Facebook ще премахва нереалните харесвания на страници

Stoyan Dimitrov

New Member
От Facebook споделят, че автоматичната им системата ще повлияе на най-малко един процент от страниците. Някои страници пък могат да бъдат изтрити изцяло, ако са създадени само от подобни нереални харесвания. Марк Зукърбърг и компания се надяват по този начин да дадат на администраторите на страниците по точна представа за хората, които наистина посещават страниците им.

Цялата статия съм я пуснал тук.

Какво мислите по темата? Според мен ще изгорят доста от страниците, които дори се продават тук. Не вярвам всички тези 20,50,100k лайкове на страници да са събирани честно и почтено :D
 
От: Facebook ще премахва нереалните харесвания на страници

Супер новинка :) Време е тези страници с "фейк" лайкове да си заминат.
 
От: Facebook ще премахва нереалните харесвания на страници

Интересно ми е как ще засичат кое е fake и кое не. Сещам се за начин за създаване на много акаунти, които трудно могат да бъдат засечени като fake. Май целта на тази "новина" е по-скоро сплашване отколкото нещо реално (по подобие на "защитните системи" на Google срещу фалшиви кликове).
 
От: Facebook ще премахва нереалните харесвания на страници

Ще кроят шапки фесовете, защото имат проблем с приходите и сега въртят, сучат...
 
От: Facebook ще премахва нереалните харесвания на страници

Що ли ми се струва, че покрай сухото ще изгори и мокрото :)
 
От: Facebook ще премахва нереалните харесвания на страници

Що ли ми се струва, че покрай сухото ще изгори и мокрото :)

Чакай да видим дали изобщо ще стане нещо...може да е само сплашване. Но пък го видях в блога на фейса, така че може и да е вярно.
 
От: Facebook ще премахва нереалните харесвания на страници

От Facebook споделят, че автоматичната им системата ще повлияе на най-малко един процент от страниците. Някои страници пък могат да бъдат изтрити изцяло, ако са създадени само от подобни нереални харесвания.
Такова нещо не виждам да пише в статията на Facebook Security. Пише, че ще премахне по-малко от 1% от харесванията на страниците (On average, less than 1% of Likes on any given Page will be removed), а за триене никъде не прочетох. Те вече не трият нищо, а просто unpublish-ват.

Хората, които желаят да споделят за страница, която събира харесвания без знанието на потребителите, могат да го направят от тук: http://www.facebook.com/hacked.
Тук можеш да докладваш, ако ти е хакнат акаунта, а не ако видиш спам страница :-o

To help protect yourself in the future, please be aware of suspicious links and visit www.facebook.com/hacked if you have any reason to believe that your account may be compromised
- оригиналното изречение.

Въобще тая българска статия е жив ташак, е*ем ти и IT списанието.
 
От: Facebook ще премахва нереалните харесвания на страници

Моето мнение е, че ФБ блъфират.
Ще има хванати, разбира се, но процентът ще е много малък.
 
От: Facebook ще премахва нереалните харесвания на страници

А може ли някой да ми разясни каква му е реалната полза на един бизнес от такива фалшиви фенове? Аз ли нещо не вдявам или никой не си е задавал тоя въпрос...
 
От: От: Facebook ще премахва нереалните харесвания на страници

А може ли някой да ми разясни каква му е реалната полза на един бизнес от такива фалшиви фенове? Аз ли нещо не вдявам или никой не си е задавал тоя въпрос...
Стадният принцип. Ако видиш, че дадено нещо е много харесвано (т.е. има повече фенове), го взимаш по-насериозно.
 
От: Facebook ще премахва нереалните харесвания на страници

Малеее тебе няма ли кой да те банира вече, бре. :-o
 
От: Facebook ще премахва нереалните харесвания на страници

Мен от 3 месеца ме мързи да направя 50 мнения в един енг форум, че такива са изискванията за подпис, а пича за няколко 4аса ги е нашляпал:)
 

Горе