eMAG купува Fashion Days

tipto

Active Member
eMAG, най-големият онлайн търговец в региона, започна процес на придобиване на онлайн магазина Fashion Days. По-късно през този месец компанията ще внесе документи за одобрение към регулаторните органи относно поглъщането на модното дружество, собственост на консорциума Naspers.
Сделката ще помогне и на двете компании. Fashion Days ще продължи да се развива, благодарение на стратегическата подкрепа, която ще получи от новия собственик, а eMAG ще се възползва от опита на модния онлайн гигант, неговите ключови партньорства, както и набора от потребители, с които работи.
Oчаква се сделката да бъде финализирана след одобрението на Съвета по конкурентоспособност на ЕС.

цялата статия ТУК
 
От: eMAG купува Fashion Days

Аз съм за подкрепа на българското и поради тази причина не пазаря от вериги магазини, който не са български! Много мъчно ми става, когато някои монополист застъпи на българския пазар и утрепе всичко останало. В случая нито една от компаниите не е българска, но това действие ще повлияе доста сериозно върху българските онлайн магазини. В момента се наблюдава как известна част от големите фирми в някои сектори са направо принудени да дават 30% от общо 40-те си процента печалба на емаг! До известна степен самите те са си виновни, но за съжаление това е тенденция в цялата страна и съдейки по политиката на гиганта, ще се опита да привлече 100% от големите търговци в България да станат абсолютно зависими от него.

Призовавам всички българи пазаруващи по интернет да пазаруват от легитимните български онлайн магазини, понеже така подкрепяме себе си, а не наливаме пари в чуждите джобове.
 
От: eMAG купува Fashion Days

Не е ли по-удачно да пазарим където ни е най-изгодно (евтино)?
Аз съм за подкрепа на българското и поради тази причина не пазаря от вериги магазини, който не са български! Много мъчно ми става, когато някои монополист застъпи на българския пазар и утрепе всичко останало. В случая нито една от компаниите не е българска, но това действие ще повлияе доста сериозно върху българските онлайн магазини. В момента се наблюдава как известна част от големите фирми в някои сектори са направо принудени да дават 30% от общо 40-те си процента печалба на емаг! До известна степен самите те са си виновни, но за съжаление това е тенденция в цялата страна и съдейки по политиката на гиганта, ще се опита да привлече 100% от големите търговци в България да станат абсолютно зависими от него.

Призовавам всички българи пазаруващи по интернет да пазаруват от легитимните български онлайн магазини, понеже така подкрепяме себе си, а не наливаме пари в чуждите джобове.
 
От: eMAG купува Fashion Days

Не е ли по-удачно да пазарим където ни е най-изгодно (евтино)?

Разочарованието от ниското качество, остава дълго след удоволствието от ниската цена!

Има стоки, който са с нарочно надути цени, само и само да могат да бъдат включени в каталога на емаг!
 
От: eMAG купува Fashion Days

Дано поне тея тъпаци от фешън days да спрат със спама.
 
От: eMAG купува Fashion Days

Не е ли по-удачно да пазарим където ни е най-изгодно (евтино)?

Когато/Ако станем еднакви с Германия като стандарт и мислене ще е все тая от къде пазариме, но до тогава "пестенето" на 5-10 лева от даден продукт, който струва 100-150 лева, за да го вземем от чужбина ни играе лоша услуга на икономиката.


Ще укрупнят пазара и ще налазят още повече в сектори в които Амазон не са силни като козметика, дрехи, електроника за източния блок, домашни боклуци и спортни аксесоари.

Да се надявам, че няма да ударят толкова силно в България, за да можем да не загубим и малкия ни дял от родната търговия и да си налягаме парцалите да продаваме повече на Европейците, защото и там има бедни като тук, които са готови да спестят 15-20% и ако им предложиш продукта на тази цена не ги интересува от къде идва, защото поне са грамотни за защитата която им се предлага от картите.
 
От: eMAG купува Fashion Days

Говорим за българския пазара не за пазарене от чужбина.
Когато/Ако станем еднакви с Германия като стандарт и мислене ще е все тая от къде пазариме, но до тогава "пестенето" на 5-10 лева от даден продукт, който струва 100-150 лева, за да го вземем от чужбина ни играе лоша услуга на икономиката.


Ще укрупнят пазара и ще налазят още повече в сектори в които Амазон не са силни като козметика, дрехи, електроника за източния блок, домашни боклуци и спортни аксесоари.

Да се надявам, че няма да ударят толкова силно в България, за да можем да не загубим и малкия ни дял от родната търговия и да си налягаме парцалите да продаваме повече на Европейците, защото и там има бедни като тук, които са готови да спестят 15-20% и ако им предложиш продукта на тази цена не ги интересува от къде идва, защото поне са грамотни за защитата която им се предлага от картите.
 
От: eMAG купува Fashion Days

аз пък съм доволен от фешън дейс, купих си едни маратонки и са чук.
 
От: eMAG купува Fashion Days

Аз също съм за подкрепа на българското, обаче тази румънска компания избива рибата. Хвана целия пазар в България. :(
 
От: eMAG купува Fashion Days

Говорим за българския пазара не за пазарене от чужбина.

За съжаление много често вече се случва да ти е по-евтино от Англия или Холандия с 5 лева и нашето ДДС и печалба изтича натам. А родните магазинерки седят без работа.
 
От: eMAG купува Fashion Days

За съжаление много често вече се случва да ти е по-евтино от Англия или Холандия с 5 лева и нашето ДДС и печалба изтича натам. А родните магазинерки седят без работа.
Днес ми потрябва флашка, на село съм и първото което ми хрумна е Емаг.
Не знам как е при другите но за 2 лева ще дойде до адрес.
 
От: eMAG купува Fashion Days

Днес ми потрябва флашка, на село съм и първото което ми хрумна е Емаг.
Не знам как е при другите но за 2 лева ще дойде до адрес.

Не знам какви ги дрънкаш, но в емаг всички доставки са до адрес и са безплатни. Поне с това спекулират. Стоки под 10 лева не съм видял при тях, но дори и да има бъди сигурен че в тяхната цена в включена доставка в рамките на 4 лева, а при мен доставката е 3.20 до 3.50, така е при 90% от колегите. Цените при колегите в Българските магазини са от 15%до 30% по - ниски от тези на емаг. Всичко в този сайт е сериозно надценено. Успеха му се дължи на популярността не на друго, аз лично имам клиенти, който ми звънят и купуват от мен каквото се сетят и така свикнаха. Аз се радвам че имам сериозно количество такива клиенти, който гарантират някаква стабилност на търговията на дребно, но все пак гиганти като емаг само прецакват пазара, понижават качеството и изкуствено държат цените високи. Не ме питай нямам никакво желание да ти обяснявам защо е така, просто приеми думите ми или не ги приемай.
 
От: eMAG купува Fashion Days

Не знам какви ги дрънкаш, но в емаг всички доставки са до адрес и са безплатни. Поне с това спекулират. Стоки под 10 лева не съм видял при тях, но дори и да има бъди сигурен че в тяхната цена в включена доставка в рамките на 4 лева, а при мен доставката е 3.20 до 3.50, така е при 90% от колегите. Цените при колегите в Българските магазини са от 15%до 30% по - ниски от тези на емаг. Всичко в този сайт е сериозно надценено. Успеха му се дължи на популярността не на друго, аз лично имам клиенти, който ми звънят и купуват от мен каквото се сетят и така свикнаха. Аз се радвам че имам сериозно количество такива клиенти, който гарантират някаква стабилност на търговията на дребно, но все пак гиганти като емаг само прецакват пазара, понижават качеството и изкуствено държат цените високи. Не ме питай нямам никакво желание да ти обяснявам защо е така, просто приеми думите ми или не ги приемай.
8097842h.png

Не съм търсил в друг магазин, трябваше ми над 4 ГБ флашка.
 
От: eMAG купува Fashion Days

8097842h.png

Не съм търсил в друг магазин, трябваше ми над 4 ГБ флашка.

Поредното доказателство, че постоянно лъжат в рекламите си! Едино от нещата на които наблягат е че всички стоки са с безплатна доставка до адрес. Поредната лъжа, както и това че можеш да върнеш стока при тях :D Прочети условията и ако отговаряш на всичките те поздравявам, но за съжаление едно от условията е че не можеш да разопаковаш стоката :D
 
От: eMAG купува Fashion Days

Поредното доказателство, че постоянно лъжат в рекламите си! Едино от нещата на които наблягат е че всички стоки са с безплатна доставка до адрес. Поредната лъжа, както и това че можеш да върнеш стока при тях :D Прочети условията и ако отговаряш на всичките те поздравявам, но за съжаление едно от условията е че не можеш да разопаковаш стоката :D
Намери някъде флашката по-евтино не ми се обяснявай.
Чакам те.
 
От: eMAG купува Fashion Days

8097842h.png

Не съм търсил в друг магазин, трябваше ми над 4 ГБ флашка.

такава ли е твоята? http://megamag.bg/97399/usb-pameti/flash-pamet-8gb-rotate-usb-2-0-cherna
това за безплатната доставка и аз го знам..но явно не е вярно, добре че не пазаря от там

нещо друго което ми идва на ум кат гледам, че същата флашка се продава на цена 3-4 по-ниска - "безплатната доставка" си я плащате, просто използват този трик и хората купуват само защото има нещо представено като безплатно
 
От: eMAG купува Fashion Days

Намери някъде флашката по-евтино не ми се обяснявай.
Чакам те.

Пич ти малоумен ли си или нарочно се правиш на такъв? Това че на дадена стока най - ниската цена на пазара е в емаг също не е гаранция че не е надута и не може да се намери по - евтино. Няма да споменавам фирмата, но е една от първите включили се в емаг маркетплейс и те бяха принудени да вдигнат цените си с 30% (Което е комисионната на емаг) и в същото време да преподпишат всичките си договори с фирмите с който са работели до този момента, като новите договори ги задължават да продават на цена по - висока от тази на емаг и така емаг си продават на най - ниската цена в интернет, която реално е надута. Разбира се аз бях сред първите, който отказаха да преподпишат такъв договор, спрях работа с въпросната фирма и махнах всичките си продукти от тяхните сайтове (сайтовете на емаг говоря).

В момента въпросната фирма загуби цялата си логистична мрежа, която беше градила с години, благодарение на звездите, който и сваляха! Изцяло зависима е от емаг и неговото настроение, няма да се учудя, ако даже вече въпросната фирма не е и собственост на емаг.
 
Последно редактирано:

Горе