама (въпреки, че срещнах из форума негови мнения, че е правил доста реклама и доста пари е вложил в реклама)), фирмата и т.н. Извинявам се, че го споменавам, но той и E-business ме мотивираха от самото начало, а така да се развият нещата...
Т.е. малко се губи смисъла да се дадът 3000 долара, за да се изкарват по 300 (лева, долара...) и за да могат да се избиват, трябва да се направят минимум 5 сайта, примерно, но и там инвестиция за дизайн, СЕО, маркетинг, става доста по-дебела... И пак се мятаме в дълбокото...
Не знам...
Доста съм разколебан в момента дали да заложа на това или на БГ онлайн бизнес (да, клиентите са в пъти по-малко, но първоначалните инвестиции ще са други, няма нужда да се занимаваш с чужди закони, чужди банки, чужди езици, чужди клиенти и т.н.).
Та малко хелп, ако е възможно.
И лек оффтопик... При нова регистрация в ибей (com, co.uk), по колко листнати айтъма имаме право да продаваме, че чух от трето лице, че са до 10, докато не ти се вдигне репутацията (до колко - не е ясно). Цял нощ рових за това, но такова нещо не успях да открия, но пък и информацията в Гугъл за ибей е доста стара.
Поздрави

здравейте,

аз май доста отдавна не съм влизал в форума :). КОлега, ти от едно мнение ако се демотивираш - лощо. Никой не е казал че е лесно. ама трябва да се пробва. 3000 беше едно време. сега както казва блинки и на половината стигат за фирма. но ако целта ти е да изкарваш $300 на месец - не се захващай. Ти казваш "няма нужда да се занимаваш с чужди закони, чужди банки, чужди езици, чужди клиенти и т.н" повярвай ми понякога е доста по трудно да се разбереш с българин на български... Чуждите закони и банки са по добре от наще... Плашането на щатския данък например в USA става за 1-2 мин.... Тука ако беше щеше да чакаш на опашки 3 дена на 5 гишета...

За листинги в EBay ...не съм чул да има някакво ограничение аз имах около 500 листинга в началото и пусках по 20 аукциона още преди да имам и 1 feedbacks. Но ти говоря за store. защото аз от самото начало си сетнах сторе. не знам без store kak e.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Между другото не пиша много често защото Caprice и Блинки са вече на ясно с темата и дават изчерпателни отговори. Не като някой хора дето почнаха да продават бизнес и идей 2 дена след като прочетоха темата. на теория не става... Вече като се почнат на практика нещата се нареждат отговорите на въпросите. Така че вярвайте на Caprice и Blinky защото знаят какво говорят и то от първо лице. Не като някой дето чул, че братовчед му имал познат дето бил виждал един който имал сайт :)))
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравей те,искам да попитам за вашето мнение този вид бизнес не е ли 70% SEO и 30% всичко другоговоря за USA пазара.Благодаря предварително за искреноста.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Valeri, Ако не си сигурен дали да се метнеш 'в дълбокото', можеш да пробваш с афилиейт от начало и след като навлезеш в нещата да смениш модела. Възможности има много, избери една от тях. Важното е да вярваш в себе си и да действаш както писа Е-бизнес.

За Ебей в момента ограничението за нови акаунти 10 продукта и 650 паунда/1000 долара на месец независимо дали продаваш със store или без.
10 продукта означава 10 броя от едно нещо или 2 неща по 5 броя или 10 неща по един брой.
След 3 месеца, ако имаш повече от 10 детайлни фийдбека ти махат лимита. Ако нямаш - махат го когато ги направиш.
Преди не е имало подобно ограничение, може би е от скоро.
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравей те,искам да попитам за вашето мнение този вид бизнес не е ли 70% SEO и 30% всичко другоговоря за USA пазара.Благодаря предварително за искреноста.
Ето нещо, което може да те насочи: How Consumers Shop Online – Study Highlights. Но е важно да знаеш, че всеки сайт индивидуално си има стратегия за трафик. Не е строго определено кой колко и от къде ще генерира трафик. Има различни модели и формулата никога не е еднаква за 2,3,4 и повече дропшип сайтове. Сега със социалния маркетинг и кофти Panda-та на Google, може нещата да се се променили драстично. Поне аз така забелязвам, все повече дропшипъри разитата както на социалните мрежи, така и да директния контакт с клиентите си - e-mail, phone call, live chat & messengers.

Както го направиш тук. Да не споменавам, че някои имат и силно присъствие по тв реклами, принт издания, каталози, билбордс и други. Видът бизнес няма нищо общо с генерирания трафик, по-скоро е работещата стратегия за всеки един от тях. Примерно какъв е смисъла, ако търсачките ви базикат и не искат да ви пуснат на първите си страници за думичката, която се оптимизирате, а в същото време продукта ти е със силна конверсия. Тук защо да не заложите и на едно силно PPC в Google, Yahoo, Bing, NexTag, Bizrate, Shopping.com, Facebook. Може едно feed-че в Google Products. А какво ще кажете за тези dropship сайтове, които разчитат на YouTube и красиви ревюта под формата на видеа или обучителни материали по темата. А може няма да е никак лоша идеята, ако решите да покомнтирате из форумите и блогове, включвайки се със силни коментари, помагащи на хората, с малък ненатрапчив линк в подписа. Опции много, само стратегията трябва да бъде добре обмислена, за да има и точни попадения.

П.П: Искам да благодаря на E-Business за хубавите постове и тема. Респект и за знанията ти. :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Да, преди 2 години когато започнах със store в EBay нямаше такова ограничение 100%. защото имах над 500 продукта.. НО това сега е тъпо... с 10 продукта докато нашравиш 10 фийбека.......и да чакаш 3 месеца... тъпо е ама... виждал съм и доста по тъпи неша. Като недоразумението АМАЗОН. ама това е друга тема....и по добре в тема за онлайн бизнес да не споменавам гнусната дума амазон. защото аз все още не мога да разбера какво общо има амазон с онлайн БИЗНЕС. че е нещо онлайн, онлайн е ама Бизнес.....оффф спитам че като чуя за амазон и запалвам моторетката :)
 
От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

П.П: Искам да благодаря на E-Business за хубавите постове и тема. Респект и за знанията ти. :)

Мерси Blinky. Абе за знания ..не знам.... аз колкото повече се занимавам и колкото повече време минава разбирам колко много неща не знам които биха ми били от полза....ама пък не може човек всичко да знае :). По скоро повече опит в дропшипа и доста отиграни ситуации които ми помагат в работата
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

....и по добре в тема за онлайн бизнес да не споменавам гнусната дума амазон. защото аз все още не мога да разбера какво общо има амазон с онлайн БИЗНЕС. че е нещо онлайн, онлайн е ама Бизнес....

Някои спрягат "Amazon" като един от най-крупните Афилиейт вендори ... !
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Е ти чак се скара :)
За афилийет са добри, но от другата страна на барикадата (дропшипинга) условията на амазон са убийствени.
Накратко Ebay > Amazon. С много. Въпреки ограниченията
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Caprice, за Афилиейт не съм много навит, тъй като да работя за някой друг, като му предлагам/рекламирам неговите продукти... Не може ли да/ако се захвана с дропшипинг, други афилиейти да работят така за мен, вместо аз да работя за тях :p
Точно това ме интересуваше за Ибей, благодаря много :wink:
E-Business, разбира се, че целта не ми е 300$ на месец, то ако е така, няма никакъв смисъл... Целта е това да ми е основния доход. А как по-точно става плащането на щатския данък ? Чрез интернет, предполагам, но чрез някаква програма ли, какво ли ?
Само банковата сметка ли можем да си открием единствено и само на място в САЩ или това важи и за фирмата ? Това питам, защото лятото най-вероятно ще съм там, но в друг щат и ако само за банковата сметка трябва да сме лично там, то има ли вариант да се открие в друг щат ? Дали това ще е проблем някакъв ? Защото, както вече се разбра, фирмата ще е в Delaware.
Много се радвам, че имам честта да общувам с хора като вас :beer: Дано някой ден се запознаем и лично, пък да почерпим :beer: Дано има и за какво :rolleyes:
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Caprice, за Афилиейт не съм много навит, тъй като да работя за някой друг, като му предлагам/рекламирам неговите продукти... Не може ли да/ако се захвана с дропшипинг, други афилиейти да работят така за мен, вместо аз да работя за тях :p
Точно това ме интересуваше за Ибей, благодаря много :wink:
E-Business, разбира се, че целта не ми е 300$ на месец, то ако е така, няма никакъв смисъл... Целта е това да ми е основния доход. А как по-точно става плащането на щатския данък ? Чрез интернет, предполагам, но чрез някаква програма ли, какво ли ?
Само банковата сметка ли можем да си открием единствено и само на място в САЩ или това важи и за фирмата ? Това питам, защото лятото най-вероятно ще съм там, но в друг щат и ако само за банковата сметка трябва да сме лично там, то има ли вариант да се открие в друг щат ? Дали това ще е проблем някакъв ? Защото, както вече се разбра, фирмата ще е в Delaware.
Много се радвам, че имам честта да общувам с хора като вас :beer: Дано някой ден се запознаем и лично, пък да почерпим :beer: Дано има и за какво :rolleyes:

Здрасти пак :)

Ако смяташ това да ти е основния доход, със сигурност се настрой това да ти е и основното занимание :) Нали. няма да стане "между другото :)" За щатския данък е лесно - влизаш на сайта на щата - цъкаш на линка з а плащане на данаци, попълваш си ЕИН-а натискаш плати и плащаш :) тов ане го мисли това е най-лесната работа. Фирмата може да си я откриеш и от БГ. повечето посредници го правят и до 24 часа... С банковата сметка е по трудно. все още има варианти сигурно да се направи и от БГ ама не гарантират хората. Определено ще е много по лесно ако си там.... но трябва да си подготвен с всички документи които евентуално могат да ти искат. Мен едната ми банкова сметка не е в Делаваре банка и в общи линии нямам проблеми. само 2-3 пъти дропшипъри са ме питали защи фирмата е в Делаваре а банката в NJ ... но само толкова - не са правили големи проблеми чак толкова
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Е ти чак се скара :)
За афилийет са добри, но от другата страна на барикадата (дропшипинга) условията на амазон са убийствени.
Накратко Ebay > Amazon. С много. Въпреки ограниченията

Въпреки кои ограничения? ако говориш за 10-те фиидбака.... все ще се направя...по мои наблюдения 10 фиидбака са ти около 25 продажби... и после нямаш ограничения. Абе добре си е eBay аз съм доволен :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

В Ebay е станало много трудно за пъвоначален старт.Дават ти право на 10 бройки да продадеш от един артикул на обща цена 500 долара.Евентуално от тези 10 продажби ще ти пратят максимум 5-6 фийдбека.Трябва да чакаш да минат 3 месеца от регистрацията,за да ти вдигнат лимита.Освен това зависи,какво ще продаваш,след 3-4 продажби ти замразяват акаунта и започват да ти искат три вида документи-Л.К.,доказателство за адрес и фактура за нещата които продаваш,че ги имаш налични.Това може да отнеме доста време.През това време те пращат е-маил на купувачите,че са ти спрели акаунта,до изясняване на случая.Купувачите пък от своя страна пускат диспут в Пейпал,защото се страхуват,че няма да си получат стоката.Звъниш на Ебай,звъниш на Пейпал,после обратно,те си прехвърлят топката,не ти одобряват документите,пак пращаш и така може да мине една година.Ако още имаш нерви и желание,след това може да се пробваш отначало.
Успех в начинанието.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте всички.
Съвсем наскоро чух за DropShipping. Не успях да прочета цялата тема - все пак е 40 страници :wink:, но искам да попитам нещо.
Някой от вас работи ли в Б-я. Искам да продавам един тип стоки, харесала съм си няколко производителя, за момента имам проведени разговори само с 2-3, като един от тях е съгласен на този тип работа.
Това което в конкретния случай ме интересува е:

1. Клиентът иска да плати в брой(наложен платеж) - доставчикът му е пратил стоката, парите при него ли ще се върнат или има опция да се каже на куриера да върне парите на друг адрес?
2. За всяка продажба трябва да издам касова бележка - как точно ще я пратя на клиентът ми?
3. Клиентите според вас биха ли се съгласили да платят 2 пъти доставка, след като са направили 1 поръчка, но тя се оказва от 2-ма различни производители?

Извинявам се ако вече е дискутирано това, а не съм видяла.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

В Ebay е станало много трудно за пъвоначален старт.Дават ти право на 10 бройки да продадеш от един артикул на обща цена 500 долара.Евентуално от тези 10 продажби ще ти пратят максимум 5-6 фийдбека.Трябва да чакаш да минат 3 месеца от регистрацията,за да ти вдигнат лимита.Освен това зависи,какво ще продаваш,след 3-4 продажби ти замразяват акаунта и започват да ти искат три вида документи-Л.К.,доказателство за адрес и фактура за нещата които продаваш,че ги имаш налични.Това може да отнеме доста време.През това време те пращат е-маил на купувачите,че са ти спрели акаунта,до изясняване на случая.Купувачите пък от своя страна пускат диспут в Пейпал,защото се страхуват,че няма да си получат стоката.Звъниш на Ебай,звъниш на Пейпал,после обратно,те си прехвърлят топката,не ти одобряват документите,пак пращаш и така може да мине една година.Ако още имаш нерви и желание,след това може да се пробваш отначало.
Успех в начинанието.

Това най - вероятно се отнася за българи. Ако си с USA фирма, едва ли ги има тези ограничения. поне при мен ги нямаше. То и за БГ paypal акаунт май имаше някакви ограничения. С USA фирма не са толкова трудни нещата според мене.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Това най - вероятно се отнася за българи. Ако си с USA фирма, едва ли ги има тези ограничения. поне при мен ги нямаше. То и за БГ paypal акаунт май имаше някакви ограничения. С USA фирма не са толкова трудни нещата според мене.

Caprice по-горе потвърди, че в момента е ограничено до 10 бройки, независимо дали си със store или не.
А ако наистина няма ограничение за USA фирма, ще е наистина добре.
А и това от една страна е добре де... всяка монета има 2 страни... Така малко поне ограничават конкуренцията, че вече всичко се е населило там.
Днес по някое време ще имаш ЛС, само да си формулирам въпросите :beer:
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте всички.
Съвсем наскоро чух за DropShipping. Не успях да прочета цялата тема - все пак е 40 страници :wink:, но искам да попитам нещо.
Някой от вас работи ли в Б-я. Искам да продавам един тип стоки, харесала съм си няколко производителя, за момента имам проведени разговори само с 2-3, като един от тях е съгласен на този тип работа.
Това което в конкретния случай ме интересува е:

1. Клиентът иска да плати в брой(наложен платеж) - доставчикът му е пратил стоката, парите при него ли ще се върнат или има опция да се каже на куриера да върне парите на друг адрес?
2. За всяка продажба трябва да издам касова бележка - как точно ще я пратя на клиентът ми?
3. Клиентите според вас биха ли се съгласили да платят 2 пъти доставка, след като са направили 1 поръчка, но тя се оказва от 2-ма различни производители?

Извинявам се ако вече е дискутирано това, а не съм видяла.

Точка №1 е често споменавана, защото си е казус и то точно за БГ, просто тук е много популярен метод за плащане. За това има решение и мисля, че писахме за него с Caprice в по-горни постове. Тук или на предишната страница. Ако искаш поразрови се. ;)

Май (поне по модел на меджународния dropship) дропшипъра издава фактира към сайта-промоутър, а ти към клиента. Идват в дигитален вариант, както си е приетно, ако си уеб базиран. Това е само ако се осъществи транзакцията от сметка на сметка, но ако парите минат на ръка ще трябва да бъде издадена и бележка. Ще я пратиш с писмо, не знам дали тук дигиталния вариант е на лице. Снимка, и той да си я принтне. Това ми е малко страно. Виж темата за касови апарати тук във форума. Там имаше нещо по въпроса.

Тук може да включиш доставката в цената на самия продук и да плеснеш едно Free Shipping. Така ще избегнеш и момента с въпроса, защо толкова много ми взимат за шипинг. Но все пак клиента е длъжен да знае, че поръчва от разклични дропшипъри. Това се вижда най-малкото по това, че бранда се вижда. Тук реално сайта-търговец има как да го направи: 1. free shipping, 2. ти поемаш разликата, за да стъпи на едната цена, 3. чарджваш по отделно за всяка поръчка, като го споменаваш в сайта си, че ако се поръчват от различни брандове (прозиводители / дропшипъри) има за всеки доставка. Но това ти е най-малкия проблем, защото цените се движат на горе не само то бройката, но и размерите на продукта. Едно е да шипнат 10 парфюма, друго е 10 стола. :)
 
От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря за изчерпателния отговор
Само доставката продължава да ме притеснява, защото нещата, които смятам да продавам са доста евтини и ако някой си купи 2 бр стоки от 2ма производители, като всяка от тя струва 6-7лв, а доставката за всяка стока е да кажем 5лв......
а относно 'Но все пак клиента е длъжен да знае, че поръчва от разклични дропшипъри' - пиша на сайта нещо с което му обяснявам или как?
 
Re: От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря за изчерпателния отговор
Само доставката продължава да ме притеснява, защото нещата, които смятам да продавам са доста евтини и ако някой си купи 2 бр стоки от 2ма производители, като всяка от тя струва 6-7лв, а доставката за всяка стока е да кажем 5лв......
а относно 'Но все пак клиента е длъжен да знае, че поръчва от разклични дропшипъри' - пиша на сайта нещо с което му обяснявам или как?
Да, може или под самия продукт, който продаваш, като го правиш за всеки. Примерно съм виждал:
Price: 100.00 USD
Shipping: 10.00 USD
---------------------------------------
Total: 110.00 USD

-----== Buy Now ==------

В други случаи е:

Price: $100.00 + $10.00 (Shipping) = $110.00

Или си е цената, която си е, като някъде в текста е спомената тази цена или се прибавя после на check out-а. Помисли, за варианта с безплатното, защото хората реагират и на това. Но тук с тези евтини продукти не знам как ще се възприеме, защото така ще му вдигне цената с около 50%, поне както разбрах от поста ти.

Или най-подредено ще е във FAQ станицата. Там да го спеменеш, но малко хора я четат, но при крайната сума ще си пуснеш едно линкче към нея + ще си го напишеш. В някои случаи страница носи име: Shipping & Returns, както има и страници като: Conditions of Use и всякакви други обеснителни, защото повярвай ми - неразбрали много. :)

Виж каква ще е най-изгодната схема за теб. Тук ти трябва да видиш, като балансираш добре, защото конверсията от части ще ти зависи и от това.
 

Горе