DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Добър ден! Извинявам се предварително за дабъл поста.
Тъй като Blinky не можа да ми отговори, защото не е в неговата сфера, ще се допитам до вас.

Съвсем случаен продукт избрах, ето линк към него: amazon.co.uk/NetsPower-Spiral-Slicer-Premium-Spiralizer/dp/B012FW91OQ/ref=sr_1_112?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1441660039&sr=1-112

За доставка пише Price: £7.88 FREE UK delivery.

Като го листвам в Ebay(.co.uk) - коя доставка се избира? Има много голямо разнообразие, но не намирам нищо...

Благодаря предварително!
 
Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Добър ден! Извинявам се предварително за дабъл поста.
Тъй като Blinky не можа да ми отговори, защото не е в неговата сфера, ще се допитам до вас.

Да, точно с такова не съм се занимавал. Дано някой по-компетентен се включи. ;)
 
От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Да, точно с такова не съм се занимавал. Дано някой по-компетентен се включи. ;)

Дължа благодарностите си към теб, за обърнатото внимание! :clap:

И аз се надявам някой на "ти" с нещата да се отзове. :roll:
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Никой май няма да се отзове... :(

Ето възможностите за доставка:

prikachi.com/images/470/8347470x.jpg

prikachi.com/images/477/8347477c.jpg

prikachi.com/images/482/8347482f.jpg
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Тъй като не знаеш с кой carrier ship-ва търговеца му слагаш Other Courier 5 days(5working) days а за dispatch time сложи 3 дена.Имай в предвид,че 3rd party sellers в амазон шипват по бавно.Ако си начинаещ листвай продукти който се продават само от Амазон Sold and shipped by Amazon...
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От къде мога да ги избера тия опции? Отстрани в менюто не ги намирам. В co.uk амазон-а съм.

П.п.: Иначе за доставката слагам Collect+ Economy 3 до 5 бизнес дейс.

Влязох в Sell amazon, но всичките артикули са с платена доставка, само ако е над 20 паунда - безплатна. :shock:
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Днес продадох един артикул - дефакто първия ми, в ebay.com, взаимстван от amazon.com. При листинга съм сложил 1 до 6 дни доставка.

Влизам след това на артикула в амазон и се натъквам на следното в същия артикул: i.imgur.com/XTm0zKk.png

Въпроса ми е: възможно ли е наистина за толкова време да е доставката, и то в USA. Аз си мисля, че защото влизам от България, доставката я нагажда по местоположението ми...
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, бих искала да се включа в разговора като добавя, че дропшипинг се прави и от голяма общност в България. Има над 500 човека, които са изключително успешни и се занимават единствено и само с този вид бизнес. Ако ви е интересно, мога да споделя повече информация. :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, бих искала да се включа в разговора като добавя, че дропшипинг се прави и от голяма общност в България. Има над 500 човека, които са изключително успешни и се занимават единствено и само с този вид бизнес. Ако ви е интересно, мога да споделя повече информация. :)

Ами сподели. То това е целта на форума :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Добър ден,
Отскоро и аз започнах да се сблъсквам с eBay...получих един профил от който да успея да стартирам...направени са няколко продажби от него и е прескочена първата граница от около 10(реализирани продажби) и 500-600 долара, което беше ограничението...доста се поразрових в интернет и тук в търсачката, но предимно се говореше за куриерските услуги или начините на плащане... мен ме вълнуват като за начало някои "по-глуповати" въпроси, на които не успяхд а намеря отговор:
1. Имали вариант да се увеличи времето/престоя на обявите в eBay, да не е тези 30 дена(и после пак да се занимавам да ги качвам)...
2. Няколко изпитани съвета относно презентационната част на нещата:
- винаги ли се възползвате от максимума (80 символа ако не ме лъжи паметта), при заглавието на продуктите си...
- до колко снимки качвате на продукт...
- един от продуктите спада към билките/чая(имам няколко, които искам да вдигна в тази ниша), как е уместно да се процедира с описанието/представянето им...
3. Имали вариант купувача да се задължи да попълни формата за feedback...защото забелязах, че и преди е имало доста доволни купувачи, които са повтаряли/потретвали поръчките си, но не са оставили отзив/оценка...
4... в процеса на работа ще се появят и тези въпроси... :)
Благодаря.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

• Има. Нарича се „GTC“ опция и е достъпна за хора US eB с Business/Commercial accs без Store, както и за такива, които са се абонирали за Store и са с Individual/Personal accs. В eB UK/DE/etc. независимо от видът на акаунтът, задължително изисква абонамент за Shop;
• Listing:

— Незадължително. Keyword spamming-а се наказва от Cassini (eBay's Best Match Algorithm);
— The more, the better. 12. Main image е най-важен;
— Вкарай, че са „Bio“ билки, екологично чисти и пр. заобиколки. Тоя продаваше доста био non-GMO семена, може да го подпиташ дори. Разгледай и конкурентни обявина конкуренцията в същата ниша, както и други близки ниши, както и тотално отдалечени ниши (IT техника/чаркалаци от sellers със 100K+ feedbacks). Вкарай CSS/HTML в обявата, вкарай info кой си ти, що си, колко години си в този бизнеш / ниша (билкарството, не еB!). Дали във footer-а на обявата, дали някъде др. ще поместиш подобна информация, вече друг въпрос. Колкото по НЕ караш хората да scroll-ват, толкова по-добре. Прегледай си обявите през smartphone как изглежда. Там сигурно знаеш – описанието/descriptionНЕ е видим по default, а само images + Product Identifiers + shipping/price, така че помисли какво трябва да накара smartphone user-а да КЛИКНE върху „VIEW DESCRIPTION“ бутонът, тъй като това си е цял един клик в повече, които повечето хора НЕ правят. Вкарай в Product Identifiers as more as possible info, 10-15 полета заеми и опиши там. Те поне са си видими и от Desktop, и от Smartphone. До преди 1г. нямаха значение, но ВЕЧЕ имат от 29.02.2016г. насам (по-точно края на юни 2015г., но да не навлизам в подробности).​
• Няма и не съществува такъв вариант. Има вариант да им се праща kindly msg (template copy & paste) било към eB message или директно към тяхната е-поща, че се нуждаеш от отзив от тяхната покупка (след като е бил получен item-а – 1-2 дни след това), поради X, Y, Z причини. Оформи си го. Ако продаваш crap/BS things обаче, искането за отзив може да се отрази кофти на конверсията, т.е. да получиш neutral/negative (било заради бавен shipping, неясно описание, кофти опаковка, etc. reasons. Прегледай тоя 'убавец и ще си самоотговориш какви хора има. Представи си сега, че трябва да му задоволиш ИМЕННО НА ТОЗИ нуждите. Успееш ли на него, надали ще имаш грешки с други buyers. Проучи за кои items с какви описания, заглавия, картинки ги е сложил срещу sellers;
• Продаването на US пазар е кофти при положение, че в Европа buyers и markets са доста повече, а и с по-бърз shipping. eB UK/DE би следвало да са първите markets. FR/ES/IT вторите. Не пренебрегвай € и GBP валутите, за продажба на собствени стоки US не винаги е „решение“, а по-скоро повече „проблем“, който е по-труден за решаване, отколкото превеждане на описания/заглавия от EN към DE/FR/ES/IT езици.​
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Привет отново
Първо искам да ти благодаря ¦•••SHERIFA•••¦ за отговора. Изчерпателен и полезен както винаги :clap: :clap:
Даже си позволих да си извадя на една бележка съветите ти ! След прочитането на твоите съвети си по-оправих заглавията на продуктите(макар при повечето от тях да използвам амксималният брой символи)... знам, че ме предупреди за това, но гледам и доста от конкуренцията бълват на максимум. Подобрих си набора от снимки, от което веднага забелязах, че "рибите", които кръжат около продуктите ми се увеличиха, но за съжаление никой не иска да кълве.
Основната причина, според мен, е че нямам никакви коментари или обратна връзка към профила. Един вид, за потребителя аз не съм достатъчно надежден и има право.
Напълно обеден съм, че аз почна ли да реализирам продажби, ще се появят нужните feedback-ове(защото знам, че продукта си заслужава, а не продавам ментета) и обратното, ако имам feedback-ове, то ще стартират/нарастнат продажбите...
Общо взето съм в патова ситуация: където съм без репутация; на междинно ниво спрямо цената(по-евтини и по-скъпи продукти има при конкуренцията), но в последно време все повече ме оглеждат, което ме радва до някъде...явно никой не иска да се "излъжи" да е първи.

Та питанията ми са:

- имали инструмент за следене/определяне на ключовите думи в платформите eBay; Amazon...например за последния месец, какво се е търсило или да си правя догадките на база google?
- някаква насока, съвети относно : набавянето на feedback-ове и рейтинг...Дали става ако "сам" или чрез познати пазарувам от профила си например? - или е наказуемо от платформите.
- съвети от кухнята за спазване на някакви параметри при изграждането на визия/текст на обявите(каквито има при една статия в Блог/визия на страница на сайт). Питам понеже да преценя, дали съм се справил в тази насока. Знам, че донякъде на въпроса си отговорил по-горе в поста си, но... аз редовно преглеждам конкуренцията, като на моменти, чак не мога да повярвам...колко напред са дадени потребители, а каква визия,структора предлагат на хората. Та затова...

Благодаря ти отново ¦•••SHERIFA•••¦ :clap:
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

За ключови думи в eBay препоръчвам TitleBuilder. За html темплейти и лесно добавяне на продукти - inkFrog. Feedback ще получаваш едва в около 20% от случаите. Затова започни с покупката на евтини стоки, за да събереш малко рейтинг. Успех!
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Имаше едни дигитални картинки, които ти ги пращат на имейл пощата и бяха евтини. В 80% от случаите (зависи от търговеца) ти слагат и положителен фийдбек.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря ви момчета за бързите коментари/отговори... capola наистина интересни инструменти...вече втори час се ровичкам... и съм ти много благодарен. Особено за TitleBuilder :clap:
4moki - благодаря и на теб. Значи казвате, че "най-безболезнения" начин е да стартирам с малки покупки, за да вдигна рейтинга и после да продължа фокуса върху продажбите. Ако може да се сетиш и за тези евтини дигитални картинки, ще съм ти много благодарен 4moki ... Искам и предварително да се извиня, за някои на пръв поглед глуповатите въпроси, но тепърва се сблъсквам с платформите...Особено аз съм свикнал да предлагам/представям продуктите за ХОРА(описание, визия и прочие)...а се оказва, че тук на първо място е по-важно "машината/търсачката да ме хареса"...след което потребителя...нещо ново е за мен.
Благодаря :D
Сега с нетърпение очаквам и ¦•••SHERIFA•••¦ да се включи :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Search-ни "digital images", че не знам дали ми е позволено тук да слагам линкове, да не се счете като реклама.
Гледам има по 0.76$ разни и на търг от по 1 цент индийците много продават, все ще спечелиш някоя за 6 цента.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Благодаря ти! +1 реп
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Десетки хиляди сделки се сключват в eBay всеки ден.
Ти можеш да бъдеш част от успешните търговци там.
Стартирането на бизнес в eBay е изключително лесно и не изисква почти никакъв капитал. Това от което се нуждаете е продукт, компютър свързан с интернет и упорство. Не на последно място ви трябват и знания за това как да започнете и какви грешки да не допускате за да имате успешен eBay бизнес. В eBay имате достъп до милиони потенциални купувачи от цял свят. Всичко това без никакъв риск за вас.

START UP Center започва серия от курсове за продажби в eBay (търговски арбитраж) и Dropshipping (техника за продажби на стоки, които нямате в наличност).

Първа част-начално ниво продажби в eBay
Втора част-за напреднали в продажбите в eBay
Трета част-Dropshipping

за повече инфо: https://www.facebook.com/events/245750852443520/
 

Горе