EVN и местене на табло.

AMOUN

Well-Known Member
Извиках лятото мерачи / не знам как се казват :) /
тия където дават по координатите точките на парцела, за да направя нова ограда точно по границата и се оказа че от едната страна е била сбъркана с 1 метър. точно в този метър ми е таблото на евн едно такова метър високо. Като направих оградата и то остана зад оградата и точно на пътека. Обаждам им се днес да им кажа да си го преместят, защото зимата няма да имат достъп и ония взеха да ми мрънкат че съм длъжен да им дам достъп. А ако искмда с емести, трябвало да си платя по мое желание.

не ми е за плащането, но не искам да им давам пари, защото един вид грешката е тяхна. Те нямали планове да местят таблото и аз съм длъжен ил ида си платя да го извадят от двора ми, или да им осигурявам достъп?

не ми пречи чак толкова, но мисля ако се направят нещо на отворени, като идва тоя които отчита лятото да му пускам кучето да го посреща, а то не е много социално :)

Някой сблъскал ли се е с подобно нещо и да даде съвет?
 
От: EVN и местене на табло.

По принцип всякакви табла са собственост на съответния оператор (включително и такива на кооперации) и те си носят отговорност за него. Ако ти искаш да ти се премести/смени или нещо друго подобно по твоето собствено табло, но не е наложително ти трябва да заплатиш разноските, но в случая доколкото разбирам таблото просто седи в твоята собственост.
В тая ситуация имаш 2 варианта - да им кажеш да вървят на майната си и да оставиш кучето да се оправи със ситуацията или ако имаш нерви и излишни 20-30 лв. да дадеш на адвокат да напише искане за заплащане на наем и заплащането му за предходните години (3 или 5 - не помня колко е давността за задължения), защото ти ползват собствеността, ако не го преместят в едномесечен срок :) То е ясно, че наем няма да тръгнат да ти плащат, но има някаква вероятност някой по веригата да се притесни, че ще им излезе по-скъпо, ако ги осъдиш и да се съгласят на варианта да го преместят без да плащаш нищо :)
 
От: EVN и местене на табло.

баси яката идея :) ще питам адвоката другата седмица дали може:) да има напрежение мамка им гадове.
 
От: EVN и местене на табло.

По принцип всякакви табла са собственост на съответния оператор (включително и такива на кооперации) и те си носят отговорност за него. Ако ти искаш да ти се премести/смени или нещо друго подобно по твоето собствено табло, но не е наложително ти трябва да заплатиш разноските, но в случая доколкото разбирам таблото просто седи в твоята собственост.
В тая ситуация имаш 2 варианта - да им кажеш да вървят на майната си и да оставиш кучето да се оправи със ситуацията или ако имаш нерви и излишни 20-30 лв. да дадеш на адвокат да напише искане за заплащане на наем и заплащането му за предходните години (3 или 5 - не помня колко е давността за задължения), защото ти ползват собствеността, ако не го преместят в едномесечен срок :) То е ясно, че наем няма да тръгнат да ти плащат, но има някаква вероятност някой по веригата да се притесни, че ще им излезе по-скъпо, ако ги осъдиш и да се съгласят на варианта да го преместят без да плащаш нищо :)

Ако не им осигури достъп ще има повече проблеми, ще му начисляват сметки служебно. Таблата при заварено положение може да бъдат монтирани в имота и мисля че закона ги защитава тях.
 
От: EVN и местене на табло.

Няма как да им осигуря достъп, вилна зона е. Зимата няма хора по вилите, като не им изнася да ис го изкарват.
Още няколко години ще ги потърпим, вярвам че след 3-5 години ще има много ефективни слънчеви панелии за лятото няма да ми пука за енерго. просот сега не си струва да дам 20 000 лева за инсталация, защото има да ги избивам 50 години с това потребление
 

Горе