edu линк

gartar

Member
Е виждам че тък определено има хора, които разбират какво правят, също така и по начинаещи, но те пък са намерили добро място да се учат.

Всеки знае че edu и gov линковете са добри.Всъщност това са линкове от edu блогове.

Тук ще дам лесен начин как да имате edu линкове, колкото си искате.

Напишете в G точно това:

site:.edu inurl:blog "post a comment" -"comments
closed" -"you must be logged in" "keyword"

На мястото на keyword, сложете вашата ключова дума, например:

за wedding favors това би изглеждало така:

site:.edu inurl:blog "post a comment" -"comments
closed" -"you must be logged in" "wedding favors"

Това е. Но все пак внимавайте, защотопо добре да вземете няколко качествени линка, от колкото 100 не качествени.

Как да разберете:Пиразровете се и за различни кл думи.Примерно за
wedding favors, търсете още :

wedding;unique wedding favors, wedding favor и т.н

Важно: Вижте сайтовете, които имат линк от там как се ранкват, и също гледайте за no-follow.
Всъщност ако видите много добър сайт с no-follow, вземете го, няма да съжалявате.
 
Работи, аз от време на време го практикувам.
Макар че доста хора твърдят че нямало разлика между домейните, мен ми се струва, че линковете от .edu са по-добри. За жалост не съм имал възможност да си играя достатъчно за да съм сигурен.
 
Просто, до скоро Google считаше, че домейните .mil, gov и edu не се използват с комерсиални цели. Като гледам, как са те част от guerilla маркетинга си мисля, че скоро ще има нови промени в алгоритъма на Google и другите търсачки.
 
И има доста оферти от този вид, даване на edu линкове към сайтове, блогове, директории, портали. Но не мисля че са много оферта, колкото и ценни да са. Определено са с по-голяма тежест от обикновените <ако всичко им е уеднаквено: години, тръст ранк, линкс ин...>, но е хубаво и да внимава с тях. :wink:
 
Има и .edu директории, които предлагат платен субмишън. Има и няколко сайта свързани със SEO и какво ли още не. Май .edu се напълниха и те с бози :)
 
MacTeP каза:
Има и .edu директории, които предлагат платен субмишън. Има и няколко сайта свързани със SEO и какво ли още не. Май .edu се напълниха и те с бози :)
Да, и си мисля че Google скоро ще почне да ги следи от по-близо, ако вече не е почнал. Все пак когато нещо е ценно за ранкинга, винаги се намира някой, който да прекалява с това за да избие кочината. :)
 
Аз съм на мнение че щом ние сме го забелязали и от Google са успели, все пак за това им плащат ;)
 
до колкото са мойте наблюдения, а и такива на един познат, .edu не се ползва с тежест пред останалите вече.
Преди време бяхме свидетели на предпочитания на .info, после на .biz. Времето на .edu също си отива :)
 
kalin4y, здрасти и добре дошъл във форума ни. Радвам се че си с нас и че си отворен за коментари. Успехи и приятно изкарване тук .:)

Обаче на .gov май още си остана, но не се предлагат на пазара доколкото знам. :) Иначе това да си набавиш edu линкове вече не се брои за трудна задача, поне по постовете в големите форуми, даже и PR5+ се предлагат. Значи наистина Google е научил за този пазар, както и за това че се позна с прекаляването на този вид линк билдинг. :wink:
 
с две думи може да се каже, че положението вече е следното...
при равни други условия (което според мен е невъзможно), говорим за старост на домейн, тръст ранк, оптимизация, линкове, бла, бла....чак тогава можем да говорим за превес на някой TDL над друг TDL.
В днешно време, когато кънтента ти се явява най-основният фактор :) за къв ч*п ти са .gov и .edu. Едно време когато само с мета можете да излезнеш на първа страница да, но сега вече и при този алгоритъм - не мисля :)

П.П. Благодаря за топлите думи ;)
 

Горе