eBay дропшипинг

CopyTheFunk

Active Member
Здравейте,

Поради създалата се ситуация имам свободно време и съм решил да стартирам 1 eBay акаунт (или няколко) на принципа на дропшипа. Решил съм това цялото нещо да го направя на journey и ако ви е интересно мога да ъпдейтвам и темата тук.

Към момента имам доста идеи, но имам доста повече въпроси, на които се надявам да получа отговор от по опитните селъри в ebay. Решил съм да закупя акаунт с по-големи лимити, като не съм сигурен дали е хубаво да го линка към личен PayPal или да взема и 1 акаунт бушон. Също така не съм решил първия акаунт дали да е от amazon/ aliexpress (локални дистрибутори за момента не са приоритет). Към момента повече клоня към амазон, но ще се радвам и по-опитни колеги да споделят мнение. Другото ключово нещо, което ме интересува, е дали ползвате определени софтуери за скрейпване/ листване и автоматизация между различните платформи. Разгледал съм няколко готови платформи, имам и идея за задание за скрейпване, релистване и т.н, но поне за началото ме интересува дали някои може да препоръча готово решение като временен вариант.

Ще се радвам да стане дискусия, за да бутаме заедно нагоре.
Решил съм всеки ден да отделям по 2ч. активна работа стартирайки от днес.
 
Здравей, ако ще купуваш развит акаунт по добре си вземи и Paypal, защото не знаеш къде е правен този акаунт и какво е правено с него.
В момента eBay следят доста стриктно кои са ти доставчиците и дори са си написали в полисито да не се използат други маркетплейси(говоря за OA(AMZ, ALI, Wayfair и т.н.)).
Аз изпозлвам софуери за следени които НЕ са свързано по API, в момента съм с yaballe.
2 часа са малко :D.
Good luck
 
Привет, ако ще превхърлят продукти от един MarketPlace към друг, акаунта ще бъде баннат, наш клиент сега започва личен онлайн магазин и да гради магазин, може да попиташ @E-Business, човека има дълги години опит в тази сфера, питай го за насоки, разбира се, ще трябва да си платиш за консултация на час, но пък ще ти свърши работа и ще имаш сериозен опит от години, може пък да се блъскаш и да череш по-форуми лоша информация.

Поздрави,
Станимир И
 
по добре си вземи и Paypal, защото не знаеш къде е правен този акаунт и какво е правено с него.
- Ок, имаш ли идея от къде, защото яко искат да ме скамят в момента и още правя рисърч.

може да попиташ @E-Business
- Писал съм му, ако имаш други негови контакти споделяй :)

Ден 1: Не ми остана много време, защото имах друга работа, но все още съм във фаза на проучване. Влезнах в няколко групи, чета няколко reddit теми, гледам youtube клипове и като цяло все още се настройвам. На няколко места постнах че купувам акаунт и веднага започнаха да ме шанят и то балъшки. Надявам се до края на работната седмица да съм намерил от къде да взема акаунт, късмет ще е ако мога да листна и няколко продукта. Ще се радвам ако някой може да сподели от къде да чета/гледам инфо, което е адекватно и не е празни приказаки. Добре ли ще е и да взема VPN и ако вие какъв ползвате?
 
Здравей, ще си направя специфично policy според доставчика. Ако има проблем сега представям така: Пускам RMA към доставчика, взимам вх. номер и го давам на крайния клиент. Щом ме кредитират или имат някакво становище препредавам надолу по веригата. Горе долу така си го представям, а може и да греша
 
Трябва да видиш из групите кой продава стелт акаунти.
По добре си вземи VPS. Виж из тубата има доста клипове как се настройват.
 
На ден по 100 израелеце ще те снайпват, ное сме ти най малкия проблем.
Може да разгледаш zikanalytics
 

Горе