DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

аз искам да попитам, след като имаш сайт, предлагаш дадената стока и когато дойде време за поръчката задължително ли е да се плаща с кредитна карта или може да си попълниш име, адрес, телефон и след като куриерската фирма ти донесе стоката можеш да си платиш на място цената+доставката?

поздрави за яката тема!
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

аз искам да попитам, след като имаш сайт, предлагаш дадената стока и когато дойде време за поръчката задължително ли е да се плаща с кредитна карта или може да си попълниш име, адрес, телефон и след като куриерската фирма ти донесе стоката можеш да си платиш на място цената+доставката?

поздрави за яката тема!
Еми и това го има като опция поне за БГ е популярна "Наложен платеж" но зависи от фирмата например Speedy имат такава и Ekont за други не съм сигурен
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

да, за БГ знам, интересуваше ме за чужбина дали е има тази опция
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

да, за БГ знам, интересуваше ме за чужбина дали е има тази опция

Вероятноста фирмата ти да фалира за няколко дни ако предлагаш такава доставка е ужасяваща. Сети ли се защо. ако транспорта на продукта струва $200 до дома на клиента и там на куриера му отвори вратата една възрастна бабка и каже какъв интернет какви 5 лв? Връщаш си стоката за още 200$ и си $400 на загуба днеска. няколко такива номера за 1 месеца и отиваш на кино. Този български начин на бизнес в този си вариант не може да съществува в нормалните страни. Поне не и в този му вид както е при нас.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

значи сайта ми трябва да поддържа онлайн плащане чрез кредитна карта
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Общо взето ако не поддържа плащания чрез кредитна карта губиш почти 90% от клиентите си.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря за мненията, значи доста трябва още да се образовам в уеб девелопмънта, че с тея карти си е сложна хавата
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,поздрави на всички вас и благодарности за готият сайт.От около 2г живея в Канада и отскоро търгувам в ebay,интернет търговията е суперзарибяваща.По принцип съм в фитнессредите тук и идеята ми е за dropshipping с такива продукти и некои полулегални препарати.За да имам такав сайт е задължително да имам фирма?Не сам проверявал все оше но тук в канада сумите ше са по-ниски от щатите определено.Единственото което ме притеснява че някои от суплементите(едни от най-продаваните),незнайно зашо са забранени тук и дали ако фирмата е в щатите няма да е по-добро решение(там всичко може да се продава)?А за тези които мислят за онлине търговия с китайците ,аз имам малко опит с това и ще го споделя:Да цените са доста ниски,но доставката е доста висока и се чака доста.Драпнатите правят компромиси и бутат цени,при тях е важен оборота.Качество-не лошо,последно порачах обувки D&G i Armani (в кавички),долчето ги продадох,чакам коментара на купувача тези дни.Проблеми по границите не съм имал,и при получаване и изпращане(без стойност,подарък да се избегнат данъците).Покрай тези обувки започнах да се заглеждам по магазине в центъра и забелязах че........обувките LACOSTE,много наподобяват на китайските и след няколко месеца носене вече са парцали.Но това тук е прието за нормално,както и като си купиш тениски versace за 30$ в ebay.Определено интернет търговията е бездънна яма,най-вече заради по-ниските цени и избягването на данъците .
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

А бе трябва ли да има фирма човек, не може ли да си разпространява продуктите без нея, примерно да си пуска неща в еБей и така?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

в ебай може според мен но за дропшипинг ако говорим се е казало много и е ясно че няма как да стане
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

в ебай може според мен но за дропшипинг ако говорим се е казало много и е ясно че няма как да стане

щото много хора го правят това в ебей? ама не е ли дропшипинг, различни неща ли са? :shock:
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, много интересна тема. Прочетох я няколко пъти, но не забелязах никъде някой да споменава как стои въпроса с банката.
Аз имам няколко питания относно това. Ще съм благодарен ако някой може да помогне.

1.Каква трябва да е банката - USA, International?
1.1. Може ли да се използват услугите на BG Банка (която е дъщерна).
Може ли да препоръчате някои банки.

2. Може ли да се направи bussiness accaount и merchant account от България онлайн или по телефона.

Поздрави.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Искам да попитам следната ситуация:
Дропшипър "Дроп" продава стока за X$ която струва XY$
Права реклама или пускам ебай за продан близка до XY$
Купувача "Купи-Дупи" ми дава XY$ примерно, а аз давам на "Дроп" X$
:eek:
Аз печеля Y$, всичко хбаво ама ако Купи-Дупи иска да върне продукта? На кой адрес ще да е, не на моя в БГ предполагам? Ако дам адреса на Дроп пък ще е странно? :shock:
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Искам да попитам следната ситуация:
Дропшипър "Дроп" продава стока за x$ която струва xy$
Права реклама или пускам ебай за продан близка до xy$
Купувача "Купи-Дупи" ми дава xy$ примерно, а аз давам на "Дроп" x$
:eek:
Аз печеля y$, всичко хбаво ама ако Купи-Дупи иска да върне продукта? На кой адрес ще да е, не на моя в БГ предполагам? Ако дам адреса на Дроп пък ще е странно? :shock:


Здравей,
В това няма нищо странно. Ако клиента иска да върне продукта връща го на адреса на ДропШипъра естествено. Връща го точно там от където е дошло. 99$ ако не и повече от онлайн шопинг сайтовете нямат на склад продуктите. За това е то онлайн бизнес. Клиентите в usa знаят как и от къде купуват. Топлата вода отдавна е открита и те го знаят. Още повече че когато получиш един пакет на пакета пише адреса от който ти е пратен и най логичното е ако искаш да го върнеш да го върнеш там от където е дошло. ;) Нищо странно нали :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

мерси е-бизнес!

някой има ли опит дали fragrancex.com e тръстед? и как се бачка с тах?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте на всички темата наистина е много интересна прочетох форума от А-Я.Искам да благодаря на E-Business че ни отвори очите.Бих искал да попитам при отварянето на фирмата дават ли ти автоматично банкова сметка или тя се открива отделно и трябва ли да имаш адрес в щатите за да получиш едно от двете.Питам защото попаднах на информация че е необходимо да имаш адрес там?Когато започнеш е по добре в сайта ти да има възможно повече разнообразие от стоки или да бъде по профилирано.Бих си позволил да те пита ти например с колко като разнообразие продукти си започнал?
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

щото много хора го правят това в ебей? ама не е ли дропшипинг, различни неща ли са? :shock:

знам точно за какво говориш и да ти в момента в ebay тия продукти ги продаваш на принципна на дропшипинга, но ако искаш да работиш с американски дропшипари без фирма няма да стане
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте на всички темата наистина е много интересна прочетох форума от А-Я.Искам да благодаря на e-business че ни отвори очите.Бих искал да попитам при отварянето на фирмата дават ли ти автоматично банкова сметка или тя се открива отделно и трябва ли да имаш адрес в щатите за да получиш едно от двете.Питам защото попаднах на информация че е необходимо да имаш адрес там?Когато започнеш е по добре в сайта ти да има възможно повече разнообразие от стоки или да бъде по профилирано.Бих си позволил да те пита ти например с колко като разнообразие продукти си започнал?

Здравей,

Откриването на фирма не ти дава автоматично банкова сметка. Разбира се че щом ще имаш фирма в щатите ще трябва да имаш и адрес реален там. Нормално е саита да е профилиран - по лесно е за СЕО-то. Аз продавам на сайт около 150 еднообразни продукта от една ниша да речем
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Темата си е супер отвсякъде.Моята идея е саит за продажба на медикаменти(най-вече спортни стимуланти,антиакне,алергии).Ако предположим че голяма част от стоката ще се изпраща до купувачите от бг,а аз съм в Канада,не е ли по-добре фирмата да е с адрес в България?
И още една питанка:Ако нещата ми се подредят бързо,може ли да предложите някой който да се заеме с направата на сайта?Честно казано отскоро се интересувам от интернет бизнес и съм малко бос в повечето неща и може да изглежда смешно отстрани,за което се извинявам:(
Имам желание да инвестирам малко кинти в онлайн бизнес
 

Горе