Facebook - промени и новости

От: Facebook - промени и новости

Абе какви забавяния, дни наред не можех да вляза в тези статистики. Иначе цял ден днес има проблеми, по едно време дори не можех да поствам. Сега уж всичко работи като хората :)
 
От: Facebook - промени и новости

Хайде, почна се с новите промени. Както сте забелязали последните няколко дни фейса се държи странно. Не иска да публикува, показва аномално големи тъмбове и прочее. Сега започна да ми показва съобщение:

Coming Soon: New Facebook Pages
On 30 март 2012 г., all Facebook Pages will get a new design. Preview your page now to see what it looks like and try out the new features.
See a list of all your Facebook Pages

Като гледам приличат доста на новите профили. Дано промените да са за добро :)

https://www.facebook.com/about/pages/ - Инфо за новите страници.
 
От: Facebook - промени и новости

Да се включа и аз по темата, в момента не мога да си вляза в профила, защото изключих си лаптопа, след стартиране, поисках да вляза с акаунт и пас, след което ми поиска на снимки на приятели да ги отбележа за по-голяма сигурност или да въведа телефонният си номер за да ми изпратят SMS с код. Избрах SMS, понеже се забавиха с изпращането на 1-я аз въведох поне 3-ти и никакъв не получих, след което ми изписа, че съм прекалила и да чакам определено време за да пробвам пак. След което започнах да получавам SMS-и, но вече не ми ги приемаше. Сега ..... чакам :)
 
От: Facebook - промени и новости

Гледам, че вече са пуснали и входящата "пощенска кутия".
 
От: Facebook - промени и новости

На 30 март 2012 г. Вашата страница автоматично ще получи новия дизайн.


Страниците стават като профилите с тайм-лайн.
 
Последно редактирано:
От: Facebook - промени и новости

На 30 март 2012 г. Вашата страница автоматично ще получи новия дизайн.


Страниците стават като профилите с тайм-лайн, колко табове и вградени приложения ще заминат на кино....
Да, доста неприятно. Всъщност всичко си остава, просто няма възможност за landing page.
 
От: Facebook - промени и новости

всъщност ето накратко:

the good news:
Custom tabs can be up to 810px wide (794px of content + 8px side margins);
You can create your own large thumbnail (“Custom Tab Image” or “View”) for all apps, even those you didn’t create!
Make a Status Update “sticky”: You can “pin” status updates to keep them at the top of your updates for up to 7 days;
A big juicy Cover Photo (851 x 315px) (although no advertising or promoting allowed!) PLUS your Profile Picture;
And lots of other cool features.

The bad news (to some):
No more ability to set a default landing tab (all users — fans and non-fans — land on Timeline/Wall);
No Photo strip, the row of 5 thumbnails at the top of your Page;
Smaller profile picture: Previously 180 x 540px, it’s now displayed at 124w x 125h px (although the uploaded image must be at least 180 x 180px!) and nested in the Cover Photo. But, obviously, with the addition of the Cover Photo it’s a net gain;
No left-column navigation: Tabs are now located at the top of the Page — a throwback to the old Page layout! And fewer tabs are displayed, down to 3 optional tabs from 5 in the old layout.

източник
 
От: Facebook - промени и новости

Ще свикнем :)
 
От: Facebook - промени и новости

Какво не може да съдържа корицата на вашата фейсбук страница:

424973_10150856388712468_75033592467_12827571_505005780_n.jpg

https://www.facebook.com/help?faq=+276329115767498
 
Забелязали ли сте, че от няколко дни има добавени празни боксове и пише: "ads not by facebook".. Надявам се това не е само в моя телевизор :mrgreen:
 
От: Facebook - промени и новости

От днес всичко премина на timeline, да ни е честито :)
 
От: Facebook - промени и новости

От както съм с новия вид на фейсбук страниците, тоест от вчера ,като публикувам нещо снимка или клип или каквото и да е после то не се вижда на стената на страницата,при вас как е ?
 
От: Facebook - промени и новости

Същото, важното е, че излизат в newsfeed-а.
 
От: Facebook - промени и новости

Тези да не вземат да ме накажат за корицата на страницата ми? :shock:
 

Горе