DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Незнам дали тук му е мястото на поста ми, ако някой си търси дропшипер да ме потърси на лично съобщение.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Все още нямам възможност за ЛС ! Възможно ли е вие да ми пратите малко ИНФО за това което предлагате ! Поздрави !

Незнам дали тук му е мястото на поста ми, ако някой си търси дропшипер да ме потърси на лично съобщение.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Голяма играчка е.
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Голяма играчка е.

Кое е голяма играчка? Дропшипингът ли? Няма лесно, но не е чак такава играчка. Все пак има къде къде по тегави проекти, в които може да се забиеш. :)

Добре дошъл, надявам се тук с нас да ти е по-лесно да си изградиш такова бизнесче. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От известно време обикалям темата и не знам от къде да я подхвана. От една страна ми се иска да пробвам, от друга - все си мисля, че трябва да отделя повече време, за да чета за особеностите на този тип бизнес. Все пак не е съвсем "пускам нещо, ти го купуваш и друг ти го изпраща" :) Та, всеки пост с информация съвети или споделен опит е повече от полезен. Когато надвия вродената ми предпазливост и се впусна в това начинание пак ще се отбия:)
 
Да, трябва да си отделиш време, няма спор в това. Кое точно те притеснява в целия процес. Да знаеш от мен, че офлайн частта (като изключим маркетинга, защото и той е тегава в трудни ниши) не е за подценяване. От отварянето на фирма до намирането на читави дропшипъри.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Най-вече намирането на читави доставчици ме притеснява. Има страшно много, които предлагат дропшипинг - някои безплатно, други искат пари (примерно 400 евро на година, за да ползваш продуктите им). Иначе като сфера на дейност съм се насочила по-скоро към модата и технологиите. Отварянето на фирма също не ми е съвсем ясно, но пък там поне има някакви ясни правила.
 
Да, голяма борба е да се намерят читави дропшипъри. Тук е проба-грешка и да знаеш, че практиката показва, че от 10-тима ще останеш с 2-ма, 3-ма от тях. Просто при процесите ще видиш кой как работи и къде се дъни. Повечето се дънят много зле и се случвало и да си назад с парите, заради техни грешки.

Тия ги мани с 400-те евро. Знам ги кои са и не им е много невероятна платформата, нито продуктите. Да, маркови са, но какво от това. ;) Отварянето на фирма е тясно свързано с това, къде ще оперираш. Ако си за евросъюза и БГ фирма ще ти свърши работа, но за извън него, по-добре на друго място. Не толкова като данъци и т.н, но като удобство и за теб и за клиентите ти. ;) За САЩ, определено фирма там, с тамошна сметка. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря ти, Блинки. Мислила съм да започна с БГ фирма за ЕС и като видя как стават нещата и намеря свесни дропшипъри да направя една в САЩ, но това е далеч още. Отивам да си дочета и да проверя още няколко дропшипъра :)
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря ти, Блинки. Мислила съм да започна с БГ фирма за ЕС и като видя как стават нещата и намеря свесни дропшипъри да направя една в САЩ, но това е далеч още. Отивам да си дочета и да проверя още няколко дропшипъра :)

Пробвай ги. Как и в какъв срок реагират на мейл. Какво биха направили в даден казус с клиент или доставчик. Какви гаранции имат, как си управляват наличността, защото ако не го правят добре, го отнася търговеца. Ей такива неща, които могат само да ти докарат негатив. ;)
 
От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте! На скоро ме светна един приятел за дропшипинга.

Обаче....... това работи ли? Наистина?Нямам пари,просто съм в момента в голямо финансово затруднение,иначе бих пробвал... но ми е интересно, някои занимава ли се още с дропшипинга с ебай към Amazon?

и имам няколко въпроса:

1.Защо ми трябват два акауунта и в е-бай и в амазон? Кой амазон и кой е-бай ? Мога ли да търгувам с тези в Америка или е по-добре към ebau.co.uk? и амазон.uk?
2. Какво става с Таксите ? ДА не ме погнат данъчните на края?
3.Виждам,че това е нещо като... да си прекупвач! - --> е окей,ако почна да разцъквам с някакви стоки за по 100-200 долара/паунда... какво става? какво ОСТАВА? за мен? Т.е. аз трябва да имам една смеетка заредена с поне 1000 долара за да мога да прекупувам , така ли излиза? Иначе как ще препродавам?
4.Бях видял един пич да пише: "You will still need to learn on the small details by purchasing the product. Now if you want the high margins of 200 and 300 a day profit you will have to upgrade. See you there". Т.е. ... нещо като - прекуваческа работа ми изглежда? така ли е?
5. какъв пей-пал акаунт трябва и трябва ли да се правят онея неща там с Бутона - regular или business account?
6. как по лесно да се пускат парите от т.нар. PayPal Funds - щото се бавели по 20 дни, а виждам че някои казват,че може и на 3-ия ден от ПейПал да ти се плати,стига да насочиш еди какво си там >?
7.на кои платформи работи: US EBAY, или ebay.uk ?

--> най-вече как да си регистрирам PAYPAL акаунт --> взима ли пари за това? И друго: каква карта е най-добре да се използва? ДЕбитна? И ПейПал акаунта --> business ли трябвад да е или обикновен или индивудален ли как се казва? Мерси!
 
От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, изчетох цялата тема. Едно огромно Благодаря на всички които са давали смислени отговори по темата, E-bussiness, Blinky, Caprice, Ivо5289 и др(Моля, тези които съм пропуснал да не се сърдят).. Та, отговорено е на почти всички въпроси. Моят донякъде се повтаря но все пак темата е от 2007-ма и доста от отговорите на моят въпрос са остарели. Интересувам се дали нещо се е променило със отварянето на банкова сметка в САЩ. Ако някой който е успял от тук да го направи може да сподели как става, има ли посредници за тази дейност. Прочетох, че вече било не възможно, но нали надеждата умира последно, защото ако трябва да се ходи на място, то това са още едни 1000$ за билети визи и т.н. Ще се радвам много на отговори от опитните в тази сфера (E-bussiness, Blinky, Caprice, и доста други които не съм споменал да не се сърдят) :)

Благодаря
 
Последно редактирано:
От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, другари! Преди около месец бях пускал мнение по темичката. Аз лично ползвам дропшип от Amazon и продавам в Ebay. Няма нужда от регистрация на фирми и т.н. Аз лично разбрах за това Know-how от една американска, компания. Toва, което ми беше нужно беше да имам регистрация в тази компания за да видя обученията и как се прави всичко. След това си направих акаунтите в Амаозн и Ибей, както и в ПейПал и вече два месеца и половина се занимавам, като вторият ми цял месец бях с $300 чиста печалба. Третия върви още по-нагоре. Ако някой се интересува повече нека да ми пише в скайпа - ch_jump3r ;) Успех !
 
Да ти кажа честно, все още са си така нещата. Намираш си фирма, посредник, което е нормално, ако не искаш сам да си я отвориш там - фирма и сметка. И тук има такива фирми, който се занимават с това. Посредници при регистрация на фирма. Най-често са юристи и адвокати. Просто пращаш документация и след определено време имаш и фирма и сметка. Но зависи и къде искаш. Повечето предпочитат Деуер, защото са добри условията. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря, за отговора Блинки. Реших да изпробвам метода предложен от кръстьо. Изглежда перспективно и с много по малко главоболия могат да се правят добри парички. Без да има фирма, без телефони, бизнес лицензи и така. Купуваш от Амазон, продаваш в Ибей, толкова просто. И аз вече съм в клуба така, че ако някой се интересува може да пише и на мен скайп : georgi-raichev
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте , бихте ли ми казали някой Българска dropshipping фирма занимаваща се с техника (компютри , телефони и т.н.).. става въпрос за Българския пазар. Да няма излишна документация , всичко да е точно и ясно.. не да се обясняваме по 2 часа.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте на всички волни ездачи в този изключителен форум. Благодаря и аз за безкористните съвети на корифеите в този тип бизнес (без имена, за да не пропусна някой).
Отскоро с приятел (почти без да използваме услугите на посредник) започнахме работа по епопеята "Dropshipping в САЩ" - сайтове, хостинг-план, регистриране на Single member LLC в Делауеър (с местен агент и счетоводител), Tax ID, реален адрес в USA, Free Phone Numbers и пр. Стигаме до казуса US банков акаунт. Най-безболезнения вариант при влезлия в сила Patriot Act е виртуална банкова сметка - Е-Trade или Payoneer. Някой има ли практически опит с разплащанията към доставчици през такива акаунти? Дропшипърите възприемат ли бизнес сметките в Е-Trade или Payoneer като нормални американски банкови сметки? Благодаря предварително за отговорите :)
 
Забелязал съм, че използват често Payoneer. Това са предимно Mastercard като карти. Но са си реални и дори може да се тегли от БГ банкомати. Може да се върже (поне от опит знам, преди няколко години) с PayPal, което ти е супер, тъй като онлан магазина комуникира добре с тази система.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,искам да попитам. Мога ли чрез дропшипър да продавам разни неща във Ибей или Амазон без да имам фирма?
 

Горе