DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, да се намърдам и аз тук :)
От 2009 съм регната, но за първи път се озовавам в този подфорум, най-вече защото все повече се интересувам от онлайн бизнеса. Отдавна се замислям за дропшипинг, най-вече за обувки, хмм хубави дамски обувки, защото съм един вид експерт по темата:lol: Не ми е съвсем ясно обаче как да намеря производители, които правят Дропшипинг - както до БГ, така и да други части на света? Единствения сайт, който ми се върти в главата е Али баба- дали ще ми е от полза?

Как мислите- дали е по-добре сайта да се специализира малко - примерно с обувки или е по-добре да продава по-разнообразни неща - обувки, електронни цигари, мъжки прашки :p ? И дали има вариант, производителя да слага моето лого на продуктите си? Хмм, доста въпроси, но наистина съм на кръстопът и съм готова да вложа време и усилия, за да се справя с това предизвикателство. Всъщност вече съм си купила домейна- обмислям каква да е платформата на магазина, така че ако и за това имате предложения, ще е супер.

Иначе се извинявам за многото въпроси и обещавам да се върна да прочета темата от край до край :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

мисля, че няма особен смисъл да правиш сайт за обувки, електронни цигари и мъжки прашки. Най-малкото няма sane човек, който би го направил в нормален такъв магазин на улицата.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Срам не срам.. да си кажа че си бях забравил паролата и не съм влизал тук от 6-7 месеца :) Трябва да поразгледам какво става по темата :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Срам не срам.. да си кажа че си бях забравил паролата и не съм влизал тук от 6-7 месеца :) Трябва да поразгледам какво става по темата :)

Да, има си въпроси, на които може да проявиш интерес да драснеш. И така и така си тук, да те подпитам, мобилни версии да си правил, защото, вече дропшипърите се усещат. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Всичко хубаво и розово, знам най-добрите дропшипъри в USA, имам голям опит в изгаждането на сложни eCommerce сайтове, но главно за Английски фирми ползващи английски дропшипъри.

Но хайде някой от вас които притежават подобни магазини да ми каже как си плаща данъците и дали има отворена собствена чуждестранна фирма чрез която да оперира и изобщо как го прави.

Имам чувството, че всички "експерти" тук работят в сивия сектор и не декларират нищо...
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,
след като прочетох цялата тема имам един въпрос. Става ясно, че от Бг неможе да се отвори банкова сметка в УСА, но тука чета в един английски форум че може. Има ли някаква промяна?
Благодаря.
 
Здравейте,
след като прочетох цялата тема имам един въпрос. Става ясно, че от Бг неможе да се отвори банкова сметка в УСА, но тука чета в един английски форум че може. Има ли някаква промяна?
Благодаря.
Можеш, ;) Чрез посредник. НО бая документи ще е нужно да се пратят. ;) Можеш, да знаеш. Даже не е нужно да имаш тук, при положение, че е тъгуваш изцяло там. :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря за бързия отговор. Искам да благодаря и на останалите развили и отговорили на въпросите в тази тема.
Какво ще рече посредник - фирма посредник или познат в УСА. Ако е фирма колко би струвало. Сещам се, че трябва да имаш и адрес в САЩ и този проблем се решава като си наемеш бизнес адрес от фирма (нали така беше). Имам още доста въпроси, но за по-късни.
:|
 
. DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря за бързия отговор. Искам да благодаря и на останалите развили и отговорили на въпросите в тази тема.
Какво ще рече посредник - фирма посредник или познат в УСА. Ако е фирма колко би струвало. Сещам се, че трябва да имаш и адрес в САЩ и този проблем се решава като си наемеш бизнес адрес от фирма (нали така беше). Имам още доста въпроси, но за по-късни.
:|

Да, има такива фирми. Те реално се грижат за твоята, като я откриваш с физически адрес там, за което се плаща на година естествено. Отделно и сметка трябва да се прави, която да е от тамушна банка. Няма проблем. Подписват се документите и се пращат.

Виж в кой щат ти е най ОК и там си има фирма представител, която предлага подобни услуги. Цените са много зависи. Ако нещо се сещаш, давай - стреляй. Но да знаеш, че управлението и се свежда до няколко декларации на година и подновяването й. ;) Не е сложно, но не е и лесно.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Предполагам, че фирмата ще бъде в Delaware понеже разбирам от темата, че там е най - изгодно.
Намерих няколко дропшипъра обаче предлагат различни по вид стоки в един сайт. Предполагам, че са мидълман, а иначи как ги хващате, защото повечето се правят на дропшипъри. Разбирам, че трябва и факс машина?
Може ли да ми препоръчате free e - book книга за това как се намира ниша.
И още нещо не намирам online sexshop ове което ме кара да си мисля, че няма толкова мнг, но най-вероятно греша. Какво смятате.
Благодаря.
 
От: . DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Може ли да ми препоръчате free e-book за това как се избира ниша. Иначи тука намирам сайтове които твърдят че са дропшипъри, но предлагат мнг стока и от различен вид. Май са дистрибутори или мидълман нз как ги разбирате.
Също така не намирам освен 3, 4 онлайн sexshopa за американския пазар.Едва ли тази ниша не е заета.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

какво става защо коментарите ми не се постват...
 
Предполагам, че фирмата ще бъде в Delaware понеже разбирам от темата, че там е най - изгодно.
Намерих няколко дропшипъра обаче предлагат различни по вид стоки в един сайт. Предполагам, че са мидълман, а иначи как ги хващате, защото повечето се правят на дропшипъри. Разбирам, че трябва и факс машина?
Може ли да ми препоръчате free e - book книга за това как се намира ниша.
И още нещо не намирам online sexshop ове което ме кара да си мисля, че няма толкова мнг, но най-вероятно греша. Какво смятате.
Благодаря.
Да, но и зависи къде е по-изгодно и ако случайно човека има предпочитания. Не знам, от години не съм правил ресърч и не знам къде е по удобно, да си кажа честно. Но мисля, че определено може да все още все там. Въпрос и на предпочитания. Има и щати с много симпатични предложения в тази област, до които не съм стигнал.

Не ти е нужда факс машина. За какво ти е, че не разбивам. Трябва да ти да подпишеш някакъв контрак или агриймънт с дадения дропшпър. Може да се мине и на договорка. Но е важно да си избереш читави. Да знаеш, че колкото и да има в началото винаги ще останат до 5 основни, към които ще пращаш най-много поръчки. А през времето ще трупаш, ще махаш. ;) НО няма как, това е част от този бизнес.

Има много инфо как се намира добра микро ниша тук. Потърси из форума. За секс шоп, не знам. Доста популярна ниша според мен. Опитай нещо по-тясно.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Виждам, че вече мога да поствам. Бях попитал дали няма алтернатива на мърчант акаунта, защото парите се чакат от 5 до 20 дни.(както е-бизнес е споделил). Отделно намирам сайтове на дропшипъри обаче предлагат мнг различни стоки в един сайт.... май са мидълман, как ги хващате.. или са дистрибутори .. нз вече :D. Не намирам и sexshop store, само 4 -5, а предполагам там е препълнено. А за поддръжка на сайта какви програми трябват - MySQL, някакви FTL редактори или както се водят не ги знам точно не съм програмист. Възможно ли е да ми препоръчате някаква кника за това как може да си намерим ниша?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Май мога да псотвам къси изрази. Бях попитал дали няма алтернатива на мърчант акаунта, защото парите се чакат от 5 до 20 дни.(както е-бизнес е споделил). Отделно намирам сайтове на дропшипъри обаче предлагат мнг различни стоки в един сайт.... май са мидълман, как ги хващате.. или са дистрибутори .. нз вече :D.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Не намирам и sexshop store, само 4 -5, а предполагам там е препълнено. А за поддръжка на сайта какви програми трябват - MySQL, някакви FTL редактори или както се водят не ги знам точно не съм програмист. Възможно ли е да ми препоръчате някаква кника за това как може да си намерим ниша?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Аз работя на подобен принцип и продавам само в България. Имам продукт, който се продава на фиксирана цена в много онлайн магазини. При мен е с 20% намаление от пазарната цена - тоест подбивам цените на всички онлайн магазини в страната. Направил съм каталог, откъдето клиента може да си поръча избрания продукт. Срока за доставка е средно 20 работни дни чрез ХонгКонските пощи. Схемата е следната: 1. Клиента поръчва 2. Чака 20 работни дни 3. Продукта пристига при мен 4. Аз го изпращам на клиента чрез куриерска фирма 5. Клиента получава продукта.

Хората само заради ниската цена предпочитат да чакат по-дълго време. Но си има недостатъци: примерно не изисквам предварително заплащане и има случаи продукта да го получа и клиента да се е отказал от поръчката. Или по празниците понякога пратките закъсняват и клиентите се отказва или тръгват да се оплакват на КЗП, че не съм им доставил поръчката в обещания срок. Риск печели, Риск губи!
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Не работя в България но предполагам че има такива. Дори и услугата да не се казва така. Съмнявам се че големите онлайн БГ сайтове които продават и от пиле мляко ( и кисело и прясно) складират в свой склад това което продават. Невъзмойно е просто . нема такъв голям склад. А като цяло моето лично мнение е че в БГ няма интернет търговия и няма да има още около 100-150 години. И пак ще го кажа - просто заради манталитета на българина.

Този тип търговия е сходен на консигнацията или бъркам? Прав сте за манталитета. Колко пъти съм насърчавал жена ми да пазарува през интернет. Още повече, че има куп кредитни карти с отсъпки за онлайн покупки. Тя обаче казва, че е друга тръпката да се шляе с часове по магазините с приятелки. Да видят, да помиришат, да пипнат и чак тогава да решат да купят нещо. :)
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Този тип търговия е сходен на консигнацията или бъркам? Прав сте за манталитета. Колко пъти съм насърчавал жена ми да пазарува през интернет. Още повече, че има куп кредитни карти с отсъпки за онлайн покупки. Тя обаче казва, че е друга тръпката да се шляе с часове по магазините с приятелки. Да видят, да помиришат, да пипнат и чак тогава да решат да купят нещо. :)

Да, и аз се опитвам да убедя хората, че интерента е истината. За пазаруване последно време само него ползвам. Няма какво да си говорим, че там е мястото, в което ще получиш доста добри отстъпки, независимо от всичко. Имаш един път за пазаруване онлайн, и един път, че си ползвал карата си.

В USA предимно по този път правят нещата. Както видях в един филм, един беше си купил конска виагра от там, за някаква среща с мацка. Естествено, това е филм, но леко се опитват да намекнат, че всичко може да се купи от там и на добри цени. Толкова е голяма конкуренцията, че няма начин да не намериш добра оферта. Поне в повечето области. ;)

И заключения ще кажа, че дропшипинга по нищо не се отличава от това, което си говорим по-горе - пазаруването онлайн има много голям бъдеще. Един от най-готините примери, които мога да дам за един диамантен пръстен купен през смартфон. :) И то на стойност $10К+. Никак не е зле, нали? :)За това, всеки, който мисли да се занимава с дропшипинг и афилиейтинг, няма да сбърка. Естествено, трябва да прежени кое е неговата опция. ;)
 

Горе