Error 403 Forbidden при търсене

bobi98

Active Member
Тази грешка се появява при търсене,само ако във търсената фраза или дума има горна запетайка.
Примерно Mickey's.Щом някъде из думата или фразата присъства ' ми връща Error 403 Forbidden.
На какво може да се дължи това, и дали може да се поправи?
Благодаря предварително!
 
От: Error 403 Forbidden при търсене

Не разбрах много къде точно се получава тази грешка. Пробвай Mickey\'s. Мисля, че проблема идва от неправилното ескейпване на апострофа при заявката до базата данни.
 
От: От: Error 403 Forbidden при търсене

Не разбрах много къде точно се получава тази грешка. Пробвай Mickey\'s. Мисля, че проблема идва от неправилното ескейпване на апострофа при заявката до базата данни.

Проблема е в Търсачката на сайта,като напиша в търсачката дума или фраза без горна запетайка,си излизат резултатите нормално,но щом напиша в търсачката някаква дума или изречение в което се съдържа горна запетая ' вместо стандартната страница с резултати от търсене, ми връща Error 403 Forbidden,и не мога да разбера защо.
 
имаш ли мод скеюрити инсталирано на сървъра хостнига - най вероятно имаш
значи търсачката ти подава заяваката като външно урл сеарч.пхп заявката и като в него има чарактери който се ползват при различни атаки да ги блокира

идеята на цялото това нещо да го има е като някой атакува скриптове който са калпаво написани да те защити

пп по добре е да го има

иначе най лесното решение поне на западните хостинги е да поискаш да спрат модсекюрити за твоя сайт обикновенно само ти пращат един мейл който да потвърдиш че си наясно че това прави сайтатаи по уязвим блал блала и че не носят никаква отговорност че ти ще ползваш по малко сигурна версия на техния хостинг итнт... и трябва писмено да отговориш че си съгласен

което на запад има сила на юридически документ

трудния вариянт дали да си вградиш търачка която да ги пропуска тези символи или да ги енкодва по някакъв начин (грам не съм експерт) и тнт :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Error 403 Forbidden при търсене

Да, ползвам BulletProof Security plugin.И аз се съмнявах че е нещо от .htacces,значи по-добре е да си остане така и да не се опитвам да го оправям защото ще се намали защитата.
Благодаря много @coolice

П.П. Този месец китайците пробват неуморно да пробият сайта,за щастие без успех.
 
От: Error 403 Forbidden при търсене

имаш някакъв модул/плъгин за сигурност който реагира на символа " ' " . той обикновено се използва при sql injections. Може да е на сървърно ниво, може и да е в WordPress-а
 
От: Error 403 Forbidden при търсене

Използването му за sql injections, е напълно възможна, но според мен е недомислица в кода защото да се игнорират всички възможности за injection е най-лесно, но да се направи така, че в реалните случаи като този да няма проблем. Това вече е малко по-трудното.
 
От: Error 403 Forbidden при търсене

Сигурно не си чел за термина "False-positive"
 

Горе