DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)


Но нека споделят и хората, които са попадали в подобна ситуация. ;)
 

Но нека споделят и хората, които са попадали в подобна ситуация. ;)
Да, тези неща съм ги прегледал вече доста пъти. Единственото на което разчитам, до този момент е жалбата през Better Business Bureau, до централата на Пейпала в Сан Хосе. Прочетох, че при доста хора проработило.
 
Да, тези неща съм ги прегледал вече доста пъти. Единственото на което разчитам, до този момент е жалбата през Better Business Bureau, до централата на Пейпала в Сан Хосе. Прочетох, че при доста хора проработило.
То по-важното е дали наистина с нещо си нарушил общите им условия. Защото ако си, ще е трудно каквото и да правиш. Като знам като цяло колко скланят да са гъвкави, отделно съпорт екипа им е пълен с хора, които не са наясно с работата си там. Бил съм свидетел на случай, в който един от съпорта ти обяснява едно, за да ти помогне уж, после излиза друго и в крайна сметка нищо не се свърши.
 
То по-важното е дали наистина с нещо си нарушил общите им условия. Защото ако си, ще е трудно каквото и да правиш. Като знам като цяло колко скланят да са гъвкави, отделно съпорт екипа им е пълен с хора, които не са наясно с работата си там. Бил съм свидетел на случай, в който един от съпорта ти обяснява едно, за да ти помогне уж, после излиза друго и в крайна сметка нищо не се свърши.
Това, за съпорта е напълно вярно. Да не говорим, че в голяма част от случаите, хич го няма. Предната вечер, преди баба получих съобщение, в което поискаха да верифицирам своя U.S. taxpayer статус. След което имаше опция, където избрах I'm not US resident. И на сутринта game over.
 
А възможна ли е причината, рязък скок в продажбите, с над 500% спрямо миналия месец?
Ако е личен, има проблем. При бизнес, не би трябвало, просто се изчаква момента с лимитацията, която води след себе си верификация, преди да го отключат, но перманентен лимит си е някакво сериозно сгазване на правилата.
 
Ако е личен, има проблем. При бизнес, не би трябвало, просто се изчаква момента с лимитацията, която води след себе си верификация, преди да го отключат, но перманентен лимит си е някакво сериозно сгазване на правилата.
 
Към момента Пейпала беше личен да. При верификацията на акаунта, платих 1.5 евро с карта в лв. След което добавих нова карта във валута, през която си теглих сумите. При нея не си спомням да съм правил такава верификация, след като веднъж съм я преминал. Възможно ли е това да е довело до съспенда?
Само още един въпрос, тъй като се налага да направя нов пейпал очевидно. Новият предполагам ще трябва да е на друго име?
 
Ами уж в началото можело, като по всяко време можело и да се премине към бизнес акаунт. Също така имам познати извършващи същата дейност от години, които са на пърсанал.
 
Здравейте,
Темата е страхотна, а информацията в нея още повече.
Искам да ви попитам, като хора, които явно знаят 2 и 200 в тази сфера на онлайн търговията.
Този модел дали би работил за българският пазар? Какви биха били проблемите, които могат да се появят тук? Изключвам по-малкия пазар и съответно по-малките печалби.
 
Здравейте,
Темата е страхотна, а информацията в нея още повече.
Искам да ви попитам, като хора, които явно знаят 2 и 200 в тази сфера на онлайн търговията.
Този модел дали би работил за българският пазар? Какви биха били проблемите, които могат да се появят тук? Изключвам по-малкия пазар и съответно по-малките печалби.
Този модел работи вече доста успешно и от доста време на българския пазар.
 
Този модел работи вече доста успешно и от доста време на българския пазар.
Да, с малка скоба, че не е на това ниво още. Днес си говорех с един пич, с онлайн магазин. Много иска да зарежда и да снабдява от един доставчик, но той имал голям асортимент от 5000+ продукти, които да набиваш на ръка е малко тегаво. Нямали никакви ХМL-и, CSV-та, и да не говорим за API-та, което си е голяма спирачка. Да не говорим, че маркетинг материали са доста оскъдни - стигнали до продуктови снимки и малки описания (бедни по-скоро) описания. Това е най-голямата и доста сериозна разлика в дропшипинга тук и в малко по-напредналите в това отношение страни.
 
Да, с малка скоба, че не е на това ниво още. Днес си говорех с един пич, с онлайн магазин. Много иска да зарежда и да снабдява от един доставчик, но той имал голям асортимент от 5000+ продукти, които да набиваш на ръка е малко тегаво. Нямали никакви ХМL-и, CSV-та, и да не говорим за API-та, което си е голяма спирачка. Да не говорим, че маркетинг материали са доста оскъдни - стигнали до продуктови снимки и малки описания (бедни по-скоро) описания. Това е най-голямата и доста сериозна разлика в дропшипинга тук и в малко по-напредналите в това отношение страни.
Това ми звучи като проблем на дропшипъра/доставчика, имайки предвид че наличността и цените са динамични и трябва да се ъпдейтват регулярно. Не виждам как това може да се постигне без да има автоматизация на процеса.
 
Това ми звучи като проблем на дропшипъра/доставчика, имайки предвид че наличността и цените са динамични и трябва да се ъпдейтват регулярно. Не виждам как това може да се постигне без да има автоматизация на процеса.
В случая е на човека с онлайн магазина, но като цяло е проблем като цяло за развитието на дропишинга. Почват някои да се чатват, други изостават много, а трети дори още не са го открили като начин да си развият дистрибуцията. За жалост има още хляб да се яде докато стане положението добро.
 
А схемата в България как функционира?
Предполагам на американския пазар клиентът плаща с карта -> плащането идва при мен -> аз закупувам продукта от моя доставчик -> той го изпраща на клиента-> за мен остава разликата в цените
Как обаче би работила в БГ тази схема имайки предвид, че голяма част от клиентите пазаруват с наложен платеж?
 
По същия начин. Намираш си складове, производители, дистрибутори и продаваш техните продукти с % разлика. Вече може да използваш или платформи, сайтове, каквото прецениш. Схемата е такава каквато си я направиш. Добър вариант е потребителя купува от теб, ти се свързваш с дропшипъра, даваш му данните на клиента и какво е поръчал и той праща от твое име. Това е идеален вариант, накрая на месеца ти праща фактурата и разликата остава при теб. Така е добре да се случва. Иначе някои зареждат количества и сами си правят доставките, което е по-често срещано тук. Добър вариант е ако го дава на консигнация, но е голяма рядкост.

Infographics-for-blogs(89)(1)_5j9fFt2gj4.png
 

Горе