[FREE] АдСенс Калкулатор

Caprice

Active Member
Напоследък има огромен интерес към микронишовите Адсенс сайтове. Обаче тези, които тепърва започват, не са наясно какво да очакват. Очаква се прекалено много или пък прекалено малко.

Добре е да се знае от самото начало какви приходи може да се очакват от един сайт.
Да има число, поне ориентировъчно.
Това оправдава влагането на повече усилия или дори пренасочването им към по-печеливши проекти.


Затова направих bulk Адсенс Калкулатор. Той изчислява прогнозните приходи отделно по ключови думи и заедно за цялата група. Процентите можете да ги промените по ваш вкус.

В два варианта е:
- на английски език в USD
- на български език в лева

Калкулаторът си е мое дело и интерпретация, няма да го намерите да се въргаля нейде из дебрите на интернет.
Ще се радвам да ви е полезен :)

2u54675.png



Адсенс Калкулатор
Линк за сваляне dox.bg (.xls - Excel)
Линк за сваляне 2 в медиафайър (.xls - Excel)​

Virus scan
 
Последно редактирано:
От: [FREE] АдСенс Калкулатор

Не зная дали някой друг се е опитал да изтегли въпросният калкулатор, но при мен дава грешка в линка.
 
От: [FREE] АдСенс Калкулатор

Некоректна заявка.

Това дава при мен.
 
От: [FREE] АдСенс Калкулатор

Коригирах го, сега работи ли?
 
Линковете работят :)

Браво за положения труд. Ще ти дам репутация след като системата ми позволи. Мерси.
 
От: Re: [FREE] АдСенс Калкулатор

Линковете работят :)

Браво за положения труд. Ще ти дам репутация след като системата ми позволи. Мерси.

Присъединявам се :)
 
От: [FREE] АдСенс Калкулатор

Реп и от мен :)
 
Добра идея, добра реализация. You must spread some Reputation around before giving it to Caprice again.

Малко е черноглед, де. Това е като минимум според мен ако всичко е реализирано правилно.
 
От: [FREE] АдСенс Калкулатор

След следващият ъпдейт на Адуордса ако го има в инструментите им да им искаш 1% от акциите им :)
 
От: Re: [FREE] АдСенс Калкулатор

Добра идея, добра реализация. You must spread some Reputation around before giving it to Caprice again.

Малко е черноглед, де. Това е като минимум според мен ако всичко е реализирано правилно.

ПРОГНОЗНИ МЕСЕЧНИ ПРИХОДИ
позиция #1 - 42% - 3 056,13 лв.
позиция #2 - 12% - 873,18 лв.
позиция #3 - 9% - 618,50 лв.

При такива "калкулации" ми става любимия tool!!! :shock: :beer:

P.S. Rep-а го получи... сега стискайте палци да стигна, че и да ги мина тези прогнози. :wink:
 
От: От: Re: [FREE] АдСенс Калкулатор

P.S. Rep-а го получи... сега стискайте палци да стигна, че и да ги мина тези прогнози. :wink:
Реп и от мен:).
Стискаме палци, рабира се:beer:
 
От: [FREE] АдСенс Калкулатор

А малко разяснение как се работи с таблицата ще има ли.
Репутация давам едва тогава.

Едит: Друго което ми прави впечатление са някои от зададените величини.
Прихода за издателя е 68%
 
От: [FREE] АдСенс Калкулатор

Мерси, мерси. Радвам се, че ви хареса. Остава да го напълните с числа дето имат много нули :beer:

Друго което ми прави впечатление са някои от зададените величини. Прихода за издателя е 68%

Много добра забележка. Изненадах се, че някой не повдигна въпроса за процентите по-рано.
Отговорът е: защото кийуърд тула лъже за CPC :mrgreen: Той показва какво рекламодателите са склонни да платят за да излизат рекламите им. Истината е, че те обикновено плащат по-малко от тази стойност (или дори ползват безплатни ваучери). Съответно цената на клик всъщност е по-ниска от предвидената. За да компенсирам тази разлика и за да получите сравнително по-реални резултати ползвам 50% вместо 68%.

Ако този процент ви се струва твърде щедър, може да го намалите още :twisted: ... и Fozzy да ни обяви за атеисти
Или пък да го оставите така и да увеличите ЦТР на посетителите

След следващият ъпдейт на Адуордса ако го има в инструментите им да им искаш 1% от акциите им :)
Уреди го и ти давам половината си портфолио от сайтове. После се оттеглям на някое затънтено място като Reethi Rah или Бора-Бора :|
 
От: От: [FREE] АдСенс Калкулатор

Но да се върнем на темата


Как се работи с калкулатора?


Изключително лесно. Попълват се само първите 3 стойности, всички изчисления се правят автоматично. Разбира се, приемаме че предварително сме си подбрали хубави ключови думички.

Нека да продължим примера с 'dog training', любима ниша на всеки учажаващ себе си маркетинг гуру. Вече сме си избрали фразата [dog obedience training].
Бърза справка в Google Keyword Tool показва, че тя има 4400 exact търсения месечно от потребители в САЩ. Също така има доста прилична цена на клик (CPC) от 3.30$

1. Отваряме AdCalc и попълваме първите три колони:
2. KEYWORD: therapy dog training
3. Exact local searches per month: 4400
4. Average CPC (USD): 3.30
Аналогично в българския вариант за стъпки 2, 3 и 4 се попълват Ключова фраза, Точно местни търсения на месец и Средна цена на клик (BGN)

Това е!

Очакваният приход ESTIMATED MONTHLY REVENUE пряко зависи от това до коя позиция ще се доберем в СЕРП (SERP). Целта, разбира се е поз.1 или поне топ 3.

- Първата позиция в СЕРП (ranking #1) обичайно обира около 42% от всички кликове и може да се очаква приход от $91,48 на месец!
- Позиция 2 (ranking #2), ще получи ~12% от кликовете или 26.14 долара месечно и т.н.

Защо точно тези проценти кликове? Вижте схемата по-долу. Цифрите са ориентировъчни, разбира се. Може да си вдигнете CTR с добре написано заглавие и описание

traffic-by-grank.png

Остава единствено да анализираме получените резултати и да започнем да зидаме сайтовете, издържали теста!

Ако нещо не е ясно, пишете конкретно какво е то и ще обясня по-подробно
 

Горе