DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Супер. Леле, брат, толкова ли мина, цели 17 години? :) Хахахаха.

даммм. ами фирмата я направих 2005. а аз доста време преди това проучвах четох, сайт правих.... минава времето :)
 
Здравейте

Виждам, че скоро никой не е писал по темата, но все пак... Тъй като тук има хора с опит, какво мислите-има ли смисъл и място на пазара да се започне с дропшипинг сега? Към какви пазари и ниши бихте се насочили?

Разгледах и моделите с арбитраж. Честно казано не знам кое би било по-оборотно за момента.
 
Здравейте

Виждам, че скоро никой не е писал по темата, но все пак... Тъй като тук има хора с опит, какво мислите-има ли смисъл и място на пазара да се започне с дропшипинг сега? Към какви пазари и ниши бихте се насочили?

Разгледах и моделите с арбитраж. Честно казано не знам кое би било по-оборотно за момента.

Няма по подходящо време от "сега" да се започне с дропшишинг. Този бизнес модел е мноооооооого далеч от своя пик и едва ли в тоя живот ще му видим пика. Според мен в момента е с около 10-15 % от възможностите си като модел. ще отвива само нагоре и нагоре.... Арбитража също никога няма да умре , защото това е търговия. има я от как свят светува и ще продължава да я има. за момента е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО печеливш бизнес но там трябват много много познания, технически умения и изключителна адаптивност към бързите промени на модела
 
Съгласен съм с написаното, като в допълнение бих добавил, че е момента е предпоставка всичко дигитално на набере абсолютна скорост. Не е само до дропшипинг, но все пак и до всичко свързано с бързата свързаност, обмен на данни, пестене на време, оптимизиране на логистиката, и в тези време - избягване на директен контакт, и все пак да си свършиш работата.

Като пример мога да дам един манастир, в който едно семейство искаше да си направи кръщенето. Отишли да запишат час, но не намерили никой. В този момент се сетили, че може би и там имат някаква наложена дистанция, която е разпуснала повечето персонал.След няколко минути лутане, намерили някой и той им обяснил, че заради извънредното положение заявките се извършавали през сайта на самия манастир, като опция има и прилагане на документи - актове за раждане, лични карти и каквото е нужно. Младото семейство направо им увиснали ченетата като го чули. И си направили регистрация на за час и ден на място, но през телефона. :) След това, на кръщенето, какво се случило? Отишли, всичко минавало добре до момента, в който още при заявката (тъй като е била на място) не приложили актовете за раждане, от които им е било нужно само ЕГН-то на детето, а те не го знаели. И на практики не можело да продължи мероприятието. Но какво се сетила майката....сетила се, че е записала детето си в общата система за кандидатстване по детски и ясли, като пак от телефона влязла в системата и видяла ЕГН-то на дете си. И всичко минало хай тек. :)

Написаното горе доказва едно, все повече дигитализацията ще влиза, а в момента тя е повече от нужна. За жалост всеки, който е далеч от нея ще се наложи да влиза рязко и не много последователно, а според нуждите си, но това е. Повече положителни неща крие всичко това. А за тези в този бранш, изцяло свързан с предлагане на такива услуги онлайн, си е направо нова голяма вълна от потребители. ;)
 
Въпрос към ветераните - Препоръчайте някакви курсове за дропшипъри? Като цяло има ли смисъл от такива курсове или всичко е пунта мара и ти трябва сам да си търсиш информацията в нета?
 
Пусналия темата @E-Business до миналата година организираше курсове, пиши му на лично да ти каже кога има или да ти препоръча нещо. От неговите курсове има полза, може би най-добрите в България. Директно от практиката, без глупости и заучени банални фрази.


Въпрос към ветераните - Препоръчайте някакви курсове за дропшипъри? Като цяло има ли смисъл от такива курсове или всичко е пунта мара и ти трябва сам да си търсиш информацията в нета?
 
Как намирате дропшипинг доставчици?
Опитвам се да издиря такива в определена ниша, но удрям здраво на камък. Едисвено намерих в .bigbuy eu, но там стоката е малко никаква...
 
За България
Продукти? Повечето бг сайтове дропшипват от чужбина, като не е тайна за никой, че предпочитани държави са Китай, Турция.... Отвори тема, в която да дадеш повече информация какво точно търсиш, и ще получиш доста предложения.
 
За тези който се интересуват от класическия дропшипинг както и от другата му разновидност онлайн арбитраж, могат да се регистрират в една безплатна академия https://zerotosuccess.me/school/ . Напълно безплатно е но там ще намерите няколко безплатни обучения които бях поканен да водя в Варна, София и Пловдив. Те са бейсик, за начинаещи но Можете да разберете повече са самите модели на дропшипинг и когато вече изберете това с което искате да се захванете има вече обучения за напреднали.
 
Въпрос към ветераните - Препоръчайте някакви курсове за дропшипъри? Като цяло има ли смисъл от такива курсове или всичко е пунта мара и ти трябва сам да си търсиш информацията в нета?
https://zerotosuccess.me/school/ от там влез в : Безплатно онлайн училище / Семинар за създаване на Онлайн Магазин & Маркетинг / Как да създадеш собствен онлайн магазин по модела класически дропшипинг

мисля че може да ти е полезно
 
https://zerotosuccess.me/school/ от там влез в : Безплатно онлайн училище / Семинар за създаване на Онлайн Магазин & Маркетинг / Как да създадеш собствен онлайн магазин по модела класически дропшипинг

мисля че може да ти е полезно
Благодаря
 
За тези който се интересуват от класическия дропшипинг както и от другата му разновидност онлайн арбитраж, могат да се регистрират в една безплатна академия https://zerotosuccess.me/school/ . Напълно безплатно е но там ще намерите няколко безплатни обучения които бях поканен да водя в Варна, София и Пловдив. Те са бейсик, за начинаещи но Можете да разберете повече са самите модели на дропшипинг и когато вече изберете това с което искате да се захванете има вече обучения за напреднали.
Благодаря за споделените познания! Обмислям да стартирам дропошипинг чрез собствен онлайн магазин, подкрепен от фейсбук страници. Идеята е да продавам микс от различни продукти, като дрехи, обувки, спално бельо, чанти, аксесоари, хранителни добавки, обединени от една обща характеристика - без съдържание на животински продукти. Според вас, има ли смисъл да се опита за българския пазар или по-добре за европейски или световен? И ако се насоча на външният пазар платформи като и-бей и прочие по-добър вариант ли са от собствен сайт? И има ли база данни с дропшип доставчици за българския пазар на подобни стоки? А за европейския? Благодаря предварително! :)
 
Здравей! Ако вече имаш изградени социални канали в тази сфера и трафика ти е от България главно, то логично и да си развиеш бизнеса там. Ако пък сега стартираш и търсиш на кой пазар да се насочиш, ти трабва добро проучване преди да започнеш да продаваш. Продуктите са ти доста разнообразни и според мен трудно ще сигментираш твоите потенциални клиенти. За това моят съвет е: насочи се към по тясна ниша с ясен пазар и от там добавяй допълнителни продукти. След като вече имаш относително постоянен поток от посетители, лесно можеш да разбереш кое се продава и кое не.
 
Здравей! Ако вече имаш изградени социални канали в тази сфера и трафика ти е от България главно, то логично и да си развиеш бизнеса там. Ако пък сега стартираш и търсиш на кой пазар да се насочиш, ти трабва добро проучване преди да започнеш да продаваш. Продуктите са ти доста разнообразни и според мен трудно ще сигментираш твоите потенциални клиенти. За това моят съвет е: насочи се към по тясна ниша с ясен пазар и от там добавяй допълнителни продукти. След като вече имаш относително постоянен поток от посетители, лесно можеш да разбереш кое се продава и кое не.
Изградени канали нямам. Дева сега почвам да се запознавам с дропшипинг. Имал съм бизнес с врати, във връзка с който имах сайт и добре развита пт мен страница във фейсбук (19 хил последователя) За сега от стоките, които искам да продавам имам само обувки, часовници и чанти. За останалите, все още не съм намерил дропшип доставчик. Мисля, че около концепцията еко и веган, бих могъл да намеря подходяща целева група, но може и да греша. Пак повтарям, с дропшипинг нямам опит, сега почвам да разучавам.
 
Благодаря за споделените познания! Обмислям да стартирам дропошипинг чрез собствен онлайн магазин, подкрепен от фейсбук страници. Идеята е да продавам микс от различни продукти, като дрехи, обувки, спално бельо, чанти, аксесоари, хранителни добавки, обединени от една обща характеристика - без съдържание на животински продукти. Според вас, има ли смисъл да се опита за българския пазар или по-добре за европейски или световен? И ако се насоча на външният пазар платформи като и-бей и прочие по-добър вариант ли са от собствен сайт? И има ли база данни с дропшип доставчици за българския пазар на подобни стоки? А за европейския? Благодаря предварително! :)
Благодаря, че сте похвалили онлайн училището, което създадох!

Българският пазар е идеален за старт ако остоката е в България! Ние продаваме доста продукти локално.

Няма по-добър вариант! eBay, Аmazon имат готов трафик, а собствен сайт се гради трудно и има нужда от инвестиция и реклама в началото.

:) Ето едно безплатно видео, което мисля, че ще ти бъде полезно и е точно по темата:
За доставчици ще трябва сам да потърсиш, защото са доста вариантите!
 
Здравейте,
някой сблъсквал ли се е с Permanently Limited PayPal account? Следния статус получих вчера и то без никакви предупреждения. Наистина трябва да продължа работа с акаунта си, отделно, че в него има и сума, която уж щяла да бъде рилийсната след 180 дена.
Ще съм много благодарен, ако някой знае нещо по темата и може да помогне.
Поздрави!
 

Горе