DropShipping и OLX/BAZAR

Babun Babunov

New Member
Днеска четох за dropshipping-а. За Американския пазар ми е пределно ясно и имам човек там дето да ми каже, това не ми е проблема.
Четох обаче за Dropshipping и OLX/BAZAR в един блог. Първо си помислих, че сам трябва да си вкараш нещата и да ги продадеш. Което автоматично ми прозвуча като 100-200 артикула дори по $2-$3 = $300-$600, тоест задължително спиране на митницата - 10% мито + 20% ДДС (да ме поправи някой, ако греша).
После си казах, аве нали е dropshipping, сигурно човека има друго в предвид с ОЛХ и Базар. Моят опит с ОЛХ показва, че клиентите (1/4 от тях) направо примират да си получат на следващия ден стоката.Пък и в ОЛХ/Базар няма как да се плаща (както е в Ебай/Амазон). Тоест хептем не ми се вижда как ще стане тоз директен дропшипинг.
Случайно да не би да има възможност "малко" количество артикули 100-200 да се вкарат в България без да се плащат един куп данъци? Понеже аз не виждам ако трябва да се плати 10% мито + 20% ДДС, как би се излязло на печалба (това го казвам с идеята, че "големите риби" правят друг вид плащане, тука поне им знаем тарифата и пропускат данъците по - горе). Естествено ако дадеш 3бона рушвет пък вкараш неща за 200 000 лева сигурно си на далавера, ама нашия случай дето го мъдря отгоре не е такъв.
 
Здравей,
Не знам къде и какво си чел, но понятието дропшипинг не винаги е свързано с внос или износ на стоки.
На практика дропшипинга, е когато продаваш нещо, което физически не притежаваш.
Къде и как продаваш стоката, която физически не притежаваш не е от значение.
Тоест можеш да изключиш ОЛХ и Базар от картинката, за да не те бъркат, както и вноса на стока от чужбина.
Даже не е задължително да е в страната, в която пребиваваш.
Можеш да си дропшипваш стоки и в личен магазин или даже тук във форума.

В момента строим онлайн мол за българския пазар, който ще направи нещата много лесни не само за дропшипъри, но и за всички продавачи, вносители със собствени сайтове или пък без сайтове т.н. Ще бъде обявен, когато му дойде времето, а до тогава успех!
 
Тва за което говориш (купуване на 200 артикула и т.н) не е дропшипинг,ами е обикновена търговия с купуване на едро и препродаване на дребно.Дропшипинга е обратното,продаваш онлайн и след това купуваш от дропшипъра,който доставя до клиента(чрез куриерска фирма).От ОЛХ и Базар може да докараш някакъв трафик към твой онлайн магазин,обаче трябва да имаш система за плащания(опенкарт или нещо подобно).
 
Аве момчета, аз нали за тва питам. Защото така и не разбрах в блога на тоз маняк, дето го четох, той говореше за ОЛХ и Базар.
Аз като се замислих, въобще не ми се върза, защото дали е 1 артикул дали са 100, в България все ще ти ги обмитят.
Тука също потребителите са научени с наложени платежи, нещо което на мен ми се вижда като "феномен". Реших да питам, да видя дали не пропускам пък аз нещо, идеята на дропшипинга ми е пределно ясна иначе (като основа).
@arcsales и как МОЛ-а ще е поразличен от OLX и BAZAR, на практика те са си едни гигантски молове, понеже ти дават "място", където да продаваш. С новите цени за всякакви екстри на ОЛХ, все едно си им плащаш месечен наем, само че под замаскирана форма.
 
Дропшип OLX<->Bazar няма как да се получи. Ако се замислиш, ще разбереш, че най-малкото условие е да няма наложен платеж, защото по този начин ти няма как да си прибереш разликата. Другото за което говориш въобще не е дропшипинг, както ти казаха по-нагоре. Още повече, че тва са разпасани сайтове и който има обявата в единия сайт, на 90% я има и в другия сайт.
 
Дропшип OLX<->Bazar няма как да се получи. Ако се замислиш, ще разбереш, че най-малкото условие е да няма наложен платеж, защото по този начин ти няма как да си прибереш разликата. Другото за което говориш въобще не е дропшипинг, както ти казаха по-нагоре. Още повече, че тва са разпасани сайтове и който има обявата в единия сайт, на 90% я има и в другия сайт.
Абе ПИЧ да не би да те помолих да ми преразкажеш моят собствен пост?
Нз как се държи тоз форум, едно време имаше хора с познания, сега са само олигофрени. Ти направо ми преписа последния пост едно към едно, все едно съм помолил да ми направите преразказ.
Тези дето имат профили са много лесно проследими, само че ще те светна виждал съм хора дето в 3бг сайта предлагат един артикул на 3 различни цени (просто щото бг потребителите не им се рови и на тях).
Разпасани сайтове са друг път, направи ти по - добър. Разпасани са Еконт и другите с мизерния наложен платеж, понеже така реално скапват бизнеса. От друга страна за скапаното обслужване в България единствения начин е наложен платеж.
днеска ми се обади куриер, обаче аз си знам, че мъкне нещо доста тежко и освен това има солиден наложен платеж. викам - не съм у нас сутринта, донеси го след 10 часа. куриера - ама не утре. аз - ми утре пак няма да стане преди 10. и да видиш как си домъкна нещата, когато на мен ми е удобно. само дето в англия амазон предлагат доставка в точно определен час от деня, тука тва май го има само в софия и нз как е реализирано. ах да амазона имат и същия ден доставка от 18 до 22, нещо което е в България е абсурд да стане скоро.
 
Разпасани сайтове са, да. Пиша на трима човека за нещо, което ме интересува - отговор след 3 дни и то, че го нямат в наличност, но са забравили да изтрият обявата. Схващаш ли сега каква е разликата между хората, които си продават прахолясалата покъщина и търговците, които имат складове и се занимават изцяло с това? Ако искаш пак ще ти го преразкажа, че гледам не палиш от първия път.
Ходи в Англия тогава бре, бахти наглия тип. Отваря тема - помагат му хората, олигофрени били. Ай сиктир от тука.
 
ах да амазона имат и същия ден доставка от 18 до 22, нещо което е в България е абсурд да стане скоро.
Амазона си плащат и имат повече хора от колкото им трябват.И аз ходя да доставям за Амазон ако нямам какво да правя събота или неделя. За 4 часа плащат 52 паунда а когато са много на зор цената стига до 70 паунда за 4 часа. Българските куриерски фирми искат да правят пари и предлагат не качествена услуга в замяна :)
И да съм малко по темата мога да кажа, че за Дроп шипинга трябва да е електронно плащане и няма да стане с наложени платежи.Друго, много тъпи български фирми има като им кажеш не слагай реклами в пакета и той си мисли да ще сложа реклама за да си купи клиента другия път от мене а другия път може да е след 8 месеца. За тоя период ще изпусне много поръчки от мене като разбера.
Ще цитирам колегата, казал го е доста отдавна, предполагам всички сте го чели:

А като цяло моето лично мнение е че в БГ няма интернет търговия и няма да има още около 100-150 години. И пак ще го кажа - просто заради манталитета на българина.

Според мен няма почва. Представи си само българския производител какво си казва. "Абеееее аз ще произвеждам оня ще печели. Айде на Вуте да му е зле. Аз няма продавам ама и той няма печели. Сам мога да си продавам стоката"

Но ще ти дам пример. Един от произвоителите с които работя е продал на сайта си през Ноември месец 2 (два продукта). Докато само аз съм му продал над 80. А той има още 100 като мене. Така че той въобще не се надява на директна продажба. Веднъж си позволих да му дам съвет за сайта му как да продава повече а той каза: "Мен сайта не ме интересува. Той е само да се види какво продавам. Мен ме интересуваш ти и другите като тебе." Ние другите му носим 99% от печалбата. Ако започнат и в БГ да разсъждават производителите така - ще има бизнес.
 
Последно редактирано:
Аве момчета, аз нали за тва питам. Защото така и не разбрах в блога на тоз маняк, дето го четох, той говореше за ОЛХ и Базар.
Аз като се замислих, въобще не ми се върза, защото дали е 1 артикул дали са 100, в България все ще ти ги обмитят.
Тука също потребителите са научени с наложени платежи, нещо което на мен ми се вижда като "феномен". Реших да питам, да видя дали не пропускам пък аз нещо, идеята на дропшипинга ми е пределно ясна иначе (като основа).
@arcsales и как МОЛ-а ще е поразличен от OLX и BAZAR, на практика те са си едни гигантски молове, понеже ти дават "място", където да продаваш. С новите цени за всякакви екстри на ОЛХ, все едно си им плащаш месечен наем, само че под замаскирана форма.

Бъркаш се. Тези сайтове са сайтове за обяви, както и моя сайт www.prodavase.bg, но те не могат да ти предоставят необходимите функции за продажба.
При тях нещата се случват условно. Ти обявяваш нещо за продан или предлагаш услуга, но за плащанията, доставката, както много други неща поемаш отговорност ТИ.

Потребителите нямат колички, нямат как да плащат за поръчаната стока (освен при доставка), нямаш репорти за продажбите, нямаш собствен магазин, нямаш възможност за издаване на промо кодове за 1 или повече продукта, няма как да издаваш и изпращаш фактури на купувачите, няма ги и много други неща, които един онлайн мол може да ти предостави. Ибей и Амазон могат да се нарекът онлайн молове. ОЛХ и Базар са за обяви! Има огромна разлика между сайтовете за обяви и платформите за онлайн продажби.

Моловете онлайн не са много по-различни от физическите молове, където фирма наема работно помещение в мола и се облагодетелства от огромния трафик, който привлича управата на мола, за да оправдае наемите за клетките, където продавачите развиват бизнеса си.

Относно дропшипинга... пак ти казвам, че си чел нещо, но не си го разбрал правилно, а е възможно и човека, който го е писал да не е много наясно с дропшипинга.

Аз правя дропшипинг.
Не внасям стока от чужбина.
Ако внасях стока от чужбина, за която плащам с лични средства след, което да си намирам купувачи, щях да се наричам вносител.
Продавам стока онлайн, която е на бъргарски производители и вносители.
Продавам я в моя уебсайт за обяви, както и други канали, които нямат нищо общо с ОЛХ и Базар. Няма да тъпча гушите на фирми, чийто собственици на са българи и целия приход се изняса извън страната, но това си е мое лично решение.
 
Последно редактирано:

Горе