FREE - мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ

От: FREE - Допълнителен доход за начинаещи – книга ръководство

Попрегледах книжлето отгоре-отгоре. На пръв поглед ми изглежда български вариант на бестселъра "Богат татко, беден татко". Общо взето верни неща, без никаква практическа стойност. Примерите са адаптивани, заради което всеки който иска да повиши финансовата си грамостност си струва да я прегледа.

P.S. You must spread some Reputation around before giving it to nortrant again. :)
 
От: FREE - Допълнителен доход за начинаещи – книга ръководство

Да, книжката бива. Четох я преди време и ми хареса как е написана. Включва някой основни принципи, които биха били полезни на по-младите предприемачи.
 
От: От: FREE - Допълнителен доход за начинаещи – книга ръководство

Попрегледах книжлето отгоре-отгоре. На пръв поглед ми изглежда български вариант на бестселъра "Богат татко, беден татко". Общо взето верни неща, без никаква практическа стойност. Примерите са адаптивани, заради което всеки който иска да повиши финансовата си грамостност си струва да я прегледа.

P.S. You must spread some Reputation around before giving it to nortrant again. :)

все пак е безплатна
всеки може да намери нещо полезно в нея :)
 
От: От: FREE - Допълнителен доход за начинаещи – книга ръководство

И аз съм напълно съгласен с Георги. 50 страници общи приказки. Всичко се свежда до организиране на бюджета. Аз попрегледах и блога. И там е същото - пълнете си вода от градската чешма и перете с евтини прахове. Пълни глупости.
 
От: FREE - Допълнителен доход за начинаещи – книга ръководство

Някак си, успях да я прочета. Първата ми прочетена електронна книга на български език. Има някои полезни съвети, които са просто задължителни (инвестиране и реинвестиране), но като цяло женичката не е много наясно с финансовите въпроси. Подозирам (даже съм сигурен), че нейните доходи не са особено впечатляващи.

Моето лично мнение е, че човек не трябва да се лишава, напротив - трябва да усеща успех и изобилие във всеки аспект от живота си. Според мен усилията трябва да са насочени предимно към подобряване на доходите, а не към мизерни начини за спестяване. Препоръчвала била да се работи задължително с работодател (да трупаш някакъв си опит за немай си къде) или да си отрежеш нета ако си на зор за пари. Сигурно...
 
От: От: FREE - Допълнителен доход за начинаещи – книга ръководство

И там е същото - пълнете си вода от градската чешма и перете с евтини прахове.

Е "Богат татко, беден татко" не те съветва да живееш на ръба на мизерията, а те съветва да си зададеш и отговориш на въпроса как да си позволиш да живееш добре, може би дори в лукс. Ако във въпросното книжле пише такива глупости, изобщо не си правете труда да го отваряте дори!
 
От: FREE - Допълнителен доход за начинаещи – книга ръководство

От това което прочетох (през редове) мисля че книгата е хубва и надъхваща , защото показва как от нищо можеш да изградиш някакъв начин на печалба независимо дали си на ръба или не :) ^^ Също така е добра основа за всеки предприемач и човек който реши да се занимава с финанси :)
 
От: FREE - Допълнителен доход за начинаещи – книга ръководство

Здравейте,

Аз съм Рая - авторът на книжката.

Искам да ви обърна внимание на ГОЛЯМО недоразумение - вие коментирате БЕЗПЛАТНАТА ми мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ. Това не е книга за допълнителен доход! Това е книга за общо управление на личните финанси.

В заглавието на темата пишете заглавието на СЪВСЕМ ДРУГА книга, а именно "ДОПЪЛНИТЕЛЕН ДОХОД ЗА НАЧИНАЕЩИ". Тя не е безплатна, но част от нея можете да видите на kadebg.com/kniga1 .

Тоест, в заглавието говорите за платената книга, а линкът е към безплатната... :)
 
От: FREE - Допълнителен доход за начинаещи – книга ръководство

Здравейте,

Аз съм Рая - авторът на книжката.

Искам да ви обърна внимание на ГОЛЯМО недоразумение - вие коментирате БЕЗПЛАТНАТА ми мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ. Това не е книга за допълнителен доход! Това е книга за общо управление на личните финанси.

В заглавието на темата пишете заглавието на СЪВСЕМ ДРУГА книга, а именно "ДОПЪЛНИТЕЛЕН ДОХОД ЗА НАЧИНАЕЩИ". Тя не е безплатна, но част от нея можете да видите на kadebg.com/kniga1 .

Тоест, в заглавието говорите за платената книга, а линкът е към безплатната... :)

В такъв случай - много се извинявам!
Не знам как съм се заблудил и съм сложил друго заглавие....

изпратих репорт до админите да се промени името на темата.
 
От: FREE - Допълнителен доход за начинаещи – книга ръководство

Е споко де, няма проблем :) Случва се.

Впрочем, ако безплатната мини-книжка за лични финанси претендираше да е ръководство за създаване на допълнителен доход :) , бих разбрала острите коментари. Нерде Ямбол, нерде Стамбул... :)

Но пък много се радвам, че дори и при обърквацията със заглавието има и положителни коментари за нея. (Това дори малко ме изненада, да си призная.)
 
От: FREE - мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ

Сега се сблъсквам с темата - ще разгледам нещата - но от сега мога да дам един плюс.
- защо ще даваш плюс преди да си чел книгата ?
:) За да има повече мир и любов - защото има хора между нас които знаят доста неща но шанса да ги споделят е доста малък, хамоли да напишат Безплатна книга!
 
От: FREE - мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ

Книга я прочетох на един дъх както се казва. Трябва ти около 1 час свободен и си я прочел.

Мнението ми е, че наистина са общи приказки, но са много полезни за хората, които хал хабер си нямат от пестене, бюджет или от друга подобна финансова култура. (Даже може да се разпечатат по цигански махали безплатно да се дава... знаеш ли вземат да се замислят закво да раждат толкоз челяд). Струва ми се, че стила на писане е доста сходен с този на Робърт Киосаки (или както там се казваше тоя автор - не съм му от голям фен).
 
От: FREE - мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ

Книгата е насочена към млади хора и такива, които нямат много опит с личните финанси. По принцип нещата в личните финанси не са rocket science :) но въпреки това много хора не се оправят с парите, аз включително бях така. Затова според мен е хубаво да има кой да ти ги каже от А и Бе, да ти даде общата картина. И това да е на БЪЛГАРСКИ.

Много неща от мини-книжката ги има и на моя сайт, и вероятно на други места в интернет. Само че информацията е доста разхвърляна, а в книжката основното е събрано на едно място. Със сигурност може да се направи по-добра и подробна книга, но за без пари кой ще се занимава? ;) Бих работила още по нея, ако някой конкретно каже какво липсва или кое не е ясно или кое е излишно и пр.

Постарала съм се да го направя лесно за четене, да не е някаква суха скучна материя. Не мисля, че стилът напомня на Кийосаки - много автори се стараят да пишат по-разговорно и разбираемо; но благодаря, за мен това е комплимент :)

Нека читателите сами да решат дали мини-книжката им е полезна. Мисля, че не е редно аз да я коментирам повече, затова ще следя дискусията тихичко в ъгъла :)
 
От: FREE - мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ

kadebg, поздравления! :) Включването ти в темата ме провокира да я прочета, макар и да нямам време в момента. Но ще й отделя внимание при първа възможност :) Наистина хората имат нужда от финансово ограмотяване, ако мога да го нарека така. След като прочетох думите в поста ти, съм склонен да вярвам, че книжката е добра.
 
От: FREE - мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ

Да, понеже видях, че автора на книжката е на годините на сина ми и реших и аз да прегледам какво мислят младите за личните финанси.
Та стигнах до тук:

Пример: дребно нещо като изтъркания номер с това откъде си купувате кафето. Ако пиете 2 кафета Lavazza по 1.20 всеки ден, това са -(минус)60лв месечно. Ако пиете 2 кафета от автомат
по 0.50лв, това са -30лв месечно. Ако си правите кафето сами, може да минете и само с -5лв за цял месец. Като това е едно от наистина дребните неща. Просто си помислете.

Та стигнах до тук и спрях. Според мен книжката не дава най-правилния отговор на горния проблем или по-точно дава не грешен но неподходящ отговор. Идеята, че трябва да се дисциплинирам и да пия кафе за 5 лв. на месец и да си го правя сма цял живот не ми харесва и никога не ми е харесвала. Предпочитам да пия кафе по 2 лв. бройката и да ми го правят.
Та отговора на горния проблем е решафащ за развитието на всеки млад човек. И е лошо да се тръгне по пътя на икономията на пари. Правилния път е да се тръгне по пътя на икономия на време и получаване на повече удоволствие от живота. Предпочитам през времето което някой губи за да ми направи кафе и после мие чашите, аз да мисля как да изкарам тези 2 лв. и поне още 2 отгоре отколкото да губя ценно време за да си правя кафе сам и така да губя от времето си за наистина полезна и ползотворна работа.
Та това са двата пътя - пътя на икономиите води до психически стрес да не се минеш някъде и те обрича на живот в контролирана мизерия, а втория път може и да те изведе на пътя на истинския успех - естествено втория път не е за всеки - ако акъла ти стига само да правиш кафе и да го сервираш е най добре да станеш сервитьор - тогава кафето ти ще е безплатно - пестиш и последните 5 лв.
 
От: FREE - мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ

Като не ти стигат парите - или търсиш начин да намалиш разходите или да увеличиш приходите. Двата коренно различни пътя :)
 
От: FREE - мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ

100% съм съгласен с теб, обаче твоята логика понякога води до много неприятна ситуация. Често се получава така, че печелиш 5 цифрена сума на месец, а едвам ти стигат за оцеляване. Предполагам ме разбираш:) Затова финансовата дисциплина е много важна и ако я няма рискуваш да си останеш беден цял живот, макар и предприемчив, креативен и със сериозни успехи в бизнеса .



Да, понеже видях, че автора на книжката е на годините на сина ми и реших и аз да прегледам какво мислят младите за личните финанси.
Та стигнах до тук:



Та стигнах до тук и спрях. Според мен книжката не дава най-правилния отговор на горния проблем или по-точно дава не грешен но неподходящ отговор. Идеята, че трябва да се дисциплинирам и да пия кафе за 5 лв. на месец и да си го правя сма цял живот не ми харесва и никога не ми е харесвала. Предпочитам да пия кафе по 2 лв. бройката и да ми го правят.
Та отговора на горния проблем е решафащ за развитието на всеки млад човек. И е лошо да се тръгне по пътя на икономията на пари. Правилния път е да се тръгне по пътя на икономия на време и получаване на повече удоволствие от живота. Предпочитам през времето което някой губи за да ми направи кафе и после мие чашите, аз да мисля как да изкарам тези 2 лв. и поне още 2 отгоре отколкото да губя ценно време за да си правя кафе сам и така да губя от времето си за наистина полезна и ползотворна работа.
Та това са двата пътя - пътя на икономиите води до психически стрес да не се минеш някъде и те обрича на живот в контролирана мизерия, а втория път може и да те изведе на пътя на истинския успех - естествено втория път не е за всеки - ако акъла ти стига само да правиш кафе и да го сервираш е най добре да станеш сервитьор - тогава кафето ти ще е безплатно - пестиш и последните 5 лв.
 
От: FREE - мини-книжка за ЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ

Ти ми говориш за разточителство - колкото и да печелиш ако имаш жена, две любовници, три коли и си падаш по разни други неща (хазарт, наркотици и т.н.) никога няма да ти стигат парите. Това е друго нещо.
Аз ти говоря за разумни неща - по принцип умните инвестират, а глупавите пестят - за това става въпрос, а не да харчиш за безумни екстри.
 

Горе