Embed video+ Adsense

Izvunzemen

Active Member
Сигурен съм, че някъде имаше подобна тема, но не можах да я открия.

Искам да попитам как седи въпросът с ембаднатите клипове в сайт с адсенс?
Ако клиповете са в ютуб и са с изяснени авторски права, но не са качени от мен има ли вероятност да ме накажат и защо?
 
От: Embed video+ Adsense

Сигурен съм, че някъде имаше подобна тема, но не можах да я открия.

Искам да попитам как седи въпросът с ембаднатите клипове в сайт с адсенс?
Ако клиповете са в ютуб и са с изяснени авторски права, но не са качени от мен има ли вероятност да ме накажат и защо?


Как разбираш, че клиповете са с изяснени авторски права. Това че клипа отговаря на условията на ютуб, не значи, че отговаря на условията на адсенс. Това че двете са услуги на гогле абсолютно нищо не значи. Друг е въпроса, че сайт само с клипове от ютуб е с един крак в бана, даже и всичките клипове да са 100% сейф. Не отговаряш на условието за текстово съдържание просто. Клипове се ползват за подсилване на някоя публикация, не за изграждане на сайтове с видео.
 
От: Embed video+ Adsense

Точно това ми е идеята.
Не съм казал, че ще изграждам сайт само с видео, а примерно пиша някаква статия и под нея да сложа видео.

А под изяснени авторски права разбирам, да го взема от официалния канал на FOX примерно.

Не, че имам нещо напротив, но постът ти беше малко несъдържателен, написал си всичко друго, но не и това, за което питам.
 
От: Embed video+ Adsense

Точно това ми е идеята.
Не съм казал, че ще изграждам сайт само с видео, а примерно пиша някаква статия и под нея да сложа видео.

А под изяснени авторски права разбирам, да го взема от официалния канал на FOX примерно.

Не, че имам нещо напротив, но постът ти беше малко несъдържателен, написал си всичко друго, но не и това, за което питам.


Къде се вижда за кое питаш точно бе момко? Не стига, че гадая и си губя времето да ти отговарям на половинчато зададения въпрос, ами и отговора ми бил несъдържателен. Написал съм ти отговор точно според това, което си попитал. Щом е тъй друг да ти отговаря на въпросите...
 
От: Embed video+ Adsense

Смятам, че въпросът е достатъчно ясен.
Искам да вграждам ютуб клипове в някой от статиите си. Клипове от официални канали, за които съм сигурен, че авторските права са изяснени. Позволено ли е това или могат да ме накажат?
 
От: Embed video+ Adsense

Слагай да не ти пука. Колко новинарски сайтове има с видео...
 

Горе