Facebook ads въпрос

Колеги имам един въпрос относно фейбук адс. Не съм им голям любител но реших да направя тестове с един нов сайт. Рекламата ми е одобрена, всичко е точно. Бида ми е двойно по-голям от предложения. Всичко изглежда прекрасно но рекламите едва ли не тръгват спорадично. Изразходват се например 0.40$ и после всичко заглъхва. Таргета е около 220 000 човека. И общо взето така стоят нещата. Може ли някой да ми даде идея защо така се получава, тъй като не съм много навътре във facebook адс?
 
От: Facebook ads въпрос

Да не отварям нова тема ще попитам тук.
Добавих си ваучер на стойност $100. Пуснах рекламата, одобриха я, всичко точно. Лимита обаче го оставих на $200 - викам си да се изразходи ваучера на един път. Ставам си аз днес и какво да видя, рекламата си върви с пълни сили, минал съм $175!. Гледам ваучера си седи на $100 не е пипнат та дадох пауза на рекламата да ви попитам какво да правя?
Да не съм вкарал някакъв ваучер - Unlimited :D Да спирам ли с рекламата да не ми искат пари после по някакъв начин ? Да си я пусна ли и да се правя, че нищо не е станало?
ПС. Нямам добавена кредитна или дебитна карта, няма как да ми вземат пари от там. Само пейпал съм добавил но там нямам толкова.

Съвети ?
 
От: Facebook ads въпрос

unhumannature, изчакай известно време - FB е от по-бавните системи. Не е като adwords

valcho, аз съм виждал FB да черпи от картата ти, дори да имаш регистриран ваучер. FB също ползва postpay стратегия - първо ти дава на кредит, после чарджва.
 
От: Facebook ads въпрос

Ще дължиш 75$+ на фейсбука, а как ще си ги вземат от пейпал-а идея си нямам, но ще си ги искат!
 
От: Facebook ads въпрос

офф сори, не съм го видял

най-голямата опастност е да ти пратят събирач на кредита. Ти си се съгласил в общите им условия че рекламата ще върви и после ще си платиш
кофти работа но е така

но за 75$ надали ще ти прявят проблем
 
От: Facebook ads въпрос

Аз съм си вкарал ваучер за $100.
Грешката не си ли е тяхна? Аз какво съм виновен, че не ми спират рекламата ?

Ами виновен си, защо си сложил лимита на 200$?
 
От: Facebook ads въпрос

Ти добре си задал 200$...ама защо не си и задал и на каква сума да ти спре рекламата. Твоя си е грешката.
 
От: Facebook ads въпрос

Много ясно си пише "

Note: Your funding source will only be charged after your campaign charges exceed your coupon balance."

След като изтече ваучера почва да тегли от пейпал-а. Тегли се сума 1 на 24 часа(също така се и чарджва ваучера, за това още ти седи).
 
От: Facebook ads въпрос

Колеги имам един въпрос относно фейбук адс. Не съм им голям любител но реших да направя тестове с един нов сайт. Рекламата ми е одобрена, всичко е точно. Бида ми е двойно по-голям от предложения. Всичко изглежда прекрасно но рекламите едва ли не тръгват спорадично. Изразходват се например 0.40$ и после всичко заглъхва. Таргета е около 220 000 човека. И общо взето така стоят нещата. Може ли някой да ми даде идея защо така се получава, тъй като не съм много навътре във facebook адс?
Вдигни малко цената на клик, и виж дали няма да се повиши броя на кликванията. По принцип системата ти дава цена в някакви граници избери средна стойност. Съветвам всички нови потребители да сложат лимит на дневните разходи например 5$, така ако има проблем сумата, която ще бъде изтеглена е незначителна.
 

Горе