eBay refund

stuklen

Well-Known Member
От eBay бях се спазарил с един и му платих с дебитна карта.
На другия ден отказа да ми я изпрати и ми пратиха имейл, че ще ми възстановят сумата.
Някой знае ли за колко време се случва това, че вече минаха 5 дена.
До колкото разбирам минава през PayPal.
 
С какъвто funding source си се разплащатил, в същият funding source получаваш и refund.
  • Ако е било PP Balance > refund-а идва instantly в PP Balance обратно;
  • Ако е било CC (това си вписал) > refund-а идва за толкова бизнес дни, за колкото и идва един withdrawal от PP Balance към картата, а именно (според различните банки и карти) между 2 до 7 бизнес дни. Максимумът е 45 дни freeze-ът обаче. Специално за refunds съм имал и до толкова.
Банката отделно взема такса от самият refund между 0.5% до 2% в зависимост от това коя е банката и картата ѝ. Така, че шансът да получиш пълната заплатена сума, е клонящ към нула (особено и ако е била във валута, различна от €), в левовата си сметка с link-ната към нея CC.

Това така или иначе не променя факта, че дори и при отказана транзакция, по твоя или негова вина не става ясно, можеш да му удариш Positive/Neutral/Negative Feedback. Ако му разбереш преди това точната причина/основание за това, разбира се. А не „щото да го издразня и изкефя да му туря negative“ – така не се прави.

GL.
 
Ами не му дадох червено, малко нелепо беше оправданието. Може би, ако го пусне пак ще го наградя. Пазарихме се, прие ми офертата. Два дена по-късно му писах и отказа сделката.
Получих мейл,че до 3 0дена трябва да ми ги върнат.
 

Горе