DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Силно препоръчвам на хората да прочетат няколко My Journey публикации в BlackHatWorld форума. Доста са интересни и хората се стараят да обясняват какво и защо са направили каквото са направили
 
Здравейте.
А дали "теория" и "практика" се припокриват?
Иначе, като "идея" е супер.
 
според мен му се вижда края вече на dropshipping a все по-трудно става, ebay все повече акаунти затварят
 
според мен му се вижда края вече на dropshipping a все по-трудно става, ebay все повече акаунти затварят

Просто бъркаш бизнес моделите. Остави ебей и амазон. Дропшипинга е бъдещето и никога няма да умре. Вече 15 години го правя и възможностите става все по-големи и големи. реално 90% от търговията в Щатите е на този принцип. Ти говориш за онлайн арбитраж в еБей което няма общо с модела на класическия дропшипинг. Да еБей умира, но това е тяхното желание просто :)
 
Последно редактирано:
Между другото ако някой иска да гледа кратката версия на обучението (около 2 часа) бяха ме поканили в Софт Уни и за го записали и е FREE:
https://digital.softuni.bg/events/65/online-marketing-trends-data-and-best-practices

най-долу има линк Видео (стрийм запис) - 14 Януари 2018 - Цветан Радушев може да се логнете с фейсбук профила си
Аз съм след 60-тата минута ако не се лъжа след Цветан и Счетоводителя...
Надявам се да ви е полезно :) и да споделите
 
Между другото ако някой иска да гледа кратката версия на обучението (около 2 часа) бяха ме поканили в Софт Уни и за го записали и е FREE:
https://digital.softuni.bg/events/65/online-marketing-trends-data-and-best-practices

най-долу има линк Видео (стрийм запис) - 14 Януари 2018 - Цветан Радушев може да се логнете с фейсбук профила си
Аз съм след 60-тата минута ако не се лъжа след Цветан и Счетоводителя...
Надявам се да ви е полезно :) и да споделите
Най-ценното е връзката с доставичицте. Мисля, че малко време си отделил на нея относно конкретни съвети как да се подхожда.
 
Най-ценното е връзката с доставичицте. Мисля, че малко време си отделил на нея относно конкретни съвети как да се подхожда.
Прав си , но най малко време съм отделил на това защото винаги когато са ме питали кое е най лесното нещо в дропшипинга съм казвал "Връзката с доставчиците" Наистина не бих съветвал никой да се задълбава и тревожи за това защото това е най-лесния момент. Пиши на лично и ще ти покажа как за 1 мин може да намериш 1000 доставчика. Всъщност това май съм го показал в обучението? или не? не помня

За подхождането си прав - има си някой тънки моменти. Просто обучение от 6 часа трябваше да го вместя в 2 часа и нали се сещаш...
 
според мен му се вижда края вече на dropshipping a все по-трудно става, ebay все повече акаунти затварят
Просто пикът на популярността му беше преди няколко години. Почна се с форумни постове, през е-буци, онлайн гурута, и накрая експлодира с тонове Ютуб видеа по темата...

Не че не е валиден бизнес модел, просто куцо и сакато се набута в "нишата", а няма чак толкоз място за всички мераклии. Каква беше приказката - "Когато и портиерът започне да ти говори за инвестиции в недвижими имоти, значи е време да излизаш от тоя бизнес"... или нещо подобно.

В България, както винаги, (почти) всички се усещат с 3-5 години закъснение :)
 
Просто пикът на популярността му беше преди няколко години. Почна се с форумни постове, през е-буци, онлайн гурута, и накрая експлодира с тонове Ютуб видеа по темата...

Не че не е валиден бизнес модел, просто куцо и сакато се набута в "нишата", а няма чак толкоз място за всички мераклии. Каква беше приказката - "Когато и портиерът започне да ти говори за инвестиции в недвижими имоти, значи е време да излизаш от тоя бизнес"... или нещо подобно.

В България, както винаги, (почти) всички се усещат с 3-5 години закъснение :)

Здравей
Искам само да уточним нещо. Модела. Има два различни модела които в БГ им се смесват имената. Това за което ти и по горния колега говорите, аз му казвам "Онлайн Арбитраж" Тоест продаване на един маркетплейс като еБей и купуване от друг като Амазон или Уолмарт например. За това си прав. Умира и не е стабилен бизнес модел. Темата обаче е за Дропшипинга. Нещо което е далеч от апогея си и на практика ще е вечно защото няма друга алтернатива. Никаква. Все повече вмагазини и вериги от магазини в USA фалират.защото складират стока. Това са загуби. Всичко вече ще става онлайн и дамо дропшипинга е алтернативата. Като казвам модел "Дропшипинг" говоря за това за което съм създал тази тема преди 12 години. Това е работата с реални съплаери или директни производители и продаването на стоките им в сайт, в ебей, в амазон или където и да е. И ако някой ми каже че този бизнес умира или ще умре... просто не разбира от бизнес :) Бъдещето е само това. Не случайно и еБей и Амазон искат точно това от продавачите. Защото това е стабилният бизнес модел. правя го от 15 години и нищо не се е променило - ако има промени те са за по добро само
 
Следил съм темата ти внимателно отпреди 8 години поне. Гледах и презентацията ти.

Като споменах "пик" имах предвид пик на популярността на дропшипинга. Което идва със сериозни негативи за тепърва започващите. Пейзажът е оакан за всички и се налага да гребеш срещу течението. Произлиза от факта, че entry бариерата в днешно време е прекалено ниска - можеш да започнеш със 100-ина долара налични. Съответно напливът от ентусиазирани трейдъри е неудържим.

Повечето тръгват с нагласата "Ама аз съм специален! Имам повече от 100 кинта и съм мотивиран повече от останалите!!!".

Между другото, много хубава презентация! За втори път ме убеди, че не искам да се занимавам с дропшипинг. Просто не е за мен. Освен ако някой друг не седи на телефона да общува с клиентелата.
 
Следил съм темата ти внимателно отпреди 8 години поне. Гледах и презентацията ти.

Като споменах "пик" имах предвид пик на популярността на дропшипинга. Което идва със сериозни негативи за тепърва започващите. Пейзажът е оакан за всички и се налага да гребеш срещу течението. Произлиза от факта, че entry бариерата в днешно време е прекалено ниска - можеш да започнеш със 100-ина долара налични. Съответно напливът от ентусиазирани трейдъри е неудържим.

Повечето тръгват с нагласата "Ама аз съм специален! Имам повече от 100 кинта и съм мотивиран повече от останалите!!!".

Между другото, много хубава презентация! За втори път ме убеди, че не искам да се занимавам с дропшипинг. Просто не е за мен. Освен ако някой друг не седи на телефона да общува с клиентелата.

Сега те разбрах. И да прав си. Аз виждам и по обученията доста млади хора които искат сега да започнат и утре да печелят. С класическия дропшипинг няма как да стане. И в крайна сметка ще стане като закона на джунглата само че - най-упорития и най-търпеливия ще оцелее. Защото то лесно няма.... и за телефона си прав. все пак това е business to customer и няма как да се избегне контакта с клиента
 
Искам лично да благодаря на @E-Business за добрия отговор, който се опитвам и аз да наложа от толкова много време. А именно, много хора, особено почващите в тази област, мислят че Дропшипинг е да го вземеш от едното място и да го продадеш на другото. Най-често Amazon -> eBay. Нямам толкова опит като автора на темата, за това го оставям той да си каже всичко. Но ще спомена това, че е редно да се правят и разграничат двете понятия. Да и двата следват една идея - да нямаш физически продукта при теб, но са съвсем различни като бизнес процеси и ангажираност при работата.

Дропшипйнгът е свързан с много повече занимавка и в повечето случаи нямаш нищо на готов, което при другия тип продажби на продукти не е така. Пробвайте се да подберете 5 съплайъра от лист с над 30 и да изберете само най-подходящите. Или да отговорите на клиент, който не е получил каквото трябва - по телефона, не през форма на някоя платформа. А в най-добрия случай през мейл.
 
Е именно де Бранко, аз откога се карам на тия дето предлагат "дропшипинг" във форума, че това реално не е дропшипинг, а афилиейт маркетинг, защото те ми казват колко % комисионна ще ми дадат. Еми сори, ама това НЕ Е ДРОПИШИНГ. Някъде сложете "закачена" тема да се научат.

Дропшипинг е - уговарям се с производител/доставчик да ми го дава на X цена, аз го продавам Y пъти по X цена (колкото аз реша) и си прибирам цялата чиста печалба над цената X.

Да се научат всички пишман предлагачи на дропишинг най-накрая. Комисионни ако ще плащате пускате афилиейт оферти, ако има кой да ви се навие на афилиейт схема за e-commerce в България при тия мизерни комисионни и маржове.

Мерси!
 
То цели системи за Арбитраж са създадени, които да автоматизират целия процес. Не казвам, че не е печеливш модел и прочие, но не е реално това, което се нарича Дропшипинг. Не знам, @E-Business да каже какво се говори по конференциите, но преди няколко години бях на една и мой колега позна да говори за дропшипинг, показвайки някакви статистики от акаунта си в Амазон. После стана ясно, че си е намерил търговец в иБей, и просто качва от едното в другото и взима разликата. Което ми се видя малко по-различно от това, което аз разбирах тогава за Дропшипинг. :)
 
Между другото ако някой иска да гледа кратката версия...

@E-Business, изгледах видеото. Много съм впечатлен от начина на мислене и от готовността за споделяне. Определено смятам, че личностните качества са определящи за успеха. Поздравления и успех!
 
eee не.... направо не мога да повярвам как минава времето. случайно погледнах и видях , е съм стартирал тази тема преди......13 години !?!?! а сякаш беше вчера тцтцтцтцтц
 
eee не.... направо не мога да повярвам как минава времето. случайно погледнах и видях , е съм стартирал тази тема преди......13 години !?!?! а сякаш беше вчера тцтцтцтцтц
Да, човек. Бая време си мина. И все така си оставаш пионер там. :) Предполагам още се занимаваш, още си в час и най-вече - още те влече. :) Все още са ти актуални началните съвети тук.
 
Да, човек. Бая време си мина. И все така си оставаш пионер там. :) Предполагам още се занимаваш, още си в час и най-вече - още те влече. :) Все още са ти актуални началните съвети тук.

ЕЕ то какво друго да правя :) То вече ми е професия онлайн бизнеса. С друго не се занимавам. Но правя и други модели вече, онлайн арбитраж, ФБА.... и т.н :) Но сайтовете ми е слабост :) Сега пускам 6 нови сайта .... лека полека .... да видим :) от 0-та :) А тебе не съм те виждал..... от... една пицария време :) в Сф :)
 

Горе