e-bay какво и защо

kpan

Member
Всеки е 4увал за ebay. Много хора го ползват, но има и такива, които пе4елят от него, и то добре. Защо запо4вам тази тема. Ами, всеки иска да пе4ели добре. Аз ли4но съм тук, защото се интересувам от афилиейт програми. Намирам този сайт за изключително полезен. Еbay е просто още един на4ин за правене на пари онлайн. Няма да се спирам на това, как да се регистрирате, какво представлява ebay, и т.н. Искам да ви дам само няколко примера и да ви дам няколко идеи, които могат да ви подскажат как и вие да пе4елите от ebаy.
За да запо4нете да пе4елете от този сайт не се иска много. В бг ве4е може да се ползва пейпал, което преди беше известна пречка и т.н. В ибей може да продавате вси4ко. Ето какво някои хора продават от бг - плувки за риболов, военни кубинки, ето една по - добра идея - купувате дънки от димитровград или илиенци, нашивате им груби кръпки, или бродерии, или ги нацапвате с боя за дрехи. То4но тази система работи много добре. Доскоро, допреди 1.6 год. в ибей имаше една фирма, на един българин, който развиваше то4но такав бизнес с дънки, като им беше сложил своя марка. Така дойде и моята идея, какво да продавам. За него работеше моя близка, от която със сигурност знам колко голям беше обемът на поръчките му от цял свят. Мога да ви споделя една друга идея - купете добро ка4ество тениски, боя за дрехи - препоръ4вам ви марабу(френска много добра марка), нарисувайте нещо готино, ако , можете да рисувате, ако - не, просто и направете ефекти с боя и кръпки - опиитайте да я продадете.
Как да станете сериозен трейдър - регистрирайте се в The Wholesale Forums. Това е един много добър форум, където ще намерете помощ, както тук. Абонирайте се за безплатните консултации на OliverGoehler, който от години пише и проу4ва ибей. За да направете това, просто напишете името му в гугъл - аз просто не мога да пиша линкове все още, тъй като нямам необходимите 10 поста.
Успех на тези, за които това е интересен на4ин за пе4елене на пари онлайн.
 
От: От: e-bay какво и защо

здравей. ами, не знам....аз просто се регистрирах. отворих си ли4ен акаунт. на никого не съм звъняла. дай ми ако искаш данни да те регистрирам. като казвам регистрация имам предвид следното - отварям си акаунт като, например, иванчо, имам си парола, оттам нататък качваш неща за продаване и толкова. не съм си отваряла бизнес акаунт, нито съм афилиейт партньор....имам най - обикновен акаунт, дори в момента не го ползвам от около 2-3 месеца, и те пак ми изпращат оферти и какво ли не.
 
От: e-bay какво и защо

Някой има ли наблюдения какви бг стоки вървят добре в Ебай?
 
От: e-bay какво и защо

А самите такси на стоките,които пускаш за продаване как се начислявят.Процент от цената,която си обявил или по някаккъв друг начин?

Аз да попитам, винаги ли взимат такси при пускане на някаква стока? гледах да съм в нормите дето не взимат такса, но накрая пак ме препраща да сложа пейпала за да ми отдържат някакви такси.
 
От: e-bay какво и защо

Не знам защо са искали да им се обайдаш. Да, взимат процент винаги. АКо си физическо лице, процентът е по-малък. Специално ще проверя условията наново, защото аз се рег преди година-2, и оттам нататък не съм се ровила за подробности. Ще видя, защо искат да им се обаждаш. Защо искат такса - ами, представи си, 4е това е един реален, физически пазар, наприемер - илиенци, димитровград.., нали трябва да си платиш сергията. Това е. Ти печелиш на тяхна територия, съответно трябва да си платиш. Какви стоки вървят от България - няма такива стоки. Това е един световен пазар - димитровградски пазар, но в мрежата. Каквото предложиш, това върви. Можеш да опиташ. Таксите, който ти вземат не са големи и зависят от това, за колко си продал твоята стока - и така е по справедливо. АЗ писах по-горе, но сега ще го напиша с подробности. В ибей продават няколко мои познати - някои по-близки, други ги познавам задо4но. Х купува стоки от илиенци, продава ги в ибей - пе4алба +- 5000 лева на месец, НО преди да стигнете тези продажби трябва да се наложите на пазара. Как - не продавайте стоки, който не са оригинални за такива, бъдете то4ни в изпращането настоките( няма срок. вие определятесрока, но ако пишете, 4е стоките се доставят за 4 дни, постарайте се да е така. пишете 10 - няма проблем, но да са десет), винаги давайте възможност стоката да се върне, дори да няма недостатъци - на запад хората о4акват това, за върната стока, връщайте парите навреме, и др, но най-ве4е - продавайте добри неща. Няма ли да злоупотребяват с вас и да искат да връщат стоки без основание - о, да ще, но това е нормално. Запо4нете от един парцал - риза, 4анта, или дори носена дреха, стара чанта, НО пишете, 4е са ползвани. Има клиенти за вси4ко. Какъв е смисълът - ами, няма да спе4елите, ибей няма да ви вземе много пари, но ще навлезете в нещата. За да се наложите ще минат горе - долу 5-6 месеца.
Друго - А продава дънки от бг. Нашива ги с кръпки и дрън дрън - цена на едно дънки 45 долара. Дънките са с марка, например точици, която той си я измислил и я бродира върху стоката си. Да, това е ве4е след време, като напреднете. Ако имате пари да инвестирате малко - доре. Запо4нете с 5 дънки, 3 тениски...ит.н.
Знам, 4е в ибей добре се продават прашки, например...просто отворете ибей, и вижте какво се продава. Всичко е подредено по категории. Много добре вървят колектибълс - неща за колекционери - монети, марки...
 
От: e-bay какво и защо

Писал ти ЛС, че немога да се оправя с тези. Имам пари в пейпала ми но те искат карта да добавя.. задължително ли е? няма ли как да платя с пеипал баланса си, още несъм продал стоката а те ми искат вече такси и карти :/
 
От: e-bay какво и защо

ако може да ми помогнеш да разбера как да стана продавач и да не ме карат да се обаждам ,ще ти бъда много благодарен даже,ако трябва ще ти дам някакви пари само да ми направиш акаун.
а ти не каза с какво се занимиаваш в ебей
 

Горе