easytrader се оляха

Buscape

Active Member
Вече искат да знаят ЕГН, Номер на ЛК, Издадена на.. От МВР.. Адрес по ЛК
Аре нема нужда да съм толкова интимен с тях.
 
От: easytrader се оляха

аз така и не разбрах как се ползват :)
преди няколко месеца се регистрирах и кандидатствах за около 20 реклами. За около 2 месеца получавах писма че съм отхвърлен, и преди няколко дена получих писмо че са ми блокирали акаунта :D

така и не стигнах да им сложа кода в сайта :)
да не да се е искало първо това ?
ха-ха
 
От: easytrader се оляха

Едва ли затова са те баннали. Имат си изисквания към сайтовете и броя на посещенията. Честно казано не съм задълбавал в техните условия.
 
От: easytrader се оляха

Поне да бяха написали някъде за какво им е тази информация. Така много плашещо, и с тоя задължителен (не може да се прави нищо в профила докато не попълниш данните) характер. На мен ми мирише на данъци...:mad:
Имах някакви пари там от миналата година, явно няма да си ги взема. Даже не мога да вида колко са.
 
От: easytrader се оляха

Днес им се обадих. Данните ги искат, защото взаимоотношенията ни с тях досега не са били договорни и явно не е било толкова законно. Това са данните, които трябва да дадем за да може един вид "да сключим договор" с тях. Също така казаха, че от месец май вдигат кликовете на 5 ст. Лошото засега е, че блокират сайтове с под 500 уникални на ден (аз им се обадих точно за това всъщност, защото ми блокираха един сайт). Това го правили с цел да има по-добри, по-хубави, по-посещавани сайтове в платформата и един вид по-симпатични за рекламодателите.
 
От: easytrader се оляха

За мен лично не смятам, че са се уляли, въпреки че и аз реагирах така на пръв поглед, след което се обадих и разбрах, че наистина причината е за да може да изплащат цялата сума и всичко да е напълно законно. Смятам че това е плюс, всеки ще може да си вземе пълната сума и да е отговорен пред държавата. Не си мислете, че получените пари от гугъл или който и да е не трябва да се декларират!!!
 
От: easytrader се оляха

Абе малко грубичко пльосват тази форма за попълване на данните. Дори не мога да отворя "поддръжка".
Друг никой не ми е искал такива подробни данни. Не знам как стоят нещата с Гугъл в останалите страни, ама не съм чувал от там да искат толкова лични данни. Явно България е "страна на закона" както никоя друга по света. Не знам и дали easytrader са регистрирани като "Администратори на лични данни". Най-вероятно не са защото не го обявяват на сайта си.
Вместо като хора да пратят имейли, в които да обяснят защо го правят и какви са им правните основания да събират такава информация действат кат некви фатмаци. Аре нема нужда:mad:
 
От: easytrader се оляха

А защо не ни поискат и електронии подписи? Кв'и са тия договори дето си даваме всички данни, а не се подписваме както си му е реда. Нали целта е всичко да е законно?! Ако отговяраха на имейл щях да им пиша ама те отговарят на "поддръжка" която са я блокирали.
 
От: easytrader се оляха

Те и досега си удържат данъци 10%.
За да ви одобрят, просто когато добавяте сайта си, пишете че имате 500 уникални и сте ок!
 
От: easytrader се оляха

Те и досега си удържат данъци 10%.
За да ви одобрят, просто когато добавяте сайта си, пишете че имате 500 уникални и сте ок!

Проверяват сайта (примерно на мен бяха ми спрели сайта защото съм писал "200 уникални" но като звъннах те казаха: "ооо вие имате повече от 500, имаме стара информация, сега ще го оправим")
 
От: easytrader се оляха

Ако ти е отключен брояча и се вижда - да, но ако си с Аналитикс, как ще разберат...
 
От: easytrader се оляха

Ако ти е отключен брояча и се вижда - да, но ако си с Аналитикс, как ще разберат...

<!-- Start easytrader rotator code; Rotator name: "Kachi"; Size: 728x90 -->
<script src="http://easytrader.bg/banner.php?rid=9371&r=" + escape(document.referrer) type="text/javascript"></script>
<!-- End easytrader -->

example :)

С такъв код виждат рефери, импресии, колко време ти стои юзера в страницата - тоест всичко което искат :) Импресиите са най-малкото нещо което виждат :)
 
От: От: easytrader се оляха

Поне да бяха написали някъде за какво им е тази информация. Така много плашещо, и с тоя задължителен (не може да се прави нищо в профила докато не попълниш данните) характер. На мен ми мирише на данъци...:mad:
Имах някакви пари там от миналата година, явно няма да си ги взема. Даже не мога да вида колко са.

Явно тука няма счетоводители ... тъ:
Може и да пише, ама и да не пише е ясно, че при подписване на един договор в него се пише между кои се сключва договор. Ако е фирма се дават данните на фирмата. Ако е физическо лице се дават данните на физическото лице (тоест данните от личната карта). Та за това са данните... и за това не може да си под 18 години :(

пп
има промени в законите и един договор не е необходимо да го подписваш на ръка ;) така, че попълвайки данните и слагайки отметка на това че сте съгласни с условията по договора, вие подписвате един съвсем истински договор.

пп2
пишело, ама Чукча писал :)
сайта на Изитрейдър каза:
Изи Трейдър ООД внася промените за плащания на натрупани суми САМО за физически лица. Целта е да се улесни и ускори процеса на разплащане. Изискването за попълване на лични данни е в пълномощията на Изи Трейдър ООД, ние сме рeгистриран администратор на лични данни с идентификационен N 0052744, считано от 22.04.09.
 
Последно редактирано:
От: easytrader се оляха

Изитрейдър и те вече почнаха да се ебават 1 приятел направи 49 лв и бан
 
От: easytrader се оляха

Ако е цъкал сам и с приятели на рекламите, много ясно че ще има бан. Лично за мен цялата тая история с плащане за клик скоро ще влезе в историята. При слаби пазари, като българския, съвсем няма шанс да проработи.
 
е и аз това на някои не успявам да им го набия на някои в главите :twisted: онлайн бизнес не се прави за бързия удар с мизерния феик сайт и фейк кликове за 50 лева....

Само с онлайн бизнесите имате еднаква възможност като на всеки живеещ на запад (че и на изток преди с ГБ имаше един руснак които без проблем си вадеше между $40 -70к на месец ) а нужната инвестиция не е чак толкова голяма... Печалбите зависят право пропорционално на годините в бизнеса и натрупването на количество сайтове...

Както съм писал най добрата стратегия е хващате една ниша развивате определено количество сайтове в нея след това може да диверсифирате бизнеса в друга ниша
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: easytrader се оляха

Както съм писал най добрата стратегия е хващате една ниша развивате определено количество сайтове в нея след това може да диверсифирате бизнеса в друга ниша

именно, точно за това говорим!
 
От: От: Re: easytrader се оляха

именно, точно за това говорим!

еми как да го обясниш на тия дето търсят мноо доходна афилиейт програма дето ти дава безплатен домейн и безплатен хостинг и безплатен темплейт и после се чудят що никой не купува хапчетата за увеличаване на пикочопровода през техния "сайт"
 

Горе