Ferrari

arsenal

Playa
Съдбата на титлата при пилотите във Формула 1 вече е решена, пише "Гадзета дело Спорт". Шампион ще стане Кими Райконен от Ферари, а пилотите на Макларън Фернандо Алонсо и Люис Хамилтън ще се постараят в последния старт за сезона в Бразилия да направят необходимото, за да не му попречат и да изглежда всичко истинско докрая, пише още авторът на материала Ренато Д'Улисе.

Според него в случая става въпрос за една добра сделка между Бърни Екълстън, Макс Мозли и шефовете на Ферари и Макларън, идеята за която се е родила в главата на Бърни в разгара на т.нар. шпионски скандал във Формула 1. На 13 септември т.г. ФИА наложи безпрецедентна глоба на Макларън и лиши отбора от точки в шампионата при производителите, заради кражба на технологии на Ферари.

Глобата от 100 милиона изглежда внушителна, но е нищо на фона на загубите, които отборът и спонсорите му биха претърпяли от едно евентуално изваждане от шампионата. Подобно действие би се отразило пагубно и на шампионата като цяло, тъй като Макларън е вторият по популярност отбор във Формула 1 след Ферари. За да спаси положението Бърни предлага на шефа на ФИА Макс Мозли соломоновското решение да накажат отбора с глоба и отнемане на точките, но да го оставят в шампионата. Продължаването на участието на двамата пилоти ще задоволи спонсорите, а за да останат доволни и във Ферари - Хамилтън и Алонсо ще се постараят да не пречат на Кими Райконен да я спечели в Бразилия. С тази договорка се обяснява и странното отпадане на Хамилтън в Китай.

"Целият сезон беше откачен, така че за мен най-нормалното е да има и откачен финал. Какво по-неочаквано развитие на нещата може да има от това Кими да стане шампион в последния старт, тръгвайки от трета позиция в класирането? Нищо. За това отивам и смело залагам всичките си налични пари за титла на Райконен докато не е станало късно", завършва коментара.

Новината стои в НетИнфо вече трети ден!!!!

Честито все пак на всички Фераристи :):):)
 
Не знам защо всички са толкова учудени, вярно е че преднината на Луис по едно време беше доста голяма, но съдейки по няколко фактора днешното състезание напълно логично беше спечелено от Кими а с това и титлата. А именно, че Хамилтън колкото и да е талантлив е много млад и най-вече доста неопитен, и в последните две състезания това си пролича с пълна сила. Освен това Ферари от 4 състезания насам върви непрекъснато нагоре и днес бяха с огромна преднина пред останалите. Не знам дали наказанието може да обясни спада в тима на Макларън, но те определено са в застой. Така че не вярвам на подобни сценарии за договорки, логичното а не неочакваното се случи според мен.

Честито на всички фераристи!
 
Браво, Kimi! :D :D :D Радвам се за успеха на Ferrari, защото McLaren до тази година никакви ги нямаше, а изведнъж станаха първа сила в F1. Това е така, благодарение на откраднатата информация от тима на Ferrari, без която нямаше да стигнат до това ниво този сезон. Не мисля, че е имало договорки, защото никой не би се отказал от възможността да е Световен Шампион.

Честито на всички Ferrari-сти ;)
 

Горе