email accounts в cpanel Пренасочване на всичко?

BullBlogger

New Member
От заглавието не става много ясно - опитах поне да наръгам ключови думи в помощ на търсещите.

За един сайт трябва да направя десетина мейла. Хостингът е един от любимите ми - хостбългария т.е. ползвам cpanel. Има ли начин цялата кореспонденция в мейлите да се копира в друг мейл по възможност не на същия сървър?

За входящите е лесно от пренасочване мога да ги пратя където си поискам, обаче изходящите няма как да ги препратя по този начин. Та въпросът ми е:

Има ли начин да се пренасочи копие от цялата кореспонденция входящи/изходящи на всеки акаунт? (целта е да остане писмото и в осн пощенска кутия и да бъде препратено към друг мейл напр В gmail)
 
От: email accounts в cpanel Пренасочване на всичко?

Сложи му един Google apps цялата поща ще се пренасочва към сървърите на google и входяща и изходяща, ще имаш интерфейс 1 към едно като на gmail заедно с допълнителните им услуги като календар и подобни. Инсталира се много лесно иска да качиш един един файл на сървъра после изтриваш всички MX записи от cpanel и добавяш тези на google и накрая правиш един CNAME запис който да сочи от mail.domain.com към в самия интерфейс на google apps го има адреса и готово. В безплатната версия можеш да си пуснеш до 50 потребители.

http://www.google.com/apps/intl/en/group/index.html
 
От: email accounts в cpanel Пренасочване на всичко?

Да, ама с Г апс не върши точно това, което искам. Понеже аз не съм обяснил като хората:

целта на занятието е да си следя фрилансърите кой какво къде праща и съответно какво получава от моите мейли т.е. от всеки мейл (получен/изпратен) аз искам да имам копие. Съответно фрилансъра си има копие в своята си пощенска кутия. Може да не звучи особено етично ама не мога да си позволя лукса да инвестирам в авторитета на домейна, да се бъхтам за име пред клиентите си и от мейлите от моя домейн всеки да праща каквото му скимне или още по-лошо да предлага услугите от сайта ми от мое име (моя домейн) без аз да имам хабер за това

Г апс е супер идея, но поне аз не знам да може това, което искам
 
От: email accounts в cpanel Пренасочване на всичко?

В този случай не им разрешавай да ти ползват домейна. Защо изобщо ще разрешаваш на някого да има адрес на електронна поща, който да съдържа името на твоя домейн?

Изобщо не виждам логика да четеш чужди писма, подателят на които не желае ти да ги четеш. Ако онези са наистина фрийлансъри, а не служители на твоята фирма няма логика да им четеш кореспонденцията с трети лица.
 
От: email accounts в cpanel Пренасочване на всичко?

именно - наемам ги да работят за мен. На сайта предлагам услуга, предоставям лицензен софтуер на фрилансърите и от тях се очаква малко или много да комуникират през мейлите, които им давам за тази цел. Който иска да кореспондира с някого от приятелите си, семейството и т.н. винаги може да го прави от личния си мейл,

Това, което не искам някой да злоупотреби със "служебния" си имейл и да контактува с мой клиент. Все пак за клиента мейл получен от моя домейн явно е официален

ЕДИТ: смятам да ги предупредя за това, че мейлите се наблюдават - нямам нито време, нито нерви да си правя социални експерименти
 
BullBlogger, няма как да реализираш копирането на изходящата поща по простата причина, че всеки може да изпрати мейл с какъвто си поиска мейл адрес. Мога да ти пратя мейл от [email protected] без да притежавам този мейл. Ако го притежавам и получателят ми отговори - ще мога да си прочета отговора, но ако не ме интересува отговора - мога да пращам мейли от всеки адрес, който пожелая. Това е така, защото за изпращане на мейл ти трябва SMTP сървър и той не прави никакви проверки дали мейлът съществува, не ти изисква оторизация и т.н. С две думи, ако твоите фрилансъри ползват мейл клиенти (а е абсурдно да не ползват и да работят през уеб базираната поща), изходящата им поща може изобщо да не минава през твоя сървър, а през SMTP-то на интернет доставчика им, например. Хората, които ползват БТК АДСЛ дори нямат възможност да ползват SMTP-то на твоя сървър, а са задължени да ползват този на БТК, защото изходящите портове се филтрират (поне преди време беше така, сега може и да има промяна). Няма как да накараш SMTP-то на БТК да ти прати копие, нямаш контрол над него.
 
От: email accounts в cpanel Пренасочване на всичко?

Здравей,
Не разбрах много за какво става въпрос, но ще ти кажа какво знам, пък може на някой да е от полза..
Можеш в акаунта си в АБВ/ГМейл/т.н. да добавяш други адреси, от които да изпращаш и ще ти се записват в една и съща изходяща кутия.
Как става?
Gmail: Settings - Accounts and Imports - Send mail from other address - пишеш мейла и потвърждаваш
АБВ: Настройки - Други мейл адреси - Добави адрес - пишеш мейла и потвърждаваш
Така като пишеш писмо можеш да избираш от кой адрес да го пратиш и всичко ще е в изх. кутия на тоя ти мейл в абв или гмейл.
Относно входящите - каза че знаеш..няма да давам акъли.

Поздрави!
 
От: email accounts в cpanel Пренасочване на всичко?

Опитваш се с технически средства да решиш принципен проблем с бизнес модела си. Няма как да стане.

Това, че някой извършва услуги на теб (на фирмата ти) не означава, че е служител на фирмата ти. След като не са служители на фирмата ти (т.е. на трудов договор) с определено работно време могат по всяко време да работят и за някой друг. Ако са служители на фирмата ти могат след работно време да работят за някой друг.

Като се притесняваш, че могат да опетнят името на домейна ти (името на фирмата ти) просто не им позволявай достъп до електронна поща с името на домейна.

Ако път толкова много те е страх да не ти откраднат клиентите, просто уволни всички служители на фирмата си и спри да възлагаш задачи на подизпълнители - прави всичко сам. Обаче чак от толкова параноя няма смисъл, защото така губиш повече пари.
 
От: email accounts в cpanel Пренасочване на всичко?

vbTK е прав принципно някой ако реши да прати майл от твое име няма как нито да го следиш нито да го спреш. А по твоя въпрос фрилансърите които работят за теб ще знаят ли че ги следиш или искаш да го правиш тайно, ако ще знаят че ги следиш не е никакъв проблем слагаш си пак google apps забраняваш им да си сменят паролата или ако я сменят да трябва да ти пращат новата и през outlook правиш общ профил за всички и си изтегляш цялата кореспонденция през POP3 би трябвало да изтегли и папката изпратени. Ако искаш да стават нещата тайно обаче в момента не се сещам как може да стане.
 
Последно редактирано:
От: email accounts в cpanel Пренасочване на всичко?

Само аз ли не виждам нищо лошо в намеренията му. Абсолютно разбираемо е за мен в така създалата се ситуация. Хората ще знаят, че кореспонденцията се следи-който иска -работи. Който не иска не работи. Просто е.
 
От: email accounts в cpanel Пренасочване на всичко?

Не може ли да си сложи някакъв mail soft собствен и да си вкара някакъв код в системата, нещо като phishing историите?
 
От: email accounts в cpanel Пренасочване на всичко?

мейл софта винаги може да се заобиколи.
Не съм запознат, но най разумно ми се струва нещо от сорта мейлите автоматично да се подписват от подателя с цифрова сигнатура. Така клиента ще е сигурен че мейла е пратен от съответния сйат/фирма, като процеса на подписването да прави някакъв лог на сървъра. По този начин ще се знае кои мейли кога са пратени. То иначе е явно че и аз мога да пратя мейл на негови клиенти като напиша за подател фирмения му мейл.
Въпроса е фрийлансърите какво правят, а не другите самозванци.

Нямам си и на идея дали това е възможно и как би станало, но може да потърсиш в тази насока някакво решение.
 
От: email accounts в cpanel Пренасочване на всичко?

Ако шефът се разбере с бачкаторите може просто бачкаторите когато пращат писма да слагат и адреса на шефа в списъка с получатели.

Решението е лесно, обаче въпросът опира до доверието - дали бачкаторите няма да "забравят" да сложат адреса на шефа в списъка с получателите на изходящите писма.
 

Горе