DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, на всички които отделят от времето си и дават толкова полезна информация в този форум. Аз лично попаднах на него започвайки да търся информация как се прави онлайн магазин и работа на принципа дропшипиг, две неща от които към момента нищо не разбирам :) . От прочетеното до тук, още не съм успяла да изчета цялата тема, разбрах, че едно от важните неща е и да попаднеш на някой който да ти направи хубав онлайн магазин, и да го оптимизира. Въпроса ми е можете ли да ме насочите към такъв човек? Другото което искам да попитам е все още ли препоръчвате регистрацията на фирмата да е направена извън България?
 
Последно редактирано:
Много хора казват, че за да имаш онлайн магазин трябва да имаш фирма, ОКЕЙ.... Защо тогава много магазини направени с помощта на Shopify казват, че нямат фирма и въпреки това продават? Не говоря за българския пазар. Не говоря за онлайн магазин, който да продава много видове продукти.. А примерно да продава 3-5 продукта като цяло и от време на време да прави продажби чрез помощта на соц. мрежи?
 
Много хора казват, че за да имаш онлайн магазин трябва да имаш фирма, ОКЕЙ.... Защо тогава много магазини направени с помощта на Shopify казват, че нямат фирма и въпреки това продават? Не говоря за българския пазар. Не говоря за онлайн магазин, който да продава много видове продукти.. А примерно да продава 3-5 продукта като цяло и от време на време да прави продажби чрез помощта на соц. мрежи?
Все едно питаш "Защо ми е книжка, за да карам кола? Та аз и без книжка мога да я карам" ...
 
Все едно питаш "Защо ми е книжка, за да карам кола? Та аз и без книжка мога да я карам" ...
Не баш. Да шофираш без книжка е незаконно, да извършваш търговска дейност без фирма - не е (при условие, че доходите се декларират и печалбата не надвишава определена сума, мисля че беше 50 000лв за година).
 
Не баш. Да шофираш без книжка е незаконно, да извършваш търговска дейност без фирма - не е (при условие, че доходите се декларират и печалбата не надвишава определена сума, мисля че беше 50 000лв за година).
Може ли да кажеш според кой закон можеш да извършваш търговска дейност без да имаш регистрирано юридическо лице? Не става въпрос за продажба на лични вещи. Човекът пита за онлайн магазин. Т.е. ще извършва търговска дейност, няма да си продава старите мебели. Недейте да давате некомпетентно мнение за материя, която не ви е ясна.
 
Не трябва ли да имат лимит, чрез който ако не го надвишиш да не е задължително да имаш фирма? Не мисля, че за сума под 1000 лв за месец-два ще е нужна фирма? Пак казвам, че само питам и не съм сигурен, не ме разбирайте погрешно.
 
Не трябва ли да имат лимит, чрез който ако не го надвишиш да не е задължително да имаш фирма? Не мисля, че за сума под 1000 лв за месец-два ще е нужна фирма? Пак казвам, че само питам и не съм сигурен, не ме разбирайте погрешно.
За да извършваш търговска дейност трябва да имаш фирма. Кое точно не разбра?
 
За да извършваш търговска дейност трябва да имаш фирма. Кое точно не разбра?
Така е. Нужда ти е фирма дори и за една продажба. Всяка търговска дейност по закон е редно да мине през юридическо лице, или да се обяви.
 
Благодаря за отговорите! :)
Продължавам с четенето и намирането на човек за изработка Е-магазин.
 
Забелязвам, че има нарастваща тенденция към въпроси свързани с Paymet провайдъри, а и инфото тук във форума е отпреди година-две, което може да се счете за поне малко outdated.
А тъй като и мен ме вълнува в момента читав Payment провайдър за картови разплащания (т.е. без PayPal), може ли да споделите кой с кого работи и какви са условията?
За момента съм се насочил към PAYMILL и Authorize.net (чакам отговор и от двете платформи) и чак като последен (нежелан) вариант - Stripe Atlas.
 
Какъв процент върху инвестицията би могло да се спечели от този тип дейност?
 
Зависи от къде ти идва трафика. Аз помагам с рекламата на няколко големи дропшипинг магазина и всичко зависи и от продукта( марджина) и от естеството на трафика.

Марджина преди разходите обикновено е 70-90%. Ако привличаш продажби чрез инстаграм реклама може чистата печалба да ти е 50-70% от оборота. FB реклама - 25-50% от оборота.

Ретаргетинга е около 60-75% печалба спрямо оборота.

Разбира се има и скапани дни, в които правиш само 10% печалба на оборота, но за да се избегне това, обикновено рекламата се разбива в 10-20+ кампании, различни държави, поне по 10-20-50 ад сета на кампания харчат се по 2-3к долара на ден за рекламата, от които поне 1-1.5к са тестове( сплит-тестинг) към нови аудитории. Това е само за 1 продукт.

И всеки ден спираш поне 500$ от рекламата и пускаш нови 500$ или 1 000$ в допълнение за тестване.

С две думи - няма някаква твърда сума. Всичко си зависи на 80% от продукта и на 20% от уменията на този, който прави рекламата. А и много зависи до каква информация имаш достъп. Networking с други успешни собственици на дропшипинг магазини е задължителен, където всеки споделя какви стратегии за оптимизране на реклама е тествал, за да може и другите да ги пробват/одобрят/отхвърлят/подобрят и да прекарваш поне по половин час на ден четейки нови методи на сплит-тестинг или пък като цяло тестване на продукти. След това тестваш цялата тази теория на практика с твоите печеливши продукти и допринасяш за твоя и успеха на другите.

Но максимата е просто - колкото повече пари харчиш на ден за реклама, стига да я оптимизираш добре, толкова ти е по-голям марджина спрямо конкуренцията. И трябва да хвърлиш няколко дни по 2-3-5 долара, за да можеш след това да харчиш максимално ефективно по 1 долар.

Магазин харчещ по 2к на ден за реклама винаги ще има по-висок процент печалба спрямо магазин харчещ по 1к. При една и съща реклама, един и същ продукт и един и същ лендсинг пейдж. Просто заради начина, по който различните методи на реклама работят. :)

Ако ти отнема по-малко от час на ден да провериш какво става със всичките ти кампании/реклами за специфичен продукт, това най-вероятно означава, че не правиш най-високия възможен марджин от кампаниите ти, защото не сплит-тестваш достатъчно.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Esen
Здравейте предприемачи , след разглеждане на темата със дропшипинга , бих искал да отправя предложение за съвместна работа с тези от вас , които работят и се занимават с този вид бизнес. Аз съм в текстилния бизнес и произвеждам дрехи и аксесоари (за коли , мотори и .т.н.). Имам продукт - Кейс/калъф за колан , придава уникален вид на интериора на автомобила ви (без значение от година/марка/модел). Разполагам с всички видове марки (както и с опция лого по избор на клиента с допълнително заплащане разбира се). Цените са "народни" , можете да разгледате снимки на линк - https://www.facebook.com/Rubinko.Fa...977317106622/2162967780440909/?type=3&theater , или онлайн магазина - Rubinko fashion (facebook). За повече инфо пишете на лични или на [email protected]
 
Здравейте предприемачи , след разглеждане на темата със дропшипинга , бих искал да отправя предложение за съвместна работа с тези от вас , които работят и се занимават с този вид бизнес. Аз съм в текстилния бизнес и произвеждам дрехи и аксесоари (за коли , мотори и .т.н.). Имам продукт - Кейс/калъф за колан , придава уникален вид на интериора на автомобила ви (без значение от година/марка/модел). Разполагам с всички видове марки (както и с опция лого по избор на клиента с допълнително заплащане разбира се). Цените са "народни" , можете да разгледате снимки на линк - https://www.facebook.com/Rubinko.Fa...977317106622/2162967780440909/?type=3&theater , или онлайн магазина - Rubinko fashion (facebook). За повече инфо пишете на лични или на [email protected]
Здравей, виждам регистрация от 2016 г., а пишеш чак сега. Ако искаш набери малко постове (без спам) и може да пуснеш една тема в раздела с някакви каталози, оферти, предложения. Да си е само твоя и за ди се ранкне добре е Google за кл. думи. Честно казано и тук, в тази тема, малко може да потъне този пост с времето. Успехи от мен. ;)
 
Много хора казват, че за да имаш онлайн магазин трябва да имаш фирма, ОКЕЙ.... Защо тогава много магазини направени с помощта на Shopify казват, че нямат фирма и въпреки това продават? Не говоря за българския пазар. Не говоря за онлайн магазин, който да продава много видове продукти.. А примерно да продава 3-5 продукта като цяло и от време на време да прави продажби чрез помощта на соц. мрежи?
Може би е съобразено със законите в дадената държава?
порцеланови коронки,пародонтит,вадене на мъдрец,вадене на зъб
 
Последно редактирано:
Защото в белите страни като САЩ можеш законово да започнеш бизнес без да регистрираш фирма преди това - просто отиваш в някой локален вестник и пускаш обява, че започваш да правиш бизнес като "собствено име" и можеш да оперираш като ЕТ, без да имаш ЕТ. И съответно доста платформи поддържат бизнеси от физически лица, взимайки предвид този факт.

Само в България трябва да дадеш една-две заплати да регистрираш фирма и после 5-10 заплати да я отрегистрираш, ако случайно идеята ти не е добра. Т.е. прага за влизане в търговията е по-поносим и лесно-преодолим в страните с нормални закони.

В САЩ си струва да си регистрираш бизнеса като ООД чак след определен момент, докато в България е така направено, че или не можеш без фирма, или не е изгодно без фирма. Защото нали трябва да те таксуват за всичко.
 
Може би е съобразено със законите в дадената държава?
Не съм сигурен, но съм виждал няколко страници ( UK ) в различни ниши в Instagram да пускат реклами на продукти, и са ми казвали, че нямали регистрирана фирма... Не пускат реклами всеки ден, но поне 5-15 пъти в месеца.
 

Горе