DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,искам да попитам. Мога ли чрез дропшипър да продавам разни неща във Ибей или Амазон без да имам фирма?

Да, можеш, ако преди това не са ти изпреварили други търговци или дори самия производител. :) Хубаво е да имаш фирма.
 
От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

А някой читав дропшипър,искам да опитам,да почна от някъде.
 
Re: От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

А някой читав дропшипър,искам да опитам,да почна от някъде.
Точно това. Много е трудно да намериш читави дропшипъри. Минаваш през няколко десетки, докато селектираш 2-3ма, с които може да се работи. Не се шегувам. И това говоря за чуждия пазара. Тукашните дропшипъри (ако има такива) са на много кофти ниво. Да не ти се занимава. За това и предпочитат да ви вкарват от Китай сами. ;)

Препоръчвам ти да си разгледаш детайлно нишата, в която искаш да оперираш. Да видиш от къде може да се снабдиш с продуктите. И да действаш. ;)
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Забелязал съм, че използват често Payoneer. Това са предимно Mastercard като карти. Но са си реални и дори може да се тегли от БГ банкомати. Може да се върже (поне от опит знам, преди няколко години) с PayPal, което ти е супер, тъй като онлан магазина комуникира добре с тази система.

Благодаря,Blinky, за отговора. Ще тестваме тази схема и ще запозная колегите с резултатите.

Колкото до откриване на реална банкова сметка в USA без да посетиш страната, наистина има вършещи работа посредници. Но НИКОГА НЕ АФИШИРАТ в сайтовете си тази услуга.
 
Re: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря,Blinky, за отговора. Ще тестваме тази схема и ще запозная колегите с резултатите.

Колкото до откриване на реална банкова сметка в USA без да посетиш страната, наистина има вършещи работа посредници. Но НИКОГА НЕ АФИШИРАТ в сайтовете си тази услуга.
Моля, дано съм ти бил полезен. :)

Да, ще се радвам да споделиш как е минало всичко, за да знаят и колегите тук. ;)

Има посредници и за регистрацията на банкова сметка там в USA. Няма никакъв проблем, компаниите го предоставят. Примерно corpomax е една такава. Разгледай, мисля, че имт такава опция, просто за какво иначе ти е фирма като не може да оперира пълноценно. Нали все пак това е идеята. И има пакети с всичко включено. ;)
 
От: Re: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Моля, дано съм ти бил полезен. :)

Да, ще се радвам да споделиш как е минало всичко, за да знаят и колегите тук. ;)

Има посредници и за регистрацията на банкова сметка там в USA. Няма никакъв проблем, компаниите го предоставят. Примерно corpomax е една такава. Разгледай, мисля, че имт такава опция, просто за какво иначе ти е фирма като не може да оперира пълноценно. Нали все пак това е идеята. И има пакети с всичко включено. ;)
Здрасти отново :roll:
Blinky, топката "corpomax" вече я топахме преди месец - семейна фирма на канадски адвокат с офис в Делауеър. Наистина вършат работа, но сами подбират с кои клиенти да работят. Явно тези услуги (на ръба на закона) не се предоставят на всеки. и най-важното - трябва да си стиснете ръцете още в самото начало, т.е. - те да са твоят регистриран агент в USA, за да могат контролират процеса. Доколкото разбрах, тяхната all inclusive услуга започва от 1500$, което е сериозен праг за стартиране на бизнес. Ние, за съжаление, не можахме да се класираме при corpomax, защото, както вече споменах избрахме икономичния вариант - почти всичко сами.
За информация на колегите: ползвахме услугите на muUScompany.com. Срещу 147$ ти предоставят кит от типа "направи си сам" с четири основни опции - регистрация на фирма (Certificate of formation),
- реален адрес в Щатите (US2me.com). Базовият им план е 23$ годишно,
- американски телефон (това мисля, че не е твърде работеща идея - фейсбук номер),
- препоръки за виртуален банков акаунт (E-Trade).
В в пакета от 147$ е включен и хонорара за първата година на регистрирания агент в Делауеър (Aradel Inc).
SS4 за Tax ID подаваме сами на факс.
Те това е по въпроса с евтиния вариант за стартиране на бизнес в САЩ. Надявам се, че съм бил полезен на новопрохождащите колеги :)
Сега обаче сме изправени пред дилемата с банковия акаунт. В тази връзка беше и първият ми въпрос във форума - относно възприемането от страна на доставчиците на виртуалните банки E-Trade и Payneer (намирисват ми на брокерски сметки).
Не е за изключване и варианта за откриване на сметка в американска банка чрез посредник като Valis International. Знам, че преди години те са били доста активни в това отношение. Някой скоро ползвал ли е услугите на тази фирма? Че в последно време явно са ограничили присъствието си в интернет пространството.
 
От: Re: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Сега обаче сме изправени пред дилемата с банковия акаунт. В тази връзка беше и първият ми въпрос във форума - относно възприемането от страна на доставчиците на виртуалните банки E-Trade и Payneer (намирисват ми на брокерски сметки).
Не е за изключване и варианта за откриване на сметка в американска банка чрез посредник като Valis International. Знам, че преди години те са били доста активни в това отношение. Някой скоро ползвал ли е услугите на тази фирма? Че в последно време явно са ограничили присъствието си в интернет пространството.
Повечето доставчици работят основно с карти - Виза, Мастъркард и Амекс. Ако виртуалните банки ти издават реална карта би трябвало да е ок.

Работила съм с Валис, но не и за откриване на сметка тъй като по него време бяха спряли предлагането на този тип услуга. Точни са като посредник и отскоро са обновили услугите за откриване на банкова сметка с дебитна карта. Цената е около 700-800 долара.

Друг вариант е да пробваш Ситибанк, HSBC или чрез банката, с която работиш в България? Биха могли да ти съдействат, ако имат желание.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря, Caprice, за отзивчивостта :)
Какво съвпадение! Преминахме през всички тези стъпки:
1. Ситибанк - отговориха, че са единствен клон в БГ (намира се в ЦУМ) и целта им е основно обслужване на американски корпоративни клиенти в БГ. Още повече, Ситибанк Европа е със седалище в Ирландия и няма пряко касателство с банката-майка.
2. HSBC - най-близкия клон е в Гърция. Писахме си на лайф-чат с тях. Посъветваха ни да отскочим до офиса им в Лондон. От някои империалистки западни форуми четох, че там е възможно това се случи (посредничество за откриване на USA банков акаунт), но при положение, че поддържаш минимум една година сметка в местния банков клон. А животът е кратък ...
3. Кореспондирахме си с много отзивчива дама в ING България. Тя склони да ни съдейства за удостоверяване на самоличност и изготвяне на необходимата документация, стига колегите й от САЩ да нямат нещо против. Ей Богу, задръстихме мейлите на колегите й от САЩ - НЪЦКИ!
4. Не е прецедент - знам го от първоизточник - бългаски банки са откривали сметки на фирми, регистрирани в DE, но за други цели. Мисля обаче, че никой хамерикански склададжия няма да погледне с добро око на американска фирма с дебитна карта, издадена в БГ. Най-вече защото ще го чарджат с по-висока такса за транзакция и ще чака повече трансфера. А това ще рефлектира и на нашите маржове и срокове за доставка. Имаме контакти в ПИБ, тя поддържа кореспондентски сметки в 5-6 американски банки, но като съвсем българска банка няма възможност да влияе до такава степен на политиката на американските си партньори.
В общи линии, изорали сме всички пътища.
Ето защо, за да не прибягваме до импровизирани екскурзии в Щатите, мислим и върху "виртуалния" вариант.
Да, ще опитаме и с Валис. Ако са още коректни и финансовите условия по обслужване на предлагания от тях банк акаунт са читави, ще информираме форума :)
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, приятели! Преди малко повече от месец може би пусках 1-2 коментара по темата. Трудно е когато страниците са близо 50 да се изчете всичко по въпроса. Имам ъпдейт по развитието си с dropshipping бизнеса. Както бях писал и преди научих за тази търговска схема от една американска компания, която продава know-how как да правиш всичко от-до, но без всички усложнения, за които се споменава тук ( създаване на фирма, намиране на доставчици и т.н.) Реших да пробвам и платих 20те долара за обученията. 3 месеца по-късно вече подминах печалбата от 1000$ само от продажби в eBay и вече съм Top Rated Seller. 8)
Ако някой има желание да научи как точно направих всичко нека да ми пише в скайпа- ch_jump3r или във fb - Krustyo Tyutyundzhiev
Успех, приятели! :)
 

Прикачени файлове

  • top rated seller.JPG
    top rated seller.JPG
    15.8 KB · Преглеждания: 69
Супер и мерси, че сподели това. :)

Наскоро гледах подобен сайт, който обучаваше за същото, но за Amazon, което не беше никак зле. Дори и със статистики и препоръки, които бяха се постарали. И в течение на курса наистина успяват да те научат как да продаваш и да станеш не само добър търговец, но и да влезеш в топ селърите и да се показваш както ти каза в related products, което си е цяла наука. :)

Добавих те във фейса. ;) Ако може да споделиш нещо, което да нахъса останалите, без да разкриваш подробности. Естествено, ако искат де. :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Програмата за ebay се казва dsdomination,а за амазон amazing selling machine.Не знам какво ги криете толкова.За начинаещи препоръчвам тази на dsdomination.
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Програмата за ebay се казва dsdomination,а за амазон amazing selling machine.Не знам какво ги криете толкова.За начинаещи препоръчвам тази на dsdomination.


А, не ги крием. Аз не се сетих просто. Дори и едно 10 минути търсех за линковете - кои бяха. Та за това. Иначе ще се радвам повече да се сподели, поне от гледна точка на това какво им помага. Нещо като идеи, не толкова като точни напътствия и конкретен пример с техни проекти. Имам едно приятелче, което използва eBay и Amazon (но спря с Amazon, защото било по-тъпо и нямало смисъл) като канали за дропшип сайта си. ;) И от eBay му идват голям брой продажби. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

С DropShipping-а определно си спестяваш много време и нерви!
 
От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

А, не ги крием. Аз не се сетих просто. Дори и едно 10 минути търсех за линковете - кои бяха. Та за това. Иначе ще се радвам повече да се сподели, поне от гледна точка на това какво им помага. Нещо като идеи, не толкова като точни напътствия и конкретен пример с техни проекти. Имам едно приятелче, което използва eBay и Amazon (но спря с Amazon, защото било по-тъпо и нямало смисъл) като канали за дропшип сайта си. ;) И от eBay му идват голям брой продажби. ;)

По програмата на dsdomination(не участвам засега с нея)-Главната идея-листваш в ибеи продукти,които се продават в амазон.Когато клиент поръча от теб,с дебитната/кредитна карта поръчваш стоката от амазон,маркираш я като гифт и я шипваш ма клиента.Има различни нива на обучение pro,elite и тн.При про нивото те учат на беисик неща-как да откриеш продукти,заглави описания и тн.При eлите нивотото вече те учат как да откриваш и други доставчици на стока,вероятно и как да си оформиш description на продукта,title на продукта,общо взето сео неща.

Amazing Selling Machine-курса е доста скъп(незнам в момемнта колко е) и се изисква по голям капитал за да започнеш.Накракто:Основава се на Fulfillment by Amazon-Идеята:намираш доставчик на стока,плащаш я с карта дебитна/кредитна и шипваш нещата до склада на амазон.От там нанатък те се оправят с hadling-а на стоката,шипването и тн за което естствено си има такси.Всеки може да ги види колко са в сайта на амазон.Има си и калкулатор.Главната им идея с която се прави много кеш-намираш производител на дадена стока и го караш да ти я брандира с твое лого,градиш твой собствен бранд и съответно печалбите скачат.Примерно един от студентите на amazing selling machine прави уж 500 000 долара за година.Продава бебешки кърпички с неговия си бранд и някаква хранителна добавка.Това е общо взето.Дано съм бил полезен.
 
От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Да, можеш, ако преди това не са ти изпреварили други търговци или дори самия производител. :) Хубаво е да имаш фирма.



Да,можеш да правиш това и без фирма.Важното е да намериш точният партньор,който да изпраща стоките навреме.
 
Re: От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Да,можеш да правиш това и без фирма.Важното е да намериш точният партньор,който да изпраща стоките навреме.

Да, също така не е нужно да имаш ексклузивни права над продуктите му, но поне да си на добри цени, тъй като ако той или самия Amazon или eBay (не съм сигурен, че те поддържат складова наличност) не ги предлага на по-изгодни цени.
 
От: Re: От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Еххх от година май не съм влизал в форума за което съжалявам и се извинявам а всички които са ме търсили. ама пустото време... все не стига :) Благодаря на Blinki и на Caprice че потдържат темата жива и ви отговарят на въпросите професионално :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

С това за фирмата не съм много съгласен. Трябва да имаш или да ползваш фирмата на познат. Аз нямам фирма. Писал съм на няколко български производители, които не са ме отразили и до днес. Дали защото еmail акаунтите им тънат в паяжини или защото нямам фирма на този въпрос не мога да отговоря с точност. :) За USA да не говорим. Там всички искат да попълниш информация за фирмата си, когато кандидатстваш за дропшипинг партньор. Говоря за тези производители, които открито предлагат дропшипинг във фирмените си сайтове.
 
Re: От: Re: От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Еххх от година май не съм влизал в форума за което съжалявам и се извинявам а всички които са ме търсили. ама пустото време... все не стига :) Благодаря на Blinki и на Caprice че потдържат темата жива и ви отговарят на въпросите професионално :)

Ехе, добре си ни дошъл, брат. Какво се случва. Държа да отбележа, че потребителя е един от най-опитните дропшипъри, от които съм получавал много полезна информация. Ще се радвам, ако дадеш някакво инфо около някакви новости. Което ти е направило впечатление през последната една година. :) Успехи и приятно търгуване.
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Af

Леле мале... сега погледнах..отворил съм темата 09-12-07 ...преди 7 години. не мога да повярвам че е минало толкова време. Развам се че някой от участницит в форума успяха да стартират фирми и бизнес в USA. При мен нещата в интерес на истината не са се променили много. Работя си вече 7-8 години с почти едни и същи дроп шип складове. последната година продажбите спаднаха почти на половина заради google. Но продължаваме да работим. мисля да отделя време и да попрочета какво се е случило в форума и по скоро в темата за дроп шипинга. Мисля че последните 2 години отварянето на фирма ( по скоро банкова сметка) в USA отново стана възможно. Което може да улесни някой от вас които опитват да стартират бизнес в USA.
 

Горе