Email server

nagradi.is

New Member
Здравейте,
Търся си хостинг, или нает сървър, или каквото и да било, което да ми позволи да изпращам неограничен брой е-мейли (нюзлетър).

Благодаря предварително.
 
От: Email server

Здравейте,
ние можем да Ви предложим VPS, от който да изпращате неограничен брой мейли. За повече информация, можете да погледнете нашите VPS планове(hosttox.com/vps).
 
От: Email server

Абе просто вземи и си инсталирай един sendmail server i и можеш да спамиш колкото ти е кеф ;)
 
От: Email server

Абе просто вземи и си инсталирай един sendmail server i и можеш да спамиш колкото ти е кеф ;)

Или колкото интернет доставчика му позволи като види подозрително голямата активност на порт 25. Да не говорим, че спама излиза от един IP адрес, който най-вероятно ще попадне в spam-trap точно на втория час и половината от абонатите му няма да разберат за получените съобщения - я в Junk Mail, я в SPAM box, я директно отпадане заради лоша репутация на IP-то или цялата подмрежа.
 
От: Email server

За нюзлетъри и кампании виж услуги като http://mailchimp.com/ или нещо подобно. Ако си вземеш сървър и почнеш да спамиш ще те репортнат в spamcop и подобните списъци и си до там.
 
От: Email server

Явно си намислил нещо мащабно :) Безплатния вариант на мейл чимпа ти дава 2К абоната и макс 12К мейла (т.е. за месец можеш да им пратиш 6 мейла). Имай предвид, че има индустрии (примерно адалт и хазарт) заради които може да ти блокират акаунта много скоро. Имай предвид, че ако пращаш на физически лица могат да те рипортнат в комисията за защита на потребителя - там глобите почват от 500 лв. Имай предвид, че за да пращаш мейл на юридически лица, първо трябва да провериш дали не са се записали в Регистъра (http://www.kzp.bg/register/). Абе въобще много неща трябва да се имат предвид преди да засилиш толкова много мейли. Вече не е като едно време и може сериозно да се наиграе човек... :)
 
От: Email server

Драсни ми на лично в какъв бюджет би искал да се вместиш и какъв обем от мейли искаш да разпратиш.
 
От: Email server

Добре де, да вземем за пример Grabo те изпращат хиляди емайла всеки ден. Да, абонирали са се за получване на newsletters, но как Grabo изпрсщат толкова много емайли всеки ден?
 
От: Email server

Добре де, да вземем за пример Grabo те изпращат хиляди емайла всеки ден. Да, абонирали са се за получване на newsletters, но как Grabo изпрсщат толкова много емайли всеки ден?

Сигурен съм, че не го правят от домашния си лаптоп със sendmail сървър и кварталното ISP. Как ги пращат и откъде ги пращат можеш да видиш в хедърите на мейла от тях.
 
От: Email server

Благодаря на всички за отговорите. Чудя се какъв ще е проблема ако си взема vps от hosttox, колегата беше много отзивчив и каза, че няма да има проблеми, дори мога да не си прехвърлям домейна...
 
От: Email server

Добре де, да вземем за пример Grabo те изпращат хиляди емайла всеки ден. Да, абонирали са се за получване на newsletters, но как Grabo изпрсщат толкова много емайли всеки ден?

Като имаш собствен сървър със хубав нет, може да си пращаш колкото си искаш меили. Това дали няма да попаднеш в някои блек лист вече е друг въпрос..
 
От: Email server

Не свършихме работа с колегите от hosttox. Те направиха всичко възможно, но към АБВ е-мейлите не пристигаха. Търся други варианти. Моля, помагайте.

едит: Ако си намеря неограничен smtp сървър какво ми е необходимо да изпращам е-мейли? Мога ли от споделен хостинг да го правя като се свържа с този smtp?
 
Последно редактирано:
От: Email server

Не свършихме работа с колегите от hosttox. Те направиха всичко възможно, но към АБВ е-мейлите не пристигаха. Търся други варианти. Моля, помагайте.

едит: Ако си намеря неограничен smtp сървър какво ми е необходимо да изпращам е-мейли? Мога ли от споделен хостинг да го правя като се свържа с този smtp?

Проблема може да се реши, като се говори с АБВ и се договорите нещо. За да не попада сървъра ви с техния блек лист. Лошото е, че след АБВ може да трабва да се мине по този път и с други меил-хостинг компании... Реално няма кои да ти позволи да му пращаш 1000 меила на ден от случаен домеин...
 
От: Email server

Не свършихме работа с колегите от hosttox. Те направиха всичко възможно, но към АБВ е-мейлите не пристигаха. Търся други варианти. Моля, помагайте.

едит: Ако си намеря неограничен smtp сървър какво ми е необходимо да изпращам е-мейли? Мога ли от споделен хостинг да го правя като се свържа с този smtp?

АБВ имат ограничение нещо като 500 мейла за 5 минути. Надвишиш ли ги и виждаш горния резИлтат.

Всъщност учудвам се, че още има хора в БГ които не знаят това, а искат да правят мейл маркетинг...
 
От: Email server

Колеги, моля да ми кажете като надвиша тези 500 емайла към абв какво ми се блокира - IP , хост,домейн,подател?
 
От: Email server

Колеги, моля да ми кажете като надвиша тези 500 емайла към абв какво ми се блокира - IP , хост,домейн,подател?

Не те блокира, но клиентите ти не могат да видят писмата. ;) Затова пращаш мейли на бачове от по 500 след това почивка.
 

Горе