dropshipping съвет

Здравейте. Нов съм в сайт, но от ден - два, чета постоянно важните теми и мисля да опитам да направя нещо по върпоса. Имам два сайта - не са супер посещавани, но пак долу горе. Занимавах се с рекламите на Google, но като разбрах за това, реших да опитам. Сега ще си правя нов сайт, който ще пускам тези дни. Мисълта ми е, как да кача каталога и на кой склад да е този каталог. Вярвам, че с малко помощ от вас и леки насоки ще успея да започна новото начинание. Другият ми въпрос е при положение, че сайта на който ще качвам този каталог е нов - къде е най - удачно да го рекламирам ? Ако нещо полезно за това се сетите, казвайте. Прочетох една тема за dropshipping - a, но сякаш нямаше отговори на мойте въпроси, а и беше от 07'. Благодаря Ви много и се надявам с малко насоки от вас да Ви стана 'колега' в този бизнес.
 
От: dropshipping съвет

Започваш от зад - напред. Първо си намери доставчик, склад, на който да публикуваш каталога. Уговори всичко, начин на доставка, разплащане, връщане на стоките, гаранции и тнт.
Колкото до това къде е най-удачно да го рекламираш избираш сам, според бюджета и целевата аудитория за продукта ти.
Примерно ако предлагаш лекарства, анаболи, ел. цигари и тнт. неможе да ползваш Г адуърдс.
 
От: dropshipping съвет

Ами ако си избера да продавам доста и разлини работи. Примерно - лекарства, анаболи ( както ти каза ), мишки, климатици и други нещо. Ще бъде ли проблем ? Или е по - добре като за начало да се съсредоточа върху един отрасъл ?
 
От: dropshipping съвет

За кое да бъде проблем ?
Може да си избереш каквото си поискаш, просто някй платформи като Г и ФБ имат ограничение какво може да се рекламира при тях.
Това ми беше мисълта, което не ти пречи да ги предлагаш и да ги рекламираш в друга мрежа.
 
От: dropshipping съвет

Благодаря ти. Това ми беше питането за в момента. Сега почвам пак да чета разни неща и ако изкочи нещо, пак ще те питам. Мерси много .
 
От: dropshipping съвет

Така... нов въпрос... Трябва ли да регистрирам фирма, ако ще се занимавам с dropshipping ?
За всяка търговска дейност, с която се занимаваш ти трябва фирма.
 
От: dropshipping съвет

За афилиейт не е задължително да имаш фирма. Зависи към коя програма ще се включиш, защото има и такива, при които задължително трябва да имаш фирма. Според мен по-малко рисково (и съответно по-малко доходоносно) е афилиейт. Ако сега започваш - по добре се насочи към афилиейт. Ако ти потръгне, след 5-6 месеца можеш да се заоглеждаш и за дропшипинг.
 
От: dropshipping съвет

И аз бих те посъветвал за афф, само си избери някой добър :)
 
От: dropshipping съвет

И аз малко се разобедих за дропшипинга... Обаче искам да попитам още нещо. Имам сайт. Видях къде са тези програми за афилиейт. Въпроса ми е, като се свържа с някои, каква инфомация да му дам ? Колко посещения има сайта ? Или ..
 
От: dropshipping съвет

Ти БГ или ЕН сайт имаш?

Принципно нищо не даваш
 
От: dropshipping съвет

Сайта е Английски. Пишат се статии на Английски в него. Добре, а къде може да видя тез афф програми ? От къде да си избера някоя ? И как става качването й в моя сайт ?
 
От: dropshipping съвет

кой ти е сайта? Афилиейт програмата трябва да отговаря на тематиката на сайта ти, т.е. хората, които посещават сайта ти са потенциалните купувачи. На каква тема ти е сайта?
 
От: dropshipping съвет

clickbank, amazon, cj са едни от най-големите - но да всичко трябва да е според тематиката
 
От: dropshipping съвет

Сайта ми е за телефони. Имам и друг, който е изцяло за технологии. Има ли подходящи програми за мобилни телефони ?
 
От: dropshipping съвет

Можеш да се включиш в програмата на Amazon и да се опитваш да продаваш аксесоари за телефоните, но комисионната е мизерна - 4%-6%.
По добре разгледай в ClickBank - там има сериозни комисионни от порядъка на 50% и нагоре.
 
От: dropshipping съвет

Благодаря ти. В clickBank ще разгледам. Въпроса е как да го сложа на сайта ? Или то като си пише всичко ?
 

Горе