elegantthemes VAT проблем

Jah

Member
Здравейте , имам един въпрос относно elegantthemes .
Искам да заплатя абонамент за 1 година при тях , от сайт който ме препраща ми дава 20 % отстъпка и от 89 $ пада на 70$ , проблемът е там че когато тръгна да правя регистрацията и да осъществявам плащане към сайта , ми изисква VAT който ми начислява 14$ .
Пробвах да направя че се намирам в United states и ми премахната VAT и цената стана 70$ но след като натиснах да продължа ми изписа че IP адреса ми е локализиран в България
Исписва ми това
Your Country Selection must match your physical location in order to correctly calculate VAT. You selected Unitet States as your country, but your IP address is located in Bulgaria. Please verify your location or adjust your country selection accordingly.
И ми дава две опции да избера една от тях с тикче :
I am using a Proxy/VPN and my IP Address is inacurate
I am traveling and my IP address does not accurately represent my residence

Може ли да ми дадете съвет кое да избера да пропусна плащането на VAT , и дали ще е проблем ако се регистрирам че съм в Америка .

Благодаря предварително на всички.:):(
 
Няма как да го пропуснеш, ако плащаш например с карта, защото на бланката нали ще изпишеш данните и в БГ. Инак, през прокси или VPN може и да успееш да излъжеш :)
 
Последно редактирано:
Благодаря ти , а мога ли да ви попитам дали имате някакво мнение относно elegentthemes ,дали да ок ?
 
Ако направиш регистрацията на името на юридическо лице в ЕС - т.е. фирма няма да ти начислят ДДС. Ако решиш да се правиш на тарикат и платиш с БГ карта но от IP извън ЕС много вероятно е да ти порежат акаунта. Много е яко да си гражданин на ЕС :) , особенно ако си със 50$ в джоба и търсиш "ако може и да ми платят да го ползвам"
 
Ще пробвам тогава регестрацията да е направя на името на фирмата ми.
А за това да си с 50$ в джоба и да търсиш ,,ако може и да ми платят да го ползвам ,, не го разбрах , искаш нещо да ми намекнеш ли?
 
Ако направиш регистрацията на името на юридическо лице в ЕС - т.е. фирма няма да ти начислят ДДС. Ако решиш да се правиш на тарикат и платиш с БГ карта но от IP извън ЕС много вероятно е да ти порежат акаунта. Много е яко да си гражданин на ЕС :) , особенно ако си със 50$ в джоба и търсиш "ако може и да ми платят да го ползвам"
И относно съвета който каза за покупка с фирма , да като написах булстата на фирмата в полето VAT number ми премахна начислената VAT такса , но трябваше да го испиша с BG отпред както при регестрираните по ДДС фирми , моята няма регестрация по ДДС това проблем ли ще е ?
 
И относно съвета който каза за покупка с фирма , да като написах булстата на фирмата в полето VAT number ми премахна начислената VAT такса , но трябваше да го испиша с BG отпред както при регестрираните по ДДС фирми , моята няма регестрация по ДДС това проблем ли ще е ?
За тази умопомрачително голяма сума от 14$ едва ли някой ще направи проблем но принципно да, нарушение е.
 

Горе